Skocz do zawartości
yolo

Lublin (niedługo) Europejska Stolica Kultury

Rekomendowane odpowiedzi

Lublin wśród studentów słynie przede wszystkim z KULu. Ale, nawet jeśli sie tam nie wybieracie, to nie oznacza braku możliwości studiowania w tym pięknym mieście! Jest jeszcze Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który jak sobie szczerzę chwalę i polecam wszystkim! (Chociaż nie powiem, poziom informatyki na KULu jest zadziwiająco wysoki, to chyba też świadczy o poziomie miasta :> )Jest też Uniwersytet Medyczny, Przyrodniczy i Politechnika! Więc do wyboru do koloru, mnóstwo kierunków, studia stacjonarnie i zaoczne, I i II stopnia bez przypsu. Do tego trzeba pamietać, że Lublin to piękne miasto, z bogatą historią, fascynującą architektura. Jest tu dużo pracy, firmy licząna studentów, ludzie są ambitni a miasto wciąż się rozwija. No i pewnie dlatego jest kandydatem do tytułu  Europejskiej Stolicy Kultury 2016! Ja osobiście trzymam kciuki :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lublin wśród studentów słynie przede wszystkim z KULu. Ale, nawet jeśli sie tam nie wybieracie, to nie oznacza braku możliwości studiowania w tym pięknym mieście! Jest jeszcze Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który jak sobie szczerzę chwalę i polecam wszystkim! (Chociaż nie powiem, poziom informatyki na KULu jest zadziwiająco wysoki, to chyba też świadczy o poziomie miasta :> )Jest też Uniwersytet Medyczny, Przyrodniczy i Politechnika! Więc do wyboru do koloru, mnóstwo kierunków, studia stacjonarnie i zaoczne, I i II stopnia bez przypsu. Do tego trzeba pamietać, że Lublin to piękne miasto, z bogatą historią, fascynującą architektura. Jest tu dużo pracy, firmy licząna studentów, ludzie są ambitni a miasto wciąż się rozwija. No i pewnie dlatego jest kandydatem do tytułu  Europejskiej Stolicy Kultury 2016! Ja osobiście trzymam kciuki :D

W pełni się zgadzam, Lublin to piękne miasto, a można ondnieść wręcz wrażenie że całe miasto to miasteczko studenckie, tyle w nim młodzieży. Uczelni jest sporo i to na bardzo dobrym poziomie. Ludzie przyjaźni, komunikacja wporządku, miasto ma programy zniżkowe i stypendialne dla studentów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez karolina796
      Dostalam się na prawo do uwb w Białymstoku i UMCS w Lublinie i nie wiem co mam robić? Którą uczelnia jest lepsza pod względem poziomu i lepiej jest widziana wśród pracodawców? Może ktoś z Was studiował na którymś uniwersytecie i mógłby podzielić się opinią. Mam czas do jutra, więc proszę, dajcie jakieś rady  
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi  
      Pozdrawiam 
    • Przez Kalayan
      Mógłby się ktoś wypowiedzieć gdzie wg niego lepiej jest studiować zarządzanie (I st.) na KUL-u czy na UMCS w Lbl ?
    • Przez Kalayan
      Hej
      Czy jest ktoś kto studiuje/wybiera się na Marketing i komunikację rynkową (I st., dziennie) i mógłby mi opowiedzieć o tym kierunku ? Z tego co wiem taki kierunek jest jedynie na Ueku w Krk (a słyszałam słabe opinie o tej uczelni) i na Politechnice Lbl 
      Co myślicie o kierunku ? Czy jest ciężki ? Dla kogo ? Czy osoba, która nie jest zbyt db z przedmiotów ścisłych da sobie radę ?
    • Przez eeemily
      Czy studiował ktoś może lub zetknął się ze studiami filologicznymi,mam tu na myśli filologię języków obcych albo po prostu studia językowe czy tzw. lingwistykę stosowaną? Jak wyglądają takie studia? Gdyby znalazł się też ktoś kto zetknął się z Uniwersytetem Rzeszowskim lub KUL-em czy UMCS-em, byłabym wdzięczna za opinie o tych uczelniach(Mam świadomość, że zawsze znajdą się i dobre i złe).

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Serio? To jakaś nowość. Ale z tego, co widzę, to i tak wydział zarządzania, więc to i tak będzie zarządzanie pewnie tylko z modniej brzmiącą nazwą. 
    • @aguagu jest na Uniwersytecie Łódzkim, jest chyba też na 1 czy 2 uczelniach prywatnych
    • Tak jak mówi admin. Nie ma kierunku marketing, jest tylko zarządzanie, marketing może być specjalnością. 
    • Po pierwsze bullshit, bo na przykład w Wielkiej Brytanii możesz się z polskim dyplomem wpisać do ichniego stowarzyszenia księgowych i normalnie wykonywać pracę. Po drugie w wielu krajach dyplom nie ma najmniejszego znaczenia, bo żeby pracować na przykład w księgowości, musisz mieć certyfikaty, a zdajesz je tak samo, czy jesteś Polakiem, czy Hindusem. Mylisz zapewne zwykle studia z kursami przygotowującymi do takich egzaminów certyfikacyjnych. Do tych egzaminów można się też przygotować w Polsce, bo wiele uczelni ekonomicznych jest już do tego akredytowanych. Po trzecie ja mam znajomych, którzy z powodzeniem pracują w międzynarodowych korporacjach w finansach za granicą? I co z tego wynika? Może mam po prostu bardziej ogarniętych znajomych. Naprawdę jak chcesz pracować w finansach to dyplom ma znaczenie drugorzędne, jeśli nie trzeciorzędne. Liczą się umiejętności, doświadczenie i uprawnienia. I dobra znajomość języka.  Jeśli jesteśmy przy księgowości, to w takiej Wielkiej Brytanii nawet nie musisz mieć do tego uniwersyteckiego dyplomu, tylko właśnie zrobione uprawnienia i certyfikaty.      Zresztą w Polsce dużo inaczej nie jest. Możesz sobie skończyć politologię, a potem zrobić kursy w stowarzyszeniu księgowych i pracować w księgowości. Wielu filologów tak teraz robi. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.