Skocz do zawartości
karstr

Jaki kierunek studiów wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Własna działalność to spore wyzwanie, stres i presja. I wiadomo jak to jest, że raz miesiąc jest lepszy a potem może być gorszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

praca na etat to jednak stabilizacja i pewność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj co dla jednego jest + w etacie, dla drugiego będzie - :) Etat czy działalność, co jest lepsze, zależy tak naprawdę od naszego charakteru... etat daje stabilizacje i pewność, ale też nie zawsze, własna działaność więcej swoboby, ale i pracy i większe możliwości zarobkowe ale i ryzyko...

A wszystko jest dla ludzi:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sami powinniśmy wiedzieć co jest dla nas najlepsze. Niestety, ale zasada jest taka, że mało kto się uczy na błędach innych.

Dopiero później żałujemy błędów własnych :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, własne błędy uczą najszybciej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo często pojawia się pytanie co studiować i wiele osób pisze o tym jak źle wybrało kierunek. Stale widzę podpowiedzi, że trzeba wybierać zgodnie z zainteresowaniami ale chyba i tak niestety sporo osób wybiera zgodnie z modą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety, wybór zgodnie z modą jest czymś najgorszym. Najlepiej wybrać studia zgodnie z własnymi zainteresowaniami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokładnie, powinno się wybierać zgodnie z zainteresowaniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przynajmniej to dobrze przemyśleć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idź do doradcy zawodowego i spróbuj określić swoje predyspozycje i zainteresowania.  Być może nie potrzebujesz studiów, a np. szkoły policealnej lub czegoś w tym stylu. Ja z perspektywy czasu mogę powiedzieć tak: jeśli masz możliwe, spróbuj jak najszybciej złapać fach w ręce, żebyś mógł się utrzymać. Jesli chcesz studiować, zawsze zdążysz. Jak nie dziennie, to zaocznie:)

dobre-betonowe-szamba.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się trafi na dobrego doradce zawodowego to dużo można zyskać na takim spotkaniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pod warunkiem, że będzie to dobry doradca zawodowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, zawód doradcy zawodowego w Polsce jest bardzo źle traktowany i często Ci doradcy są złapanki ale to też się powoli zmienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć! 

Niedawno dołączyłam do forum, dlatego z góry przepraszam, jeżeli wybrałam złe miejsce do opisania swojej sytuacji. 

Kilka miesięcy temu zrezygnowałam ze studiów filologicznych (język niemiecki). Pierwszy rok, stacjonarne. Kierunek nie przypadł mi do gustu i stwierdziłam, że nie ma sensu ciągnąć czegoś co przestało mnie interesować. Dni lecą, a ja niebawem ponownie będę musiała stanąć przed trudnym wyborem studiów. Pomijam fakt, że mam totalny mętlik w głowie i tak naprawdę mogę studiować wszystko i nic. Od dawna chodzi mi po głowie szkoła policyjna w Szczytnie, a dokładniej studia cywilne na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Odwiedziłam wiele stron internetowych, by zasięgnąć więcej informacji o tej uczelni, ale odnoszę wrażenie, że bezp. wewnętrzne na WSPOL niczym się nie różni od tego na AON, UW czy innych uczelniach. Po każdej z nich zostaję z licencjatem. Czy istnieją jakieś różnice, których nie dostrzegam? Z góry dziękuję za odpowiedź i porady. Pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie nie ma żadnych większych różnic, a może zadam inne pytanie co chcesz robić po tym bezpieczeństwie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie nie ma żadnych większych różnic, a może zadam inne pytanie co chcesz robić po tym bezpieczeństwie?

Jeżeli zdecydowałabym się na bezpieczeństwo wewnętrzne to chciałabym później zawalczyć o pracę w policji. Wiem, że ciężko jest się dostać do służb, ale słyszałam, że każde inne ukończone studia są równie dobrze punktowane przy rekrutacji i dlatego zastanawiam się, czy jest sens specjalnie kończyć właśnie ten kierunek, który nie daje wiele możliwości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma sensu, lepiej zrobić inny kierunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie sama stoję przed wyborem kierunku i zastanawiam się nad WSB w Toruniu, ktoś tam może studiował i ma doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WSB w Toruniu to dobra uczelnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Dziękuję za pochlebne opinie o toruńskim oddziale Wyższej Szkoły Bankowej. Jako przedstawiciel szkoły serdecznie zapraszam do podjęcia studiów na tej uczelni, jak i w innych naszych oddziałach, które można odnaleźć w innych miastach Polski - m.in. w Poznaniu, Bydgoszczy, Wrocławiu czy Gdańsku. Wszelkie szczegóły i całą ofertę dostępnych kierunków studiów I stopnia można odnaleźć na naszej stronie internetowej wsb.pl. Dodam, że zapisując się do 30 kwietnia, można oszczędzić aż 1000zł: na czesnym, które wynosi od 195zł (zamiast 245zł) miesięcznie na pierwszym roku studiów oraz na darmowym wpisowym.

Pozdrawiam, Renata Mazur

Online Ekspert WSB Studia I stopnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę przyznać że konkretna zachęta, warto się nad tym zastanowić, a jakie kierunki są polecane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej!

czy ktoś z Was się orientuje jak wygląda kosmetologia na Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu? Skończylam rachunkowość na UE ale tak naprawdę nie mogę znaleźć pracy. a że od zawsze moją pasją była kosmetologia więc w sumie może czegoś się uda jeszcze nauczyć. dzięki temu może łatwiej mi będzie znaleźć pracę bo np. paznokcie robię świetnie ale co z tego jak doświadcenia brak i papierka? nigdzie mmnie nie przyjmą...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi