Skocz do zawartości
Roder

terminy, przez ile lat można zdawać maturę?

Rekomendowane odpowiedzi

Do kiedy można zapisać się na mature z matematyki 2014 ? Przez ile lat moge zdawać mature ? Czy przez 5 lat ?

Termin składania wstępnych deklaracji maturalnych minął 30 września. Ale jeśli jesteś absolwentem, możesz nie składać deklaracji wstępnej. Ostateczne deklaracje składa się do 7 lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytasz o egzamin poprawkowy matury z matematyki to deklarację w sprawie jego zdawania powinno się złożyć w terminie do 7 lutego 2014 r. do dyrektora szkoły do której chodziłeś. Poprawiać dany przedmiot można przez 5 lat od daty pierwszego egzaminu. Potem, niestety, należy zdawać maturę jeszcze raz w pełnym zakresie, to znaczy wszystkie obowiązkowe przedmioty (nawet te już wcześniej zdane) - ustnie i pisemnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to czy moge do 7 lutego zgłosić się na mature rozszerzoną z matematyki. Nie pisałem tej matury nigdy a chciałbym w tym roku. Mature pełną zdawałem w roku 2010. Czy moge pisać kolejne przedmioty rozszerzone (z  przedmiotów których pisałem już mature podstawowa) do roku 2014 czy 2015 ?

Jestem studentem 4 roku Gospodarki zasobami mineralnymi i wodnymi UAM i chciałbym sobie dopisać mature rozszerzoną z matematyki

 

Nie pytam o żadne poprawki. Jestem absolwentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: jeśli chodzi o ograniczenie czasowe do 5 lat po pierwszym egzaminie dojrzałości, to dotyczy to tylko poprawki, jeśli nie absolwent nie zdał egzaminu. Jeśli zdałeś i chcesz poprawić wynik albo zdać jakiś nowy przedmiot, to spokojnie możesz zdawać w kolejnych latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pytanie odnośnie poprawy wyniku z matur, jeśli jestem absolwentem i pisałam 1 maturę w 2010 roku i zdawałam ją 5 krotnie czy mogę przystąpić do niej jeszcze raz? Czy jest jakieś ograniczenie ?

Pozdrwiam z gróry dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie poprzednika, rozszerzając nieco od siebie:

 

Czy informacja dotycząca "do-zdania" kolejnego - DODATKOWEGO przedmiotu nieskończoną liczbę razy  jest gdzieś zapisana? W jakiejś ustawie, regulaminie???

Sprzeczność informacji doprowadzić może do szału, nie mówiąc już o konsekwencjach niedoinformawania :( Chciałabym zdać dodatkowo chemię, próbowałam juź raz, nie udało się, a 5 lat minęło w maju. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Jestem studentką 4 roku Inżynierii bezpieczeństwa. Mature zdawałam w 2012r i teraz mam pytanie

Czy jeżeli NIE zdawałam matury np z Studia na kierunku biologia a chciałabym zdawać, to czy jest taka możliwość napisania dodatkowego przedmiotu czy moja szansa przepadła?

Bardzo prosze o pomoc !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że możesz. Zadzwoń tylko do Okregowej Komisji Egzaminacyjnej i dowiedz się, gdzie masz złożyć deklarację. Czy to będzie w Twojej byłej szkole czy może w jakiejś innej jednostce oświaty. 

 

I zapytaj również czy deklaracje masz złożyć teraz do końca września czy masz czas do lutego tak jak jest ostateczny termin składania deklaracji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady są takie, że pisać możesz cokolwiek, kiedykolwiek, chociaż nie wiem, jak jest teraz z poziomami, bo to się przez lata zmieniało. Ale "dozdawać" coś możesz. Masz pięć lat na poprawę NIEZDANEJ matury, po pięciu latach musisz pisać całość od nowa (polski, matematyka, język). Bodajże do 2017 pisząc kolejny raz przedmiot (poprawiając zdany), piszesz podstawę programową starą, potem nową, ale tu nie jestem pewna, czy tego nie zmienili. 

Deklarację składasz do lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do 31 grudnia 2015 r. deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego są zobowiązani złożyć do dyrektora OKE:

a. absolwenci, którzy ukończyli liceum w roku szkolnym 2014/2015, ale ich szkoła została zlikwidowana lub przekształcona,
b. osoby posiadające świadectwo ukończenia szkoły uzyskane za granicą,
c. absolwenci ponadpodstawowej szkoły średniej, którzy nie posiadają świadectwa dojrzałości,
d. absolwenci ponadpodstawowej szkoły średniej, którzy posiadają świadectwo dojrzałości (matura sprzed 2005 r.).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.