Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ARCHIWISTYKA I ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ - Instytut Historii - Wydział Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Studia I stopnia.

Po ukończeniu tych studiów będziesz przygotowany do pracy w archiwach państwowych, kościelnych i zakładowych, a także we wszelkiego typu kancelariach i biurach, w których zarządzanie dokumentacją i jej archiwizacja jest istotnym elementem ich sprawnej działalności.

Studia składają się z czterech modułów: archiwistycznego, ogólnohistorycznego i praktycznego, a także modułu "zarządzanie dokumentacją".

Moduł archiwistyczny

Obejmuje wiadomości i umiejętności zawodowe z zakresu warsztatu pracy archiwisty. Dzięki niemu nauczysz się zasad opracowywania, kształtowania i udostępniania zasoby archiwalnego (tradycyjnego i cyfrowego), poznasz prawodawstwo regulujące działalność archiwów.

Moduł "zarządzanie dokumentacją"

Zaznajamia z rodzajami dokumentacji współczesnej, z zasadami obiegu dokumentów, zasadami działania współczesnych kancelarii. Dzięki niemu poznasz również nowoczesne technologie biurowe.

Moduł ogólnohistoryczny

Dzięki uczestnictwu w tym module uzyskasz podstawowe kompetencje historyczne i będziesz przygotowany do podjęcia studiów historycznych na poziomie magisterskim.

Moduł praktyczny

Zwiększy Twoje szanse na rynku pracy, zapewniając Ci dodatkowe kompetencje zawodowe. Wyboru modułu praktycznego dokonasz po I roku studiów, a nazwa wybranego przez Ciebie modułu trafi do dyplomu licencjackiego.

• Administracja pozwala zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności niezbędne w pracy administracyjnej. Moduł pozwoli Ci zapoznać się m. in. z podstawami prawa polskiego i europejskiego, z zasadami postępowania administracyjnego. Swoje umiejętności wypróbujesz na praktykach w studenckiej kancelarii administracyjnej.
  • Edytorstwo pozwoli Ci nauczyć się zasad edycji tekstu i składu wydawniczego, a także zdobyć wiedzę o organizacji procesu wydawniczego. Swoje umiejętności sprawdzisz i udoskonalisz podczas praktyk wydawniczych.
  • Publicystyka rozwinie Twoje umiejętności pisarskie. Poznasz gatunki publicystyczne, utrwalisz zasady konstruowania wywodu pisemnego, nauczysz się prowadzenia polemiki. Swoje umiejętności sprawdzisz w studenckiej redakcji publicystyki historycznej.
  • Turystyka pozwoli Ci na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych w obsłudze ruchu turystycznego. Poznasz geografię turystyczną Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, będziesz specjalistą z zakresu historii, zabytków i Muzeów Krakowa oraz Małopolski. Swoje umiejętności sprawdzisz w studenckim biurze wycieczkowym.

Dla absolwentów archiwistyki i zarządzania dokumentacją I stopnia Instytut Historii przygotował ofertę kontynuacji kształcenia na poziomie magisterskim na kierunku historia ze specjalnością archiwistyka. Absolwenci mogą także kontynuować naukę na innych prowadzonych w Instytucie specjalnościach: doktryny polityczne i prawne, Europa Wschodnia oraz Historia Kościoła.

Więcej info: http://upjp2.edu.pl/strona/oqcinu7e7w, http://www.historia.krakow.pl, https://www.facebook.com/IH.UPJP2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez annaa
      Witam, interesuję się kierunkiem Zielarstwo i fitoterapia. Czy ktoś mógłby mi napisać o nim coś więcej? Jest to dosyć słabo znany kierunek, w internecie nie mogę znaleźć potrzebnych mi informacji. Może jest ktoś tutaj, kto studiował ten kierunek albo wie coś o nim i mógłby odpowiedzieć na moje pytania. Czy ciężko się na niego dostać? Z tego co wiem jako studia 1 stopnia jest tylko na Politechnice Bydgoskiej. Stąd też pytanie; czy opłaca się w ogóle iść na takie studia, czy nie lepiej zrobić z tego podyplomówkę? Jak liczyłam sobie punkty na PB to wyszło mi ok. 210 pkt, czy z takim wynikiem jest w ogóle sens brać udział w rekrutacji? Czy osoba, która nie cierpi chemii i matematyki da sobie radę na takich studiach? Byłam na profilu biol-chem i nie ukrywam, że nie polubiłam się z chemią, szczerze powiedziawszy ledwo ją zdałam, a na zielarstwie jest jej chyba dosyć sporo. Właśnie, czy ktoś mógłby przedstawić mi program studiów na poszczególnych semestrach? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o dokładnych przedmiotach na tym kierunku. Kurczę, interesuje mnie to ziołolecznictwo, ale obawiam się tej chemii... Niestety nie mam na siebie żadnego pomysłu i te studia są praktycznie jedynymi które biorę pod uwagę. Chociaż myślę jeszcze trochę o zarządzaniu lub marketingu, ale tam z kolei jest sporo matematyki, z której jestem bardzo słaba. Rozważam też archiwistykę i nowoczesne zarządzanie zapisami informacyjnymi na UMCS. Może ktoś się wypowiedzieć o tym kierunku?
      Naprawdę ciężko jest mi podjąć jakąś sensowną decyzję, ponieważ nie jestem ani typowym ścisłowcem, ani humanistą i nie mam żadnych zainteresowań. W nauce jestem tak delikatnie poniżej przeciętnej, głównie dlatego, że żaden przedmiot mnie nie interesuje wystarczająco, by chcieć się go uczyć. Skończyłam wprawdzie szkołę muzyczną, myśląc, że to pomoże mi w wyborze zawodu, ale jednak nie wiążę z muzyką przyszłości. Okej, proszę mi wybaczyć mój wywód, wiem, że studia to nie koniec świata. 
      Pozdrawiam.
    • Przez Natari
      Witam, 

W tym roku będę poprawiać maturę z angielskiego i historii na rozszerzeniu.W tamtym roku pisałam normalnie maturę i zdałam wszystko na dość zadowalającym poziomie( wszystko powyżej 55%) na rozszerzeniu zdawałam przedmioty powyższe i jeszcze język polski na 70%. Jednak historia i angielski nie poszły mi już tak dobrze jak chciałam. Do sedna, zastanawiam się nad administracją ale dużo osób mi ją odradza ponieważ nie ma po niej pracy... I moje pytanie czy faktycznie jest w tym ziarnko prawdy? A jeżeli tak to jakie inne studia mogę podjąć po tych rozszerzeniach? Pozdrawiam
    • Przez Xersiq
      Witam. Jestem tegoroczną maturzystką, to mój pierwszy wpis na tym forum. Zastanwiam się nad wybiorem studiów. Od zawsze interesowałam się psychologią. Ze względu na dobre wyniki z matury złożyłam na UJ w Krakowie i na KUL w Lublinie ( miasto położone blisko mojego rodzinnego miasta). Od kilku dni, po rozmowie z rodzicami, zaczęłam rozmyślać na prawem na UJ. Boję się, że ze względu na liczbę chętnych na psychologię mogę miec pozniej problem z znalezieniem pracy, prawo wydaje się bardziej sensowne i rozwojowe ( biorę pod uwage także rodzinę). Mimo to jest dość nudne. Dlatego chciałam poprosić o radę czy warto iść na prawo czy jednak wybrać psychologię? A jeśli  psychologię czy warto iść na tak dobra uczelnie( czy uczelnia ma znaczenie?) czy lepiej wybrać mniejsze miasto? 
    • Przez Mara
      Jestem tegoroczną maturzystką. Pragnę studiować w Krakowie.  Moje wyniki z matury to: j. polski - 53%, matematyka - 44%, j. angielski 84%, geografia - 45%, historia - 52%, wos - 67%.
      Do tej pory zapisałam się na kulturoznawstwo na Akademii Ignatianum, na kulturoznawstwo na AGH, na zarządzanie publiczne na UJ i na zarządzanie kulturą i mediami na UJ (co jest moim małym marzeniem, ale to jak kupienie zdrapki w totolotka, ponieważ z moimi wynikami raczej się tam nie dostanę).  Wybrałam te kierunki, gdyż mam dużą szansę na nie się dostać i nie są zbyt najtrudniejsze. Jeszcze kilka miesięcy temu chciałam studiować historię, ale dzięki mojej wychowawczyni i forumowiczom portalu historycy.org skutecznie wybiłam sobie ten pomysł z głowy. Zrozumiałam, ze najbardziej podoba mi się praca, w przemyśle kreatywnym, marketingu, zarządzaniu. Myślałam, że najlepszym kierunkiem przygotowującym do pracy w sektorze kreatywnym jest zarządzanie mediami i kulturą, lecz szanse, że się tam dostanę są małe, dlatego wybrałam kulturoznawstwa na innych uczelniach, ale nie jestem pewna czy to słuszny wybór, wręcz boję się, czy nie zmarnuję sobie życia tym wyborem, bo przecież opinia jest taka, że zamiast iść na te studia równie dobrze można składać CV do McDonalda albo chociaż studiować go jak drugi kierunek, bo to o czym się tam uczy to można przeczytać sobie w podręczniku od woku, a nie poświęcać na to całych  5-ciu lat. Nie chciałabym po tym kierunku skończyć na bezrobociu albo w jakimś muzeum czy w domu kultury. Dlatego myśląc bardziej przyziemnie wybrałam jeszcze kierunek zarządzanie publiczne na UJ, gdyż ciekawią mnie także zagadnienie związane z wosem - z polityka, społeczeństwem, ekonomią. Ale w  tym przypadku również nie wiem czy te studia są porządne, czy spotka mnie po nich lepszy los niż po kulturoznawstwie. Rozmyślałam też nad polityka społeczną na UJ, ale to raczej jakbym chciała znaleźć zatrudnienie w opiece społecznej czy jakieś fundacji.
      Nie wiem jak postąpić, na który kierunek ostatecznie się wybrać. Proszę o pomoc.
    • Przez TomaszSt
      Cześć wszystkim,
      jak w tytule - posiadam duże doświadczenie zarówno pod kątem korekty, opracowania i wszelkich modyfikacji prac zaliczeniowych jak i tworzeniu nowych tekstów. Wszystkie zlecenia wykonuję od podstaw, cena zawsze jest ustalana indywidualnie - negocjowalna.
      Moje publikacje można odnaleźć w sieci - publikowałem różne artykuły, głównie o treści historycznej (z wykształcenia historyk wojskowości o specjalności nauczycielskiej - mgr) aczkolwiek zajmuję się również pedagogiką, socjologią, psychologią, dziennikarstwem etc. W przypadku kontaktu przesyłam próbki swoich prac do wglądu.
      Wszystkie zlecenia wykonuję rzetelnie i całkowicie OD PODSTAW.
      Pozdrawiam

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witam. Jestem studentem 1 roku ekonomii. Bardzo się cieszę z wyboru tego kierunku. Na drugim roku będę musiał wybrać specjalność (wybiorę na 99% ekonometrię/statystykę). Jedną z karier jaką rozważam jest data analyst. Po ukończeniu studiów licencjackich będę chciał iść na studia drugiego stopnia, i tu pojawia się moje pytanie. Myślę nad dwoma kierunkami: Analityka gospodarczą( ekonometria, matematyka, statystyka, big data i BI, pogramy informatyczne typu SQL i R itd) Informatyka w biznesie( wprowadzenie do języków R i Python, bazy danych, big data, HTML, tworzenie aplikacji) Który z tych dwóch kierunków byłby lepszy. Mogę dosłać więcej szczegółów (plan lekcji, prezentację kierunki, opis itd.) Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.        
    • Cześć Dostałem się na 2 uczelnię i nie wiem co wybrać. Czy możecie mi napisać która będzie lepsza. Dostałem się na Bezpieczeństwo Narodowe na Uniwersytet Wrocławski i Akademie Wojsk Lądowych. Oczywiście chodzi mi o studia cywilne  
    • Witam wszystkich, posiadam wykształcenie średnie techniczne z fryzjerstwa. Aby stworzyć sobie alternatywę na rynku pracy (obecnie pracuję w zawodzie) postanowiłem przygotować się do zawodu nauczyciela przedmiotów zawodowych. Czy ukończenie licencjatu z pedagogiki specjalność Pedagogika szkolna z profilaktyką społeczną + ewentualne studia podyplomowe do nauczania zawodu będzie dobrą drogą do zdobycia odpowiednich kwalifikacji do wykonywania tego zawodu? Studiować mam zamiar na Akademii Ignatianum w Krakowie w trybie niestacjonarnym. Pozdrawiam! :) 
    • Hmm... W tym miejscu sam odpowiedziałeś sobie na powyższe pytanie. Jeśli nie jesteś w stanie zdać testów sprawnościowych, a chcesz zostać oficerem, to jedyna droga do gwiazdek na mundurze wiedzie przez seminarium i fuchę kapelana. Wszyscy pozostali, od szeregowych po oficerów, muszą zaliczyć testy sprawnościowe. Na szeregowego bez perspektyw awansu jak najbardziej. Oprócz studiów mundurowych, oficerem można zostać po studium oficerskim. Tam jednak rekrutują zwykle magistrów inżynierów, lekarzy, prawników itd. Możesz samodzielnie zgłębić ten temat.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.