Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, interesuję się kierunkiem Zielarstwo i fitoterapia. Czy ktoś mógłby mi napisać o nim coś więcej? Jest to dosyć słabo znany kierunek, w internecie nie mogę znaleźć potrzebnych mi informacji. Może jest ktoś tutaj, kto studiował ten kierunek albo wie coś o nim i mógłby odpowiedzieć na moje pytania. Czy ciężko się na niego dostać? Z tego co wiem jako studia 1 stopnia jest tylko na Politechnice Bydgoskiej. Stąd też pytanie; czy opłaca się w ogóle iść na takie studia, czy nie lepiej zrobić z tego podyplomówkę? Jak liczyłam sobie punkty na PB to wyszło mi ok. 210 pkt, czy z takim wynikiem jest w ogóle sens brać udział w rekrutacji? Czy osoba, która nie cierpi chemii i matematyki da sobie radę na takich studiach? Byłam na profilu biol-chem i nie ukrywam, że nie polubiłam się z chemią, szczerze powiedziawszy ledwo ją zdałam, a na zielarstwie jest jej chyba dosyć sporo. Właśnie, czy ktoś mógłby przedstawić mi program studiów na poszczególnych semestrach? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o dokładnych przedmiotach na tym kierunku. Kurczę, interesuje mnie to ziołolecznictwo, ale obawiam się tej chemii... Niestety nie mam na siebie żadnego pomysłu i te studia są praktycznie jedynymi które biorę pod uwagę. Chociaż myślę jeszcze trochę o zarządzaniu lub marketingu, ale tam z kolei jest sporo matematyki, z której jestem bardzo słaba. Rozważam też archiwistykę i nowoczesne zarządzanie zapisami informacyjnymi na UMCS. Może ktoś się wypowiedzieć o tym kierunku?

Naprawdę ciężko jest mi podjąć jakąś sensowną decyzję, ponieważ nie jestem ani typowym ścisłowcem, ani humanistą i nie mam żadnych zainteresowań. W nauce jestem tak delikatnie poniżej przeciętnej, głównie dlatego, że żaden przedmiot mnie nie interesuje wystarczająco, by chcieć się go uczyć. Skończyłam wprawdzie szkołę muzyczną, myśląc, że to pomoże mi w wyborze zawodu, ale jednak nie wiążę z muzyką przyszłości. Okej, proszę mi wybaczyć mój wywód, wiem, że studia to nie koniec świata. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, a co dalej Pani planuje po takich studiach? Wybiera Pani same egzotyczne kierunki, które można studiować hobbistycznie. Dlaczego nie coś klasycznego na studia I stopnia. PB są na pewno dobrym wyborem? Blisko jest UMK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie do końca jestem pewna co bym chciała robić w ogóle po studiach. Wiem, że raczej nie chciałabym pracować z ludźmi, nie jestem dobra we współpracy i nawiązywaniu kontaktów. To taki trochę paradoks, bo ciągnie mnie do ścisłych kierunków, pracy w laboratorium, ale sama nie czuję się pewnie w takiej matematyce czy właśnie chemii. Lubię zioła, przyjemnością byłoby ich uprawianie, ale zdaję sobie sprawę, że uprawa ziółek najprawdopodobniej nie wystarczyłaby na opłatę rachunków. Dlatego chciałabym usłyszeć coś od absolwentów tego kierunku, bo całkiem możliwe, że mimo wszystko mam bardzo stereotypowe myślenie. Myślę o tym marketingu bo wydaje mi się to takie bezpieczne, wiem jednak, że po takich studiach najprawdopodobniej pracować będę właśnie z ludźmi. Przejrzałam dosłownie setki kierunków i w każdym z nich jest jakieś "ale". Hm, coś klasycznego, to znaczy? Wątpię, bym dostała się na UMK, wprawdzie matura dopiero przede mną, jednak wydaje mi się, że nie uzyskam wystarczająco wysokich wyników by startować na te lepsze uczelnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to może od tego zacznij. Od tego czym byś chciała zajmować się w przyszłości, a później dobierz do tego studia. Chyba że chcesz studiować hobbistycznie. To wówczas jak najbardziej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@annaa, tak na wstępie powodzenia na maturach! :) Wracając do tematu - wszystkie kierunki studiów, które nie dają uprawnień do wykonania zawodów regulowanych, można z grubsza podzielić na "twarde" i "hobbystyczne". Po "twardych" ma się jakieś kompetencje, które łatwiej lub trudniej, ale jednak można sprzedać na różnych stanowiskach i to niekoniecznie ściśle związanych z wykształceniem. W ten sposób sprzedaje się jakieś wymierne umiejętności. W przypadku "hobbystycznych" po prostu trzeba mieć jakiś konkretny pomysł na siebie. Ludzie czasem kończą naprawdę z pozoru nieżyciowe studia, a pomimo tego potrafią się ustawić. Tak więc dużo zależy od indywidualnych preferencji i decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to żeby prowadzić sklep zielarski trzeba być zielarzem-fitoterapeutą, ale wystarczy na poziomie szkoły policealnej. 

 

Tak na marginesie to ja bym chętnie na takie studia poszła, ale mam daleko. Od zawsze kręcą mnie ziółka. 

 

Ale, autorko, musisz się ogarnąć z researchem w sieci, bo coś ci nie idzie. Ten kierunek mają jeszcze co najmniej trzy albo cztery uczelnie. Na pewno ze dwa uniwersytety pedagogiczne, chyba w Lublinie i Wrocławiu, i jeszcze PWSZ w Krośnie. Podobnie z programem. Większość uczelni udostępnia go na stronie, a jak nie to można do nich po prostu napisać maila albo przedzwonić. 

 

Bo te studia mają też różne specjalizacje i profile. Jedno są bardziej rolnicze, nastawione pod uprawę, inne właśnie pod pracę w laboratorium w firmach zielarskich. To nie jest zła specjalizacja, choćby sam rynek supli jest w Polsce ogromny, a ziół używa się też przecież w branży kosmetycznej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 • Podobna zawartość

  • Przez oliq
   Nie udało mi się dostać w pierwszym naborze na studia w Toruniu na komunikacje i psychologie w biznesie miałam 57 punktów ,a ostatnia osoba na liscie miała 60 więc próbuje teraz w drugim naborze i tu pojawia się pytanie czy tym razem mam jakies szanse oczywiscie na dwóch innych kierunkach. Na archiwistyce i zarządzaniu dokumentacją mam 40 punktów ,a na turystyke i rekreacje 39,8 czy mozecie mi poradzić gdzie moge znalezc progi punktowe dla tych kierunków bo nigdzie ich nie ma oczywiscie jak są to z zeszłych lat. W 2013 roku bodajzae na turystyke byli przyjeci wszyscy kandydaci czy to często się zdarza? Powinnam się martwic z moją ilościa punktów czy raczej nie ? A jesli nie dostane się w drugim naborze to czy moge w jakis sposób się odwołac? Z góry dziękuje za wszelką pomoc
  • Przez Joanna
   Kierunek studiów Zielarstwo i terapie roslinne zapewni Ci gruntowne wykształcenie przyrodnicze, wiedzę z zakresu biologii, botaniki czy biotechnologi, aby stać się specjalistą w zagadnieniach dotyczących roślin leczniczych. 
    
   Więcej na: http://www.studia.net/zielarstwo-i-terapie-roslinne
    
    
  • Przez grigorian
   ARCHIWISTYKA I ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ - Instytut Historii - Wydział Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
    
   Studia I stopnia.
   Po ukończeniu tych studiów będziesz przygotowany do pracy w archiwach państwowych, kościelnych i zakładowych, a także we wszelkiego typu kancelariach i biurach, w których zarządzanie dokumentacją i jej archiwizacja jest istotnym elementem ich sprawnej działalności.
   Studia składają się z czterech modułów: archiwistycznego, ogólnohistorycznego i praktycznego, a także modułu "zarządzanie dokumentacją".
    
   Moduł archiwistyczny
   Obejmuje wiadomości i umiejętności zawodowe z zakresu warsztatu pracy archiwisty. Dzięki niemu nauczysz się zasad opracowywania, kształtowania i udostępniania zasoby archiwalnego (tradycyjnego i cyfrowego), poznasz prawodawstwo regulujące działalność archiwów.
   Moduł "zarządzanie dokumentacją"
   Zaznajamia z rodzajami dokumentacji współczesnej, z zasadami obiegu dokumentów, zasadami działania współczesnych kancelarii. Dzięki niemu poznasz również nowoczesne technologie biurowe.
    
   Moduł ogólnohistoryczny
   Dzięki uczestnictwu w tym module uzyskasz podstawowe kompetencje historyczne i będziesz przygotowany do podjęcia studiów historycznych na poziomie magisterskim.
    
   Moduł praktyczny
   Zwiększy Twoje szanse na rynku pracy, zapewniając Ci dodatkowe kompetencje zawodowe. Wyboru modułu praktycznego dokonasz po I roku studiów, a nazwa wybranego przez Ciebie modułu trafi do dyplomu licencjackiego.
   Administracja pozwala zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności niezbędne w pracy administracyjnej. Moduł pozwoli Ci zapoznać się m. in. z podstawami prawa polskiego i europejskiego, z zasadami postępowania administracyjnego. Swoje umiejętności wypróbujesz na praktykach w studenckiej kancelarii administracyjnej. Edytorstwo pozwoli Ci nauczyć się zasad edycji tekstu i składu wydawniczego, a także zdobyć wiedzę o organizacji procesu wydawniczego. Swoje umiejętności sprawdzisz i udoskonalisz podczas praktyk wydawniczych. Publicystyka rozwinie Twoje umiejętności pisarskie. Poznasz gatunki publicystyczne, utrwalisz zasady konstruowania wywodu pisemnego, nauczysz się prowadzenia polemiki. Swoje umiejętności sprawdzisz w studenckiej redakcji publicystyki historycznej. Turystyka pozwoli Ci na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych w obsłudze ruchu turystycznego. Poznasz geografię turystyczną Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, będziesz specjalistą z zakresu historii, zabytków i Muzeów Krakowa oraz Małopolski. Swoje umiejętności sprawdzisz w studenckim biurze wycieczkowym. Dla absolwentów archiwistyki i zarządzania dokumentacją I stopnia Instytut Historii przygotował ofertę kontynuacji kształcenia na poziomie magisterskim na kierunku historia ze specjalnością archiwistyka. Absolwenci mogą także kontynuować naukę na innych prowadzonych w Instytucie specjalnościach: doktryny polityczne i prawne, Europa Wschodnia oraz Historia Kościoła.
    
   Więcej info: http://upjp2.edu.pl/strona/oqcinu7e7w, http://www.historia.krakow.pl, https://www.facebook.com/IH.UPJP2
  • Przez Joanna
   Archiwistyka zajmuje się archiwami i archiwaliami, a w szczególności gromadzeniem, przechowywaniem, opracowywaniem i udostępnianiem materiałów archiwalnych.
   Więcej na: http://www.kierunki.net/archiwistyka-i-zarzadzanie-dokumentacja


 • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

  • Jeżeli chodzi o drukowanie, to wszystko zależy kto gdzie mieszka  Jak ktoś mieszka w Krakowie bądź okolicach to myślę, że warto pomyśleć o lobos promo https://lobos.promo/  jest tutaj również możliwy spersonalizowany druk cyfrowy z tego widziałam. Mam nadzieję, że komuś się przyda.
  • Tak jak ktoś napisał. Łatwo jest założyć, ale potem tą firmę utrzymać, mieć klientów itd. Przykład podam jako salon fryzjerski, który dzisiaj jest już połączony często z zabiegami kosmetycznymi typu paznokcie, makijaż permamentny itd. Trzeba mieć fundusze na sprzęt, na fotele, konsolety czy na poczekalnie fryzjerskie https://salonova.pl/poczekalnie-fryzjerskie kończąc na akcesoriach jak nożyczki, maszynki do strzyżenia i preparaty typu kosmetyki, farby etc. Potem trzeba jeszcze przyciągnąć klientów, równocześnie prowadzić kanały SocialMedia. Ciężki kawałek chleba.
  • Hejka to wypowiem się i ja jako osoba, która studiowała na Polibudzie, ale w Gdańsku, a w Gliwicach. Studiowałam Technologię Chemiczną i powiem szczerze... , że jest dokładnie tak jak mówi autor. Co do przedmiotów, skąd ja to znam, a niektórzy prowadzący tak antypatyczni, byli tacy dwaj, jeden był z przedmiotu inżynieria procesowa czy przedmiot Tech. Chemiczna. Miałam takiego przykrego gościa, który nie potrafił tłumaczyć. Z chemią fizyczną, jest dokładnie tak jak opisano. Nie wiem czy u Was tak było, ale np na 1 terminie egzaminu, jak było się na wszystkich wykładach to doliczało się 3 pkt na egzaminie i np. dzięki temu miało się zdany egzamin.  
 • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.