Skocz do zawartości
Weroncia

Pytanie do przyszłych pielęgniarek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób studiujących położnictwo lub pielęgniarstwo, otóż chciałabym się dowiedzieć jak takie kierunki wyglądają, no i czy są może niepubliczne uczelnie, które oferują położnictwo lub pielęgniarstwo :) I jak z znalezieniem pracy, dodam że chciałabym ukończyć tutaj naukę i wyjechać  :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, na pewno nie podpowiem Ci wiele o samym toku studiów, ale mogę doradzić jeśli chodzi o uczelnie. 

Pielęgniarstwo oferują uczelnie niepubliczne, więcej poczytasz o tym tutaj i od razu masz spis wszystkich uczelni, które ten kierunek prowadzą

http://www.studia.net/pielegniarstwo

Położnictwo też prowadzą uczelnie niepubliczne ale wybór jest mały:

http://www.studia.net/poloznictwo

Konkretnie  w jakim mieście szukasz studiów? i dlaczego akurat niepubliczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Studia niepubliczne, bo chciałabym pójść do pracy. 
Mam z przyjaciółką plan wyjazdu do Wrocławia ale sama nie wiem czy sobie poradzę w innym mieście 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale przecież możesz również isc na uczelnie publiczną na studia niestacjonarne, 

we Wrocławiu na pewno prowadzi to tamtejszy uniwersytet medyczny oraz  Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu.

A dlaczego masz sobie nie poradzić w innym mieście, jeśli dobrze widzę to mieszkasz w tej chwili w Poznaniu, a to przecież miasto o podobnej wielkości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proeblem w tym, że nic nie zdaje dodatkowego na maturze, bo mam jeszcze egzamin zawodowy bo kończę technikum na kierunku Technik Organizacji Reklamy ale wiem to dobrze że nie będę pracowała w zawodzie. Tak czy siak chciałabym mieć wpis że mam wykształcenie średnie i zawodowe. 

A jak wyglądają studia niestacjonarne na uczelni publicznej ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najczęściej odbywają się w weekendy, lub popołudniami tak żeby pracujący mogli na nie uczęszczać, ale niestety są płatne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie największy problem to fakt że są one płatne.. Szkoda że uczelnie publiczne nie organizują np. studiowania zaocznie ale w formie bezpłatnej.. 
Aczkolwiek pewnie nie mieli by zysku więc nic takiego nie prowadzą, a szkoda  :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale jeśli wybierzesz uczelnie niepubliczna  to zawsze musisz płacić bez względu na formę studiów, a jeśli wybierzesz stacjonarną to mozliwości zatrudnienia maleją. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ewentulanie możesz się wybrać do szkoły policealnej na kierunek opiekunka dziecięca, opiekun medyczny, sterylizacja medyczna, astystentka stomatologa itp. Są to najczęściej kierunki płatne, ale ceny sa niższe niż ceny studiów. Zajęcia odbywaja się zazwyczaj w soboty i niedziele co tydzień lub dwa. Nauka trwa rok lub 2 lata. Tak jak wczesniej napisałam ceny raczej sa niższe niż ceny studiów, więc jeśli we Wrocławiu znalazłabyś zadowalającą Cię pracę to mogłabys sobie odłożyc trochę pieniędzy na studia bez robienia przerwy w nauce. Kiedy wybierasz się do obcego miasta, nie wiesz jaką pracę znajdziesz i do tego musisz się utrzymać i płaic za studia, to bezpiecznej jest się zdecydować na początek na szkołę policealną- nie ma ryzyka, że czesne pochłona połowę Twojej wypłaty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ewentulanie możesz się wybrać do szkoły policealnej na kierunek opiekunka dziecięca, opiekun medyczny, sterylizacja medyczna, astystentka stomatologa itp. Są to najczęściej kierunki płatne, ale ceny sa niższe niż ceny studiów. Zajęcia odbywaja się zazwyczaj w soboty i niedziele co tydzień lub dwa. Nauka trwa rok lub 2 lata. Tak jak wczesniej napisałam ceny raczej sa niższe niż ceny studiów, więc jeśli we Wrocławiu znalazłabyś zadowalającą Cię pracę to mogłabys sobie odłożyc trochę pieniędzy na studia bez robienia przerwy w nauce. Kiedy wybierasz się do obcego miasta, nie wiesz jaką pracę znajdziesz i do tego musisz się utrzymać i płaic za studia, to bezpiecznej jest się zdecydować na początek na szkołę policealną- nie ma ryzyka, że czesne pochłona połowę Twojej wypłaty.

