Skocz do zawartości
karstr

Jaki kierunek studiów wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie! Mońka muszę zgodzić się z Agnieszką. Przy wyborze studiów warto brać pod uwagę m.in. swoje predyspozycje czy zainteresowania. Warto także wziąć pod uwagę aktualną sytuację na rynku pracy i mieć pogląd jaka branża oferuje pracę i dobre zarobki.

W razie kolejnych pytań służę swoją pomocą.

Pozdrawiam, Renata Mazur

Online Ekspert WSB Studia I stopnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zecydowanie w pierwszej kolejności nalezy brać swoje predyspozycje i zainteresowania, żeby później przez całe życie chodzić z zadowoleniem do pracy :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego warto pracowac już w czasie studiow żeby pózniej nie miec problemu z brakiem doswiadczenia po studiach. To dobra uczelnia i na pewno mozesz spróbować swoich sił na kosmetologii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wiadomo że własne zainteresowania są najważniejsze ale warto też wybrać takie studia po których będzie można znaleźć ciekawą pracę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też jestem za tym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmmm mam mieszane uczucia, bo ja skończyłam Finanse. Niektóre przedmioty był hardcorowe, ale finalnie teraz mam dobry job. Pracuje w Stefczyku we Wrocławiu i mimo, że czasem jest stres to wynagrodzenie to rekompensuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli po studiach pracujesz w zawodzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielu osobom udaje się pracować w kierunku, ale dużo osób także zmienia swoje zawody, to zależy od rynku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie trzeba byc bardzo elastycznym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tez byłam u doradcy zawodowego, u mnie w mieście jest taka usługa na nfz, pani bardzo miła :) generalnie wyszło to co wiedziałam od zawsze, ze chcę robić coś kreatywnego i cos tworzyć. przedmioty scisłe nie sa dla mnie, dlatego nie chciałam utknąć gdzieś w korporacji ze stosem tabelek...  Pani mi doradziła asp ale w sumie wymysliłam, że może coś związanego z grafiką? i tak spontanicznie znalazłam się na wst i czuję się trochę jakbym była na asp - rysunek, rzeźba, linoryt i oczywiście duzo projektów w programach graficznych :D ludzie patrzcie na siebie a nie na to co doradzają rodzice - jeżeli chcecie być artystami to bądźcie i róbcie to co sprawia Wam radość :) Mam nadzieję, że jak skończę studia to z uśmiechem będę wstawała do pracy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Racja, najważniejsze to wykonywać zawód, w którym dobrze się czujemy. Osobiscie podziwiam lekarzy weterynarii- ta praca od zawsze mnie interesowala, ale trzeba miec na uwadze kilka lat studiow, staz, specjalizacja i koniecznosc ciaglego doksztalcania sie w tym fachu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi