Skocz do zawartości
Roder

terminy, przez ile lat można zdawać maturę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam troszeczkę inną sytuację.

Ukończyłem technikum i zdałem maturę w 2013 r. (same podstawy),jednak zdecydowałem teraz, że chciałbym dla samego siebie poprawić j. angielski (podstawowy i rozszerzony)

W takim przypadku do kiedy mam możliwość składania deklaracji i czy jest możliwość pisania matury w innej szkole niż tej do której uczęszczałem?

 

z góry Dziękuję za odpowiedź

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Twoja szkoła istnieje to składasz do swojej szkoły i tam zdajesz, jeśli chcesz zdawać z jakiś względów w innej szkole to chyba musisz wcześniej złożyć podanie o wyznaczenie innej szkoły do OKE i mam wrażenie, że w takim przypadku będzie Cię obowiązywał termin do końca grudnia. 

Tak czy inaczej polecam zadzwonić do OKE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż w informacji z OKE jest: "Jeśli ktoś chce przystąpiś do matury w innej szkole niż szkoła, którą ukończył w roku szkolnym 2014/2015, wskazanej przez dyrektora OKE, zobowiązany jest do 31 grudnia 2015 r. złożyć deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego do dyrektora macierzystej szkoły."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z drugiej strony zastanawiam się nad rekrutowaniem w przyszłym roku na filologię angielską. Czy uważacie, że jest sens pisać podstawę skoro to rozszerzenie wystarczy napisać na minimum 50% by równało się z maksymalną punktacją z podstawy.

 

Dziękuję wam za szybką i rzetelną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Ja z kolei mam takie pytanie. Jestem już ponad 5 lat po maturze.

Ww 2008 roku zdawałem maturę (jestem po liceum ogólnokształcącym), którą zdałem bez problemu. Zdawałem j. polski, j. angielski i biologię. Niestety, teraz przydałaby się do tego matematyka. Minęło ponad 5 lat od matury.

1. Czy muszę zdawać całą maturę od nowa?
2. Gdzie odbywałby się egzamin? Czy musi być to szkoła w której się uczyłem?

 

Jeśli wiecie to pls napiszcie jak to jest.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz poprawiac wybrany przedmiot. Mozesz sie zglosic do OKE lub do szkoly w ktorej sie uczyles. Jesli do OKE lub chcesz zdawac mature w innej szkole to termin do konca grudnia. Jesli w tej samej szkole to termin do poczatku ferii lub 7 lutego w zaleznosci co nastapi pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff....

Dzięki za odpowiedzi :)

 

Najbardziej sie bałem, że cała matura od początku: ustne, polski, biol, ang.

 

A tu tylko matematyka  :D

 

A naprawdę nie robią problemów z wyborem innej szkoły? czy może musi być jakiś ważny powód? Czy stara szkoła dostaje jakieś informacje, że dany ich delikwent-absolwent próbował/zdawał/nie zdał dodatkowego przedmiotu? Gdzie odbiera się nową maturę?

 

Jakbyści jeszcze to wiedzieli to stokrotne dzięki. :D

 

Tylko matematyka B)  jak dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,

sprawa wygląda tak , że w tym roku szkolnym powinnam pisać mature i wypełniłam deklaracje , ale teraz jestem w 100% pewna , że nie zdam tej matury.

Czy to prawda, że w lutym mogę jeszcze zrezygnować z matury ?

No i jeszcze jeden problem, otóż po liceum chce iść na studium kosmetologiczne gdzie matura nie jest wymagana i czy będę mogła w następnym roku tą mature bez problemu napisać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.