Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to dwa razy ja.

Jako dziennikarz miałem praktyki w tv i nauczyłem się robienia materiału od kuchni, kręciłem krótkie newsy do aktualności. Bardzo dużo się nauczyłem.

Miałem wiele zajęć na studiach dzięki którym mogę teraz prowadzić firmę. Zaczynając od ekonomii, prawa po przedmioty z przedsiębiorczości. Nawet na jednym zajęć jako pracę zaliczeniową miałem stworzenie biznesplanu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co do praktyk to trudno mi powiedzieć, bo pracowałam i studiowałam zaocznie, więc nie miałam praktyk, ale kierunek miałam wybrany zgodnie z zawodem i z pewnością wykorzystywałam wiedzę, którą zdobyłam.

Aktualnie tez prowadzę firmę i ogólna znajomość prawa, ekonomii czy zarządzania bardzo mi się przydała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że wiekszość kierunków studiów przygotowuje do prowadzenia działalności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dlatego na wielu kierunkach (czasami wydaje nam się, że bezsensu) są podstawy prawa czy ekonomii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli nauczyłeś się tych elementów zawodu na praktyce, a nie na zajęciach na uczelni, tak?

Czego konkretnie się dowiedziałeś, że pozwoliło Ci to prowadzić działalność?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem zajecia z ekonomii, miałem zajęcia z prowadzenia działalności gospodarczej - nie pamietam jak się nazywały, gdzie musiałem robić biznesplan - były to praktyczne zajęcia. Do tego psychologia, statystyka, informatyka - to wszystko jest mi teraz potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro tak twierdzisz ;-) No to może faktycznie, ale szczerze mówiąc nikt z kim rozmawiałam, tego nie potwierdza na swoim przypadku. Ale być może u Ciebie było inaczej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, myślą, że pewne rzeczy są oczywiste i nie zważają na to skąd ta wiedza pochodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zgadzam się z tym, ale każdy ma swoją historię i własne wnioski. Aby tylko efekty tej działalności były zadowalające.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz do tego prawo. Pomyśl jeszcze o tym, że studia to również inkubatory przedsiębiorczości, różne spotkania i możliwości robienia kursów w trakcie studiów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z inkubatorów może korzystać każdy, a do robienia kursów i szkoleń studiów nie potrzebujesz ;--)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ale chodzi o to, że one uzupełniają Twoją wiedzę a fundamentem i tak są studia, dlatego piszę o tym jako o uzupełnieniu a nie alternatywie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez vahardan
      Cześć, figuruję na listach kierunku finanse i rachunkowość na wydziale ekonomiczno-socjologicznym na Uniwersytecie Łódzkim oraz na finansach, audycie i inwestycjach (rok temu jeszcze jako FiR) na wydziale ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Istnieje również możliwość mojego pójścia na prawo w Łodzi na WPiA. Mam zatem pytanie: jaki jest charakter danych wyżej szkół? Zakładam, że na uniwersytecie ekonomicznym (skoro ma taki tytuł) finanse mogą być na wyższym poziomie, oczywiście UŁ również ma swoje sukcesy w tej dziedzinie. Dodam, że do Łodzi mam ok. 70 km, a do Poznania ok. 250 km. Czy różnica w poziomie kształcenia jest diametralnie większa dla którejś z wybranych uczelni? W przyszłości chciałbym parać się zawodem związanym z rachunkowością np. księgowy. Dziękuję z góry za opinie i informacje.
    • Przez klima7
      Witam, muszę wybrać drogę studiów. Najważniejsze żebym wylądował ostatecznie na Informatyce na Politechnice Warszawskiej, gdzie się nie dostałem z powodu braku dosłownie kilku punktów. Jedyną możliwością jest przeniesienie z Łodzi...
      Mam do wyboru Informatykę na PŁ i Informatykę na UŁ. Po przejrzeniu programów studiów i przedmiotów na pierwszym roku wydaje się, że łatwiej będzie przenieść się z UŁ

