Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zrobiłem wypasione muffiny - tylko 10min roboty i 30min czekania, ale warto.

Przepis jest banalny:

Potrzebujemy:

2 szklanki mąki

1 jajko

2 łyżeczki proszku do pieczenia

80 gram cukru - mniej więcej 1/3 szklanki

trochę oleju

2 banany

opcjonalnie orzechy lub coś do środka

Wszystko to miksujemy do powstania jednolitej bardzo gęstej masy

i wrzucamy do foremek - ja nie miałem foremek więc z papieru do chleba porobiłem foremki

Z tego przepisu powinno być około 8 muffinów:)

Wrzucamy do rozgrzanego pierkarnika na 175 stopni i tak około 20-30 min

W zależności od wielkości foremek, im większe muffiny tym dłużej

mniam

Rzeczywiście rewaluacyjny przepis, szybki, tani i smaczny :) czyli to co dla studenta liczy się najbardziej. Ja dodałam do środka migdały, tej firmy: http://www.ros-sweet.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spaghetti z cukinii z pietruszkowym pesto.

Cukinia, odkrawasz końcówki i albo kroisz nożem w cieniutkie paski albo masz taką "temperówkę do warzyw" kręcisz cukinią i samo się robi. Lekko solisz, cukinia zmięknie i puści sok, który przed dodaniem pesto odlewasz.

Teraz pesto:

pęczek pietruszki, ząbek czosnku, garść orzechów laskowych (pewnie inne też mogą być, ja takie miałam w domu) kilka łyżek oliwy z oliwek i tarty parmezan 1-2 łyżki. Wszystko do blendera, miksujesz gdy jest za gęste dodaj oliwy i trochę przegotowanej wody. Trochę soli i pieprzu jak lubisz. Soli niewiele bo cukinia już była solona.

Smacznego! :)

Tu możesz zobaczyć efekt końcowy https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204781966416069&set=a.10200971074786160.1073741825.1445147392&type=1&theater&notif_t=like

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Agnieszka - mieszanka warzyw, albo chińska plus kurczak i ryż - sztandarowe danie. Zaraz obok spaghetti. :)  Jak ktoś ma bar mleczny, bo polecam tam się od czasu do czasu stołować, a za to odradzam....jedzenie na uczelni. Przynajmniej z moich doświadczeń: jest drożej i jest gorzej. Na studiach nie ma czasu, ale też proponuje zaglądać czasami na strony marketów albo lepiej coś takiego: ;http://okazjum.pl/gazetki-promocyjne/k/supermarkety,21/ i robic sobie zapasy np. na kilka dni jak są jakies promocje. Inaczej kupuje się jakieś batoniki/uczelniane bułki po 5/8 zł z plasterkiem pomidora, jak za część tej kasy można sobie na stancji/akademiku zrobić poźywną bułę marzeń. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już kurczakami się przejadam , w ogóle mięsa jakoś już nie lubię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie są podane przepisy w serwisie www.kulinarnatv.pl. Tu masz każdy jeden przepis omówiony szczegółowo na video. Także nie ma takiej opcji, żeby się pomylić, czegoś nie dodać, zapomnieć o jakimś składniku, czy coś zrobić nie po kolei. Każdy przepis jest wyjaśniony jak małemu dziecku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli samemu nie potrafi sie gotować, to można przecież znaleźć w mieście tanie knajpy, bary mleczne, promocje na obiady. Możliwości jest mnóstwo. Można także zapisać się do stołówek w szkołach. Tam nie wiem czy każdy jest świadomy, ale także sprzedaje się obiady. Nie polecam zupek chińkich, parówek, pizzy i fast food'ów na dłuższy czas. Może brzmi to apetycznie ale potem taka dieta odbija się na naszym zdrowiu. Lepiej jest zjeść i smacznie i zdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety drugi link nie działa. W każdym razie jak najczęściej zamawiacie posiłki? Za pośrednictwem telefonu czy korzystacie z jakiś portali internetowych, umożliwiających dokonanie zamówienia online? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oj tak, ja też polecam bary mleczne zdecydowanie, ale tez proponuję szukać różnych zniżek w pizzeriach np. często są jakieś rabaty dla studentów, np. w danych godzinach popołudniowych i oczywiście zachęcam mimo wszystko do samodzielnego gotowania, bo tak najzdrowiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bary mleczne, rodzice, owszem, ale ja jestem za samodzielnym gotowaniem, bo wychodzi najtaniej no i  wiadomo, co się wkłada do garnka. Studiuję hotelarstwo i gastronomię, to pewnie zboczenie zawodowe ;):D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a mój pomysł to zapiekane naleśniki z szynką i serem

składniki na ciasto naleśnikowe

1,5 szkl. wody

1,5 szkl. mleka

szczypta soli

2 szklanki mąki

2 jajka

to wszystko wymieszać i smażyć naleśniki.

Na gotowy naleśnik nakładamy plasterek szynki i plasterek sera żółtego - zapiekamy w mikrofalówce przez ok. 2 minuty. Pycha!

Z tej porcji wyjdzie sporo naleśników, także spokojnie możemy je rozdzielić na dwa dni.

Aby naleśniki w lodówce nie zeschły proponuję każdy naleśnik oddzielić od siebie ręczniczkiem papierowym, a następnie całość nalesników (nalesnik, ręczniczek, naleśnik, ręczniczek itd.) owinąć folią spożywczą. Działa, testowałam juz kilka razy :)

Smacznego!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Zapiekane w mikrofalowce"? To poszłaś po jakości ;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podsmażyć bez tłuszczu albo podpiec w piekarniku to bym rozumiała;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a może tak coś zdrowego i warto kupić parowar?  Nie zajmuje dużo miejsca a można w nim sporo różnych rzeczy zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że mniej niż na gotowanie :) wrzucasz wszystko mięso, warzywa co kto chce i zostawiasz na 30-40 minut, bez mieszania, obracania itd..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez mgr KWAŚNIEWSKI
      SPRZEDAŻ :

- PRAC  DYPLOMOWYCH
      - PRAC  ZALICZENIOWYCH
      - PREZENTACJI
        w  programach  komputerowych  PowerPoint ( slajdy )  i  Adobe  Reader ( pdf. )
      - MATERIAŁÓW
        opracowania , wykłady , skrypty , artykuły , testy , ankiety , zestawy  pytań  i  odpowiedzi , plany  prac  dyplomowych
      - KSIĄŻEK  NAUKOWYCH
      - ŚCIĄG

WSZYSTKO  TO  ZE  STUDIÓW  Z  NASTĘPUJĄCYCH  KIERUNKÓW :

- PRAWO
      - ADMINISTRACJA
      - BEZPIECZEŃSTWO  WEWNĘTRZNE
      - HISTORIA
      - SOCJOLOGIA
      - POLITOLOGIA
      - EKONOMIA
      - PEDAGOGIKA
      - ZARZĄDZANIE
      - SPORT
      I  INNE  GŁÓWNIE  HUMANISTYCZNE  CHOĆ  NIE  TYLKO

CAŁY  WYKAZ  OFEROWANYCH  PRAC  I  MATERIAŁÓW  ORAZ  ICH  CENY  ZNAJDUJE  SIĘ  NA  STRONIE  INTERNETOWEJ  prace-magisterskie.pl.tl

KONTAKT

WEJŚCIE  NA  STRONĘ - http://prace-magisterskie.pl.tl

FORMULARZ  KONTAKTOWY  NA  STRONIE  INTERNETOWEJ
      lub
      E - MAIL - 981473@gmail.com
    • Przez Polskionline
      Doświadczeni korepetytorzy prowadzą lekcje z języka polskiego i języka niemieckiego.
      Kompleksowo przygotowujemy do matury. Prowadzimy zajęcia w zgodzie z potrzebami Ucznia.
      Skupiamy się na najważniejszych elementach egzaminu. Uczymy bezstresowo! (Możliwe zajęcia w grupach).
      kontakt: korkipolki@gmail.com
    • Przez kalafiorsi
      Chcąc znaleźć sobie miejsce w Gorzowie trzeba zastanowić się czy lepiej wybrać akademik, czy może mieszkanie. Jak wiadomo aby otrzymać akademik trzeba wykazać odpowiednią sytuację rodzinną, która pozwoli nam na znalezienie miejsca w akademiku. Cena takiego miejsca waha się około 280 zł miesięcznie. Jeżeli się nie uda można spróbować poszukać pokoju - ceny nie są o wiele wyższe, a jeśli znajdzie się nieprzechodni pokój tylko dla siebie to student może mówić, że ma naprawdę szczęście. Nie zapłaci również wiele, ponieważ stawka wynajęcia pokoju w Gorzowie Wielkopolskim (patrząc na gumtree) to koszt od 350 do 450 zł.
      Co może zaoferować nam Gorzów Wielkopolski? Studia na dobrym poziomie w punktach zamiejscowych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, poprzez placówki macierzyste, czyli Państwową Wyższą Szkołę Zawodową czy Wyższą Szkołę Biznesu.
      Odnajdą się tutaj osoby, które dokładnie wiedziały gdzie i co chciały studiować. Gorzów warunkami edukacyjnymi nie ma aż tak wiele do zaoferowania jak giganci na skalę ogólnopolską, dlatego raczej nie spotka się tutaj przypadkowych studentów. Może to i dobrze?
    • Przez Pola
      ... czyli kino po studencku - ambitne i za niską cenę. 
      Pewnie większość z Was już je zna, lub przynajmniej nie raz o nim słyszała, w końcu (taka ciekawostka) kino to działa już od 1996 roku. ;p
      Ponieważ jednak do miasta napłynął niedawno nowy "narybek" studentów, pomyślałam, że warto o nim wspomnieć. 
      Kino Studenckie "Niebieski Kocyk" pokazuje wartościowe filmy, które coraz rzadziej można zobaczyć w tym coraz bardziej skomercjalizowanym świecie kina. W swoim repertuarze zawiera zarówno najnowsze produkcje, jak i klasyki światowej kinematografii. 
      Pokazy filmowe odbywają się wieczorami w poniedziałki i wtorki, więc jeżeli tylko ktoś ma troszkę więcej wolnego czasu i lubi taki repertuar, to naprawdę gorąco polecam!
      Kino mieści się w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" przy ul. Gagarina 37a.
      Swoją drogą sama "Od Nowa" oferuje studentom naprawdę wiele ciekawych form spędzenia wolnego czasu, z tego co słyszałam odbywają się tam np. Slamy poetyckie i cykl koncertów jazzowych.
    • Przez mareczek01
      Powiedzcie studenci co gotujecie sobie na obiad albo kolację po zajęciach. Zapewne są to dania na szybko i znajdzie się tu wiele ciekawych propozycji

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• A dlaczego obecny wybór studiów miałby Ci zamknąć inne drogi? Znam osoby zaczynające studia w wieku grubo po 30 które zmieniły kompletnie swoje życie. Rok przerwy zawsze dobrze robi, można przemyśleć co chce się w życiu robić poprzez doświadczenie, czyli próbę pracy w różnych branżach lub nawet jakakolwiek pracę.
    • Hej. Piszę tutaj, ponieważ mam problem z doborem studiów artystycznych. Chciałam iść na grafikę projektową, lecz od kiedy poszłam z koleżanką obejrzeć wydział animacji w Poznaniu, zaczęłam się wahać. Ostatnio przeglądam różne kierunki i powoli staję się skołowana. Zdałam sobie sprawę, że faktycznie nie wiem co chcę robić oraz co studiować. Boję się, że mój wybór zamknie mi inne ścieżki kariery. Wiem, że mogłabym zrobić sobie rok przerwy, ale uważam to za stratę czasu. Chciałabym żeby ktoś z większym doświadczeniem mi doradził w tej sprawie.
    • Po ukończeniu budownictwa na politechnice w czym można się wyspecjalizować i mieć najwyższe zarobki? I jeśli można by było, to czy są zawody po właśnie tych studiach, w których można założyć własną firmę i być niezależnym od kogokolwiek, tym samym mając jeden z najbardziej dochodowych zawodów po tym kierunku (budownictwie, niezależnie jakim rodzaju budownictwa)?
    • To studia z pogranicza nauk humanistycznych i informatycznych. Opłacalność? Nie ma takiego pojęcia jeśli chodzi o kierunek studiów.  Raczej bym po prostu myślał o informatyce, a z wiedzy humanistycznej zrobił studia podyplomowe. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.