Skocz do zawartości
discover

Gdzie dobrze i tanio zjeść (dla studenta) w Krakowie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden Żaczek jest na Czarnowiejskiej, drugi jest na Oleandrach, w tym samym budynku, co akademik pod tą samą nazwą. Z tego pierwszego korzystałem raz, więc opinii nie mam, z tego drugiego korzystam chętnie, bo najtańszy obiad to 8,50, do tego 1 zł za zupę. Zawsze są 3 wersje głównego dania do wyboru, w czym jedna jest wegetariańska. Smakuje dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ceny są też niezłe w barze "Górnik" na ul. Dolnych Młynów. Ale to jest taki bar w starym stylu, gdzie jednak można zjeść pierogi ruskie w cenie około 5 zł. To jest tamtejszy hit. A jak się zainwestuje około 10 zł, to obiad jest b. duży. I ciekawostka - można spotkać prof. Hartmana w trakcie posiłku :)

Jednak jeśli chodzi o walory smakowe, to polecam "Żaczka". Może nie byłem zdecydowany, więc to napiszę: Żaczek rządzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak będę w Krakowie to sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ty na pewno będziesz wcześniej to daj znać:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na ul. Karmelickiej naprzeciwko Wyższej Szkoły Ubezpieczeń w Krakowie jest bar/restauracja: "Kwadrans" . Zniżki dla studentów za okazaniem legitki (10%) od standardowej ceny 14 zł za zestaw 2 daniowego obiadu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W "Górniku" pierogi są obecnie po 5,5 a zestaw obiadowy 12,8. Oprócz tego mogę polecić gulasz, raz jest wieprzowy a innym razem drobiowy. No i pierogi ze szpinakiem, fajne jako dodatek do ruskich. Czego tam nie polecam - naleśniki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lubię sobie wpaść od czasu do czasu do lokalu Ganesh na rogu ul. Św Tomasza i Floriańskiej. Trochę to jest na uboczu, nie ma aż takiego zalewu turystów, także to z mojego punktu widzenia duży plus. I jedzenie oczywiście pyszne!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ostrzegam przed zjedzeniem tortilii w pizzerii W Wieliczce New York. Powoduje to wymioty i bol brzucha przez pare dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz pewne info, że to oni to wyślij na nich sanepid :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja czasem jem obiad na placu Axentowicza. Jest taki nowy lokal otwarty na rogu Kazimierza Wielkiego i Pomorskiej
Ceny dość wysokie bo za zupę + drugie danie wychodzi niecałe 20zł (kompot w cenie) ale za to porcje dość duże - można się najeść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ceny nie są wysokie, 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeci Żaczek jest jeszcze na Królewskiej z tego co pamietam, a Górnik ma super obiadki tylko baaardzo mało miejsca, ludzie tam częściej biorą na wynos niż jedza w lokalu no ale to jak ktoś blisko mieszka żeby nie wystygło ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobre jedzenie ale też super rozbudowany bar mają w Ganesh. Można dobrze zjeść, ale też sobie fajnie po-drinkować z większą grupą znajomych. Rewelacyjne miejsce właśnie takie wyjścia w kilka – kilkanaście osób, żeby posiedzieć, pogadać, coś dobrego wypić i zjeść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi