Skocz do zawartości
Daniel Graszka

Fanklub Heide-Park Polska

Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem startujemy z pierwszym polskim fanklubem Heide-Parku. Planujemy tłumaczyć wiadomości z języka niemieckiego i angielskiego, pisać o własnych doświadczeniach oraz organizować wspólne wyjazdy. Jesteśmy w kontakcie z parkiem, domeny zarejestrowane (przewidziane wynagrodzenie w formie biletów).

Kochasz parki rozrywki? Znasz niemiecki? Chcesz wziąć udział w ciekawym projekcie? Więcej informacji na info@heideparkpolska.pl!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez TomaszSt
      Cześć wszystkim,
      jak w tytule - posiadam duże doświadczenie zarówno pod kątem korekty, opracowania i wszelkich modyfikacji prac zaliczeniowych jak i tworzeniu nowych tekstów. Wszystkie zlecenia wykonuję od podstaw, cena zawsze jest ustalana indywidualnie - negocjowalna.
      Moje publikacje można odnaleźć w sieci - publikowałem różne artykuły, głównie o treści historycznej (z wykształcenia historyk wojskowości o specjalności nauczycielskiej - mgr) aczkolwiek zajmuję się również pedagogiką, socjologią, psychologią, dziennikarstwem etc. W przypadku kontaktu przesyłam próbki swoich prac do wglądu.
      Wszystkie zlecenia wykonuję rzetelnie i całkowicie OD PODSTAW.
      Pozdrawiam

• Przez tasteoftruth
      Hej! Jestem obecnie po trzecim roku na studiach z grafiki komputerowej. W tym roku powinnam pisać pracę dyplomową i ją zaraz bronić. Niestety, w ciągu roku nie zaliczyłam dwóch przedmiotów. Z różnych przyczyn. Strasznie mi z tego powodu głupio i przykro. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jak wygląda przedłużenie terminu oddania pracy i czy bez niej mogę iść na studia magisterskie? Nie jestem w stanie się obronić bez tych dwóch przedmiotów. Nie wiem co robić i jestem w kompletnej rozsypce. Pomocy. Moja praca jest gotowa w 70% ale do 15 września nie dam rady. 
    • Przez Petrus13
      Cześć, przeglądając tematy i wypowiedzi użytkowników napotkałem na odpowiedzi osób studiujące medycynę w Niemczech. Niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć tematu odpowiadającego mojej sytuacji, którą poniżej przedstawię. 

W przyszłym roku kończę (o ile dobrze pójdzie) ratownictwo medyczne w Polsce. Mieszkam blisko niemieckiej granicy i wiązałem przyszłość z pracą w Niemczech. Jednakże z tego co mi mówili koledzy po niemieckiej stronie oraz z tego co wyczytałem na forum to jest możliwość studiowania w Niemczech Medycyny bez super wyniku na maturze. Jak to wygląda w sytuacji gdzie mam wykształcenie już zawodowe (tytuł Ratownika Medycznego) i ubieganie się o takie miejsce. Istnieje u naszych zachodnich sąsiadów coś takiego jak oczekiwanie na studia. Maturę zdałem w Polsce w 2016 roku. Niestety wynik nie był zadawalający żebym mógł dostać się na wybraną przeze mnie uczelnię medyczną. Wtedy zdecydowałem się rozpocząć studia ratownictwa medycznego jednocześnie prowadząc małą działalność. Przez te lata jednak w głowie dalej pozostaje mi myśl i chęci studiowania medycyny. Jednak męczyć po tym czasie maturę trochę słabo. Język znam na B2 i dalej mam zamiar go doskonalić (praktyki i praca w Niemczech swoje robi). 4 latka od matury minęły więc czy istnieje jakaś szansa na dostanie się na studia medyczne w trybie stacjonarnym w Niemczech? 

Może jest ktoś w podobnej sytuacji do mojej i bez problemu mi wyjaśni z czym to się je.