Jest to jakieś rozwiązanie, tylko ma jedną wadę  cała nauka wydłuża się o 2 lata... . Pytanie takie, czy możesz sobie na to pozwolić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie tego boję się najbardziej, nie wiem jaką pracę tam złapię, co będę robiła i jaką będę miała wypłatę.. a płacić trzeba przez 10 msc.. i jeszcze nie wiem czy tyle ile płacę na pierwszym roku to będę płaciła przez 3 lata.. Koleżanka poszła na studia niestacjonarne i przez pierwszy rok płaciła 320 zł a od drugiego płaci już 450 zł ..  :huh:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem, to idąc na studia podpisujesz umowę dotyczącą m.in. płatności i w tej chwili nie może być tak, że w jednym roku płacisz po 300 a w drugim po 500. Opłaty mają być bardzo podobne i bardzo wyraźnie musisz o nich zostać poinformowana:)

(prawie jak w banku)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam wrażenie, że zaraz się pogubię w tych wszystkich administracyjnych sprawach ... :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoretycznie koszt 2 czy 3 roku może być wyższy ale musisz zostać o tym poinformowana przed rozpoczęciem studiów, co więcej te różnice nie mogą być spore i muszą z czegoś wynikać, ponieważ niejako idąc na 1 rok studiów jest wielce prawdopodobne, że będziesz na 2 i 3 roku, a więc jest jasne, że będziesz musiała za to płacić. Chodzi o to aby uniknać sytuacji gdzie uczelnia za 1 rok pobiera super niskie czesne np. 200 zł a na 2 i 3 pobiera 1200. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Nike12
      Witajcie, na mnie również przyszedł czas, jeśli chodzi o pracę magisterską. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety: https://forms.gle/jyFhaN6JXFoxXT1z6
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
    • Przez Tośka
      Cześć, mam pytanie do studentek położnictwa na wumie.
      1)Jak obliczalyscie progi punktowe? Widziałam regulamin, ale nie jestem pewna czy dobrze to robię . 
      2)czy któraś z was może studiuje dwa kierunki jednocześnie? Kończę pierwszy rok biologii, i chciałabym studiować również położnictwo. 
      3)jak oceniacie w ogóle uczelnie i zajęcia? Jak z nieobecnościami? 
      Będę wdzięczna za odpowiedź

• Przez agata99
      Jakie są opinie o tej uczelni? Czy warto wybrac takie kierunki? Lubię pomagać innym, ale nie wiem jak to przełoży się na zawód.
      Jakie są tam progi?
    • Przez adenozyna
      Studiujesz i pracujesz? Brak Ci czasu na zajęcie się swoją pracą dyplomową? A może po prostu brak Ci pomysłu na poprowadzenie tematu? Pomożemy! Zajmujemy się redagowaniem i korektą tekstów oraz pomocą merytoryczną przy pisaniu prac dyplomowych, od teorii po statystykę. Nasz zespół posiada bogate doświadczenie oraz szeroką wiedzę z zakresu nauk medycznych, czego dowodem jest zadowolenie naszych klientów. Masz jakieś pytania? Zapraszamy na naszą stronę na facebooku.
      https://www.facebook.com/Piórem-pisane-494468520895030/
    • Przez OswaldKowalski
      Witam mam dość dużo pytań skierowanych do osób studiujących medycynę w Niemczech.
      1. Jakie są warunki rekrutacji:
       -Jaki poziom języka trzeba mieć (obecnie jestem na B2 ale do matury 3 lata także mam dużo czasu)?
      -Czy oceny ze świadectwa mają jakieś znaczenie?
      2. Zakwaterowanie:
       - Ile kosztuje utrzymanie się: wynajem pokoju/mieszkania +koszt opłat i jedzenia?
      - Czy istnieją jakieś stypendia dla studentów zza granicy?
      - Czy są jakieś opłaty na uczelni?
      3. Obłożenie uczelni:
      - Czy trudniej dostać się na medycynę w Niemczech czy w Polsce?
      - Które uczelnie mają najwięcej chętnych?
      4. Gdzie studiujecie i jakie są wasze odczucia?
      Proszę żeby odpowiedzi udzielały osoby, które studiują lub studiowały.
      Dziękuje