Moje pytania:
      - Czy nie ma większych problemów z przenoszeniem typu Uniwersytet->Politechnika w porównaniu z  Politechnika->Politechnika?
      - Może ktoś się podobnie przenosił i może powiedzieć czy trudno to zrobić
    • Przez Mic
      Witam, mam 28 lat w tym roku chciałbym wrócić na studia, zawsze pasjonowała mnie informatyka ale przez duże problemy z matematyką w liceum i słabo zdanej maturze z matematyki na poziomie podstawowym nie poszedłem na studia informatyczne. Czy jest to możliwe aby nadrobić materiał z matematyki i przygotować się na studia, żeby nie mieć potem dużych problemów z zaliczeniami? Proszę o jakieś porady po jakie książki czy materiały sięgnąć. Jeżeli chodzi o uczelnie to myślałem o SAN w Łodzi w trybie niestacjonarnym, czy to dobry wybór? Czy lepiej iść na UŁ na Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej?
    • Przez Karina99
      Czy warto studiować gospodarkę przestrzenną na UŁ? Chciałabym się dowiedzieć, czy będzie po tym możliwośc znalezienia pracy. I czy opłacałoby się studiować oprócz tego drugi kierunek, np. filologię?
    • Przez Sowkers
      dziCześć, czy ktoś z Was zna może przypadek, w którym przyjęli osobę bez rekrutacji tj. bez opłaty i zgłoszenia na stronie rekrutacji na łódzkim umedzie, wydział wojskowo-lekarski, kierunek lekarski? 
      Nie spodziewałam się, ze progi w tym roku będą tak niskie, Wiec nie rekrutowalam się. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to napisanie podanie do dziekana z prośba o przyjęcie, jednak nie wiem czy to coś da. 
      Z góry dzięki za pomoc.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Moim zdaniem nie dasz rady tego połączyć. Straż graniczna to służba i tutaj nie da rady zwalniać się na weekendy na studia.
    • Witam. Mam pytanie, jestem na studiach zaocznych, i interesuje mnie praca w straży, i myślę nad złożeniem papierów do oddziału. I stąd moje pytanie, czy jest sens, gdy jestemna zaocznych, bo jestem na pierwszym roku. I jak oni na to patrzą,czy nie przeszkadza im to? Dzięki z góry 
    • OSZUŚCI!!! Nie dostałam wynagrodzenia za pracę w hotelu! Nikomu nie polecam! Zostałam oszukana wysłali mnie na praktyki w zupełnie inne warunki niż było ustalane! Zostałam zakwaterowana w slumsach w kamienicy w mieszkaniu w którym mieszkało 30 osób (w wieku 22-55lat nie byli to studenci). Pokoje 4metry na 4metry, nie da sie ruszyć bo w pokoju 4 osoby, śpisz na pryczy piętrowej (bez materaca), pokój nie posiada zamka na klucz i jak cie nie ma to kazdy wchodzi i wynosi z pokoju co chce (ukradli mi ładowarkę do telefonu), brud i grzyb w miejscu zakwaterowania!! Jedna łazienka na piętro (koedukacyjna) a na piętrze mieszka 15 osób. Żenada! IES Consulting żeruje na studentach żądają zapłaty 400euro za swoje usługi, a później umywają ręce!
    • OSZUŚCI!!! Nie dostałam wynagrodzenia za pracę w hotelu! Nikomu nie polecam! Zostałam oszukana wysłali mnie na praktyki w zupełnie inne warunki niż było ustalane! Zostałam zakwaterowana w slumsach w kamienicy w mieszkaniu w którym mieszkało 30 osób (w wieku 22-55lat nie byli to studenci). Pokoje 4metry na 4metry, nie da sie ruszyć bo w pokoju 4 osoby, śpisz na pryczy piętrowej (bez materaca), pokój nie posiada zamka na klucz i jak cie nie ma to kazdy wchodzi i wynosi z pokoju co chce (ukradli mi ładowarkę do telefonu), brud i grzyb w miejscu zakwaterowania!! Jedna łazienka na piętro (koedukacyjna) a na piętrze mieszka 15 osób. Żenada! IES Consulting żeruje na studentach żądają zapłaty 400euro za swoje usługi, a później umywają ręce! Wstawiłabym zdjęcia z mojego zakwaterowania ale niestety nie ma takiej opcji
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.