Skocz do zawartości
kalafiorsi

Troszkę o Politechnice Rzeszowskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Politechnika Rzeszowska ma się czym chwalić - z roku na rok coraz większa ilość studentów decyduje się na studiowanie właśnie tam. Najlepsza uczelnia w województwie podkarpackim i jedyna uczelnia techniczna w tej części Polski - to musi mówić samo za siebie. Liczba studentów przypadająca na jednego mieszkańca jest największa w Unii Europejskiej, to również fakt, który warto podkreślić.

Jako jedyna w kraju prowadzi od 1976 r. na Wydziale Maszyn i Lotnictwa kształcenie pilotów lotnictwa cywilnego. Zajęcia te odbywają się w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce, a przygotowanie szybowcowe w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej.

Czym może pochwalić się Politechnika Rzeszowska? Nowoczesna baza naukowo-dydaktyczna, liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, stały kontakt z uczelniami w Polsce i za granicą, a dzięki otwartości na problemy współczesnego świata (badania z zakresu nauk technicznych, chemicznych, ekonomicznych i humanistycznych), politechnika wspiera rozwój na szczeblu regionalnym, jak i krajowym, a przede wszystkim światowym. Takie słowa na pewno muszą robić wrażenie i stanowczo dać do myślenia przy obiorze odpowiedniej placówki technicznej. Stawiam na Rzeszów. :)

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałam okazję być w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej i lecieć szybowcem, super sprawa :) Z pewnością Ci, którzy wybierają tam studia nie mają czasu na nudę :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

od czterech lat studiuję na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa, na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji i muszę przyznać że nie żałuję mojej decyzji odnośnie wyboru uczelni i kierunku. Może od początku nie byłam do niej przekonana na 100 %, ale z upływem kolejnych semestrów jestem zadowolona z poziomu nauki i wiedzy. Przede wszystkim można spotkać tu fantastyczne osoby i poznać dużo ciekawych rzeczy. Kilka razy brałam udział w konferencjach organizowanych na Prz oraz uczestniczyłam w prowadzonych kursach. Muszę przyznać że nie wstydzę się swojej uczelni i polecam ją wszystkim niezdecydowanym. Różnorodność wydziałów i kierunków daje szansę każdemu na znalezienie studiów dla siebie. Jeśli tylko przedmioty ścisłe nie stanowią problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Politechnika Rzeszowska to bardzo fajna uczelnia, która może pochwalić się nie lada osiągnięciami np http://www.uczelnie.net/na-uczelni/4901-i-miejsce-studentow-politechniki-rzeszowskiej-w-rankingu-imagine-cup-2014

Teraz dodatkowo jest możliwość studiowania tam nowego kierunku Inżynieria medyczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

politechnika na pewno jest lepiej dograna pod względem dofinansowań i organizacji od uniwerka, taka prawda.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieję, że pozytywnie przejdę proces rekrutacji i będę studentem Polibudy Rzeszów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też złożyłem tam podanie - Politechnika Rzeszowska - wydział budowy maszyn i lotnictwa    http://wbmil.prz.edu.pl/

kierunek: ambitnie chciałbym dostać się na lotnictwo :)

Napiszcie coś mi więcej o tym elitarnym kierunku 

Jestem z okolic Kielc ale zdecydowanie chciałbym studiować właśnie w Rzeszowie bo bardzo mi podoba się to miasto, jest nowoczesne, bardzo duzo studentów i poziom niczego sobie. Poza tym blisko w góry....

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez clobeus
      Witam! 

Nie wiem czy powinienem tutaj pisać ale dobra. Obecnie jestem w Technikum Elektronicznym w 2 klasie Technik Elektronik, wiem że chce już wiązac przyszłość z IT, elektroniką itd. Ale moje pytanie ,,Jakie studia wybrać'' (Mieszkam w Rzeszowie więc bardziej licze na Politechnike Rzeszowską). Co się bardziej opłaca (Wiem nie powinienem pytać ,,co się bardziej opłaca'' bo pewnie napiszecie ,,Rob to co kochasz'', ale skoro ja bardzo lubie każdą z tych dziedzin, to która się bardziej opłaca, po czym łatwiej znaleźć pracę) Automatyka i Robotyka, Informatyka a może Elektronika i Telekomunikacja ? Liczę na waszą opinie w tej sprawie

Pozdrawiam   
    • Przez The Empire
      Czy orientuje się ktoś może jak na Uniwersytecie Rzeszowskim zarejestrować się na lektorat i wf ( o ile trzeba to robić przed początkiem studiów?). Jestem całkiem zielony i nie mam pojęcia czy to w ogóle konieczne i jak to się robi. Szukałem na stronie uczelni, ale nic o tym nie ma. Wiem, że inne uczelnie mają system elektroniczy usos, że są jakieś żetony itp...,  ale w przypadku rzeszowa czegoś takiego nie znalazłem. Jest tylko wirtualna uczelnia, ale do posiadania konta trzeba mieć legitymację studencką, a jako, że dopiero zacznę  pierwszy rok takowej jeszcze nie mam. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś powiedział jak jest z lektoratami i wf, oraz czy jest coś jeszcze, co trzeba internetowo rejestrować  np. przedmioty jakie się wybiera?  Dodam, że  mój kierunek  to prawo, stacjonarne  5 letnie, o ile taka informacja ma jakiekolwiek znaczenie.
    • Przez Magda225
      Hej, 
      Od tego roku zaczynam studia na wydziale chemicznym. To był mój plan docelowy dlatego też jestem bardzo zadowolona pomimo licznych komentarzy, że to kuźnia bezrobocia 
      O ile z chemią dość się lubimy i nie mam z nią problemów (przynajmniej było tak na poziomie licealnym, wiem że później im dalej tym ciężej), ale matematykę miałam tylko na poziomie podstawowym. Lubię matme ale na profilu biol-chem nigdy nie miałam na nią czasu, dlatego też pisałam tylko podstawę. Moje pytanie brzmi: Czy da się przetrwać na politechnice bez przerobionego materiału z matmy rozszerzonej? Czy znacie moze takie przypadki? Oczywiście zdaje sobie z tego sprawę że ogrom pracy przede mną, ale nie mam z tym problemu. Jestem nastawiona na zajęcia wyrównawcze i na nadrobienie zaległości. Tylko powiedzcie mi czy to jest w ogóle możliwe 
    • Przez WiSk
      Witam :)
      Dostałem się na URz na mechatronikę i mam pytanie związane z punktami ECTS. Słyszałem, że podczas studiów I stopnia (inżynierskich) przysługuje 30 punktów na każdy z siedmiu semestrów + dodatkowe 30 punktów, gdyby ktoś przykładowo przeniósł się po pierwszym semestrze. Ale czytałem też, że można punkty te wykorzystać na zajęcia nieobjęte programem studiów, co ja chciałbym uczynić. Moje pytanie jest następujące, czy te dodatkowe punkty ECTS jeszcze obowiązują? Czy nie będę musiał płacić dodatkowo za przedmioty, które sobie wybiorę?
      Niektórym może wydać się to banalne, ale ja, jak i wiele innych osób (czytałem na forum), nie za bardzo rozumieją o co w tych ECTS chodzi, a sprawę utrudnia fakt, że każda uczelnia ma inne ustalenia w tej kwestii, ale może ktoś będzie potrafił mi pomóc :)

Pozdrawiam!

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Hej, może ktoś z Was może mi polecić, gdzie przyjmują na praktyki studentów chemii na Śląsku. Dodam, że nie jestem studentką UŚ ani POLSL, więc firmy mające umowy z tymi uczelniami odpadają. W wakacje będę w rodzinnych Gliwicach, więc szukam czegoś niedaleko (codzienne dojazdy kolejami śląskimi czy polregio mi nie przeszkadzają xD).
    • Fakt, że studia podyplomowe nie są de facto żadnym wykształceniem, a kursem realizowanym przez uczelnie i dlatego nie uprawniają do podjęcia studiów 2. stopnia na danym lub pokrewnym kierunku. Natomiast odnośnie Twojego pytania - jeśli cokolwiek związanego z biolchemem pod kątem przyszłej pracy, to tylko lekarski, stomatologia, pielęgniarstwo lub farmacja. Wszystkie inne to kierunki dla hobbystów albo chcących realizować się później na uczelni, po których znalezienie pracy dosłownie graniczy z cudem. Tak więc głowa do góry - po TŻ najprawdopodobniej miałabyś dużo gorszą pracę (i to poniżej kwalifikacji) niż obecnie, a mając jakieś doświadczenie zawsze można przecież awansować.
    • Jeżeli myślisz o tym kierunku poważnie, to próbuj. Ja skończyłam studia farmaceutyczne i realizuje się w Dr Zdrowie. Świetna praca, dobry zarobek, a cały czas się rozwijam.
    • Same studia podyplomowe nie dają Ci nic w rekrutacji na Studia II stopnia. Faktycznie musisz się zastanowić co dalej. Szczerze mówiąc nie do końca wiem dlaczego chcesz swój plan realizować od 2 stopnia. Lepiej ponownie zacząć studia I stopnia bo to tylko rok dłużej.  Moim zdaniem 28 lat to jeszcze nie jest za późno. Aczkolwiek jest Ci trudniej.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.