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Super, dzięki za wszystkie informacje
    • Ad. 1) Na każdym kierunku ścisłym i technicznym jest dość sporo nauki i MiBM nie wyróżnia się tutaj niczym. Oczywiście nie tyle, by zamknąć się w książkach i nie widzieć poza nimi świata, ale systematyczność jest niezbędna. Kolokwia (w późniejszych semestrach także projekty) w trakcie semestru są standardem, więc nie da się przebalować semestru, a potem raz przysiąść i mieć to z bani.    Ad. 2) Na PG robiłem magisterkę - wydział oio. Idąc na tę uczelnię warto pamiętać, że ciągle jest mocno betonowa i to student jest dla uczelni (zaczynając od dziekanatu i kończąc na prowadzących), a nie na odwrót, ale z każdym kolejnym semestrem jest się lepiej traktowanym Sam poziom na wspomnianym wydziale to istna sinusoida - jedne przedmioty prowadzą ludzie, którym na niczym nie zależy, a inne naprawdę zaangażowani. Analogicznie z trudnością zaliczenia - od niskiej po spore wyzwanie realnie zagrożone powtarzaniem.    Na marginesie jeszcze dodam, że PG z reguły bierze więcej studentów, niż zamierza utrzymać i m.in. dlatego spora część odpada albo odpłatnie powtarza przedmioty. Poza tym niektóre z nich, pomimo bycia kierunkowymi, są prowadzone w sposób totalnie bezużyteczny. "Hitem" może być rysunek techniczny i PKM tylko na kartce papieru bez wykorzystania żadnego CAD/CAE, których odpłatne kursy organizowane są poza programem studiów. Albo niezbyt częste laboratoria w kilkunastoosobowej grupie, gdzie jeden coś robi, drugi notuje, a reszta stoi i się przygląda. Jednak pomimo tych wszystkich minusów, dyplom PG jest w cenie i dlatego warto się przemęczyć.    PS: Na 1. stopniu energetyki pierwsze 5 semestrów jest wspólne i dopiero potem wybiera się specjalność przypisaną do wydziału. Nie ma więc znaczenia, czy teraz wybierzesz mechaniczny, bo równie dobrze możesz wydądować na eia albo oio i vice versa. 
    • Cześć, piszę tu ponownie. Dalej mam mętlik w głowie i nie wiem jaki kierunek studiów wybrać. Skończyłem liceum o profilu matematycznym. Maturę rozszerzoną zdaję tylko z matematyki. Z tym że przelicznik na np. Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach to 0,7x za podstawę i 1x za rozszerzenie, a wiem że nie napiszę rozszerzonej matematyki na więcej niż 40%, więc korzystniejsza będzie dla mnie podstawa. Widziałem, że piszecie żeby wybrać studia, które nas interesują. Ja takich nie mam - to powinienem według was pójść do pracy. Czytałem, że niektórzy tak zrobili i to im nie pomogło, poza tym gdzie ja niby mam iść pracować, żeby się czegoś nauczyć, co mi pomoże.  Dałem przykład uczelni ekonomicznej, bo rozważam ekonomię jako wybór, ale to taki wybór z braku innego. Podobno ekonomia to dobry kierunek. Nie wiem, czy mnie to zainteresuje, no bo nigdy się ekonomii nie uczyłem. Ale studia typowo ścisłe jak matematyka, fizyka, informatyka to nie dla mnie, bo nie daję rady przy natłoku skomplikowanego materiału. Humanistyczne i artystyczne to też kompletnie nie dla mnie. Myślałem jeszcze o "Mikro i nanotechnologia" na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, ale chemię miałem tylko przez jeden semestr w liceum, więc nie mam wiedzy podstawowej. I chyba trudno po tym z pracą w Polsce? Najbardziej bym chciał pracę samodzielną, nie w grupie. Myślałem o kierunku który pozwoli mi potem pracować w laboratorium, ale tu znowu - przecież nie umiem chemii ani biologii. A samemu, bo wszelkie prace wymagające ciągłego kontaktu z klientem odpadają (jestem introwertykiem, nawet lekka fobia społeczna, nie że nie potrafię rozmawiać, tylko występować publicznie z projektem jakimś).  Mam nadzieję, że wskażecie który kierunek byłby dla mnie odpowiedni. Będę wdzięczny za pomoc
    • Dzięki! W takim razie spytam jeszcze dwie rzeczy.   Słyszałem że na MiMB jest naprawdę bardzo dużo nauki, czy to prawda? Nie pytam oczywiście czy "trzeba się uczyć" ale jak wygląda to w porównaniu z innymi kierunkami technicznymi, np. tą fizyką techniczną albo energetyką? Czy ma się chociaż trochę czasu dla siebie?   Czy studiowałeś może na Politechnice Gdańskiej? (masz lokalizację Gdańsk) Jeśli tak, to masz może jakieś rady odnośnie tej uczelni? Zwłaszcza jeżeli chodzi właśnie o Energetykę na wydziale mechanicznym, czy też MiBM. Ewentualnie czy jest tam jakiś kierunek którego lepiej się wystrzegać?
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.