Pozdrawiam.
    • Przez alexq5v
      Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy wątek także proszę o wyrozumiałość.
      Moja sytuacja wygląda następująco:
      Na początku drugiego semestru studiów miałam poważna operacje na nogę po której byłam unieruchomiona przez długi czas i doktor zakazał mi chodzić na uczelnie. Po kilku miesiącach i solidnej rehabilitacji wróciłam na uczelnie. Mam wszystkie zaświadczenia itd. Itp. Na uczelni zgodzili się na moją przerwę bez żadnych zastrzeżeń. W pierwszym semestrze miałam średnia 5,0 i chciałabym taka utrzymać ponieważ staram się o stypendium rektora i o wyjazd na praktyki za granicę. Niestety trafiłam na upartego rektora, który z przedmiotu o niskim znaczeniu na moim kierunku musowo chce mi wystawić 3 mimo, że egzamin napisałam na 5 ale dlatego, że nie chodziłam na zajęcia chce mi obniżyć ocenę. Żadne argumenty do niego nie trafiają. Nie da się go przekonać mimo, że wszyscy pozostali wykładowcy nie mają z moją sytuacja problemów i z wszystkich pozostałych przedmiotów mam 5tki. Jest to uczelnia prywatna. Chciałam zapytać czy był ktoś z was może w podobnej sytuacji? Czy jest jakiś sposób żeby odwołać się od tej oceny? Czy jest może jakaś instytucja do której mogłabym złożyć zażalenie?

• Przez skowronski
      Witam wszystkich forumowiczów.

Już wkrótce przyjdzie mi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu- wybrać kierunek studiów. No i tutaj pojawiają się kłopoty
      Otóż od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować jaki konkretnie kierunek studiów chcę studiować.
      Jestem jednak przekonany, że chcę studiować jakiś kierunek ekonomiczny, gdyż od dłuższego czasu interesuję się tymi tematami i wiem że chciałbym rozszerzać wiedzę w tym kierunku.
      Jeśli chodzi o kwestie uczelni to rozważam Uniwersytet Gdański aczkolwiek z tyłu głowy siedzi mi też myśl o Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Jeśli chodzi o same kierunki studiów to rozważam Ekonomia, FiR, Podatki i doradztwo podatkowe, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze lub z.arządzanie.
      Nie jestem jakimś matematycznym geniuszem(na maturze przewiduję około 40-50%), ale chcę podszkolić się z matmy w trakcie wakacji. Na maturze piszę rozszerzony angielski i wos.
      Jak wygląda kwestia matematyki na ww. przedmiotach jest tego dużo czy nie jest tak źle, jakie konkretne dziedziny matematyki są poruszanie na tych kierunkach.
      Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Tak. Jeśli kurs kończy się egzaminem państwowym i daje uprawnienia to tak.
    • Witam! Chciałabym się poradzić w pewnej kwestii. Jestem na studiach z rachunkowości na UEKu ( Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) na I roku. Czy jest sens brania oprócz studiów kursów z rachunkowości organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce? Czy ma to wpływ na znalezienie pracy/stażu?
    • Witaj na forum. Jest ITS i IOS. 2 różne tryby. Formy trybów zależą też od uczelni.  Natomiast nie ma to nic wspólnego z tym co piszesz.  Tryb realizujesz w ramach jednego wybranego kierunku studiów. Pozwala na indywidualne umawianie się na zajęcia lub indywidualne formy zaliczeń.    Taki tryb nie jest też łatwo dostać. Najczęściej musi być wysoka średnia po 1 semestrze studiów i dodatkowo jakiś powód, np reprezentowanie uczeln Witaj na forum. Jest ITS i IOS. 2 różne tryby. Formy trybów zależą też od uczelni.  Natomiast nie ma to nic wspólnego z tym co piszesz.  Tryb realizujesz w ramach jednego wybranego kierunku studiów. Pozwala na indywidualne umawianie się na zajęcia lub indywidualne formy zaliczeń.    Taki tryb nie jest też łatwo dostać. Najczęściej musi być wysoka średnia po 1 semestrze studiów i dodatkowo jakiś powód, np reprezentowanie uczelni.
    • Cześć wszystkim. Jestem tegorocznym maturzystą i zdecydowałem się na studia na AGH. Interesują mnie głównie 3 kierunki: Inżynieria Biomedyczna, Automatyka i Robotyka oraz Mechatronika. Czy ktoś z tutaj obecnych potrafi wyjaśnić na czym polega indywidualny tryb studiów ? Nie chodzi mi o to, że wybiera się moduły itp.. Chodzi mi głównie o konkrety; najlepiej od osób, które same w tryb trybie studiują lub studiowały. Czy można połączyć kilka kierunków w jeden ? Np. po kilka zajęć z jednego i kilka z drugiego, albo czy ma się możliwość zdecydowania na jakie zajęcia chce się uczęszczać, a na jakie nie ? Pozdrawiam.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.