Skocz do zawartości
Prawnik1lvl

Jak wygląda sytuacja z logistyką?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dowiedziałem się od swojej znajomej, że ukończyła studia na kierunku logistyka międzynarodowa na UEKu. Nie znalazła jednak pracy w zawodzie i aktualnie pracuje w niedużym sklepie. Zdziwiło mnie to, nie powiem, bo przecież pracy w TSL mnóstwo, czy to na spedytorce czy w łańcuchu dostaw. Ba, sam zresztą kiedyś chciałem się w to pchać. Przeglądając oferty pracy można z kolei znaleźć absurdalne widełki - Na jednej ofercie pracy "od 2 do 20 tysięcy miesięcznie". Jak w rzeczywistości wygląda sytuacja z logistyką? Kiedyś podobno był na nią straszny boom, jak na prawo czy psychologię, jednak czy logistyka przestała być opłacalna? Czy faktycznie studia przestały odgrywać w niej tak istotną rolę i pracodawcy skupili się na zatrudnianiu osób z co najmniej 5 letnim doświadczeniem? Jak to wszystko się prezentuje? Bo aż jestem w szoku, nie powiem... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby, nie do końca rozumiem w czym rzecz? 

Skończyła studia, była za słaba lub zbyt zorganizowana żeby znaleźć pracę i tyle. Studia pracy nie dają. Wałkowane na forum od 8 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Łukasz A jak oceniasz sam sektor? Nie szukam w nim pracy. Znalazłem pracę w cyberbezpieczeństwie i IT w kancelarii, która się tym zajmuje, jednak pytam z czystej ciekawości ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem analitykiem. Nie wiem co będzie za 20 lat. Każda szkoła ma kierunek logistyka, absolwentów jest bardzo dużo, dlatego nie dziwię się że firmy szukają najlepszych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Łukasz Nie pytam o to, co będzie za X lat, ale o to, co jest teraz. O co może chodzić z zarobkami w widełkach "2-20k" i dlaczego mimo tak wielu absolwentów ofert nie brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Prawnik1lvl, cały myk z logistyką polega na tym, że sektor TSL rozwija się bardzo szybko, więc uczelnie zwietrzyły interes w kierunku logistyka. Studenci łyknęli uczelniany marketing, nie zapoznając się wcześniej z wymaganiami pracodawców i takie są tego efekty. Praca w TSL była, jest i będzie, ale głównie dla znających języki, fachowców od sprzedaży, analityków, inżynierów od utrzymania sprzętu oraz niezastąpionych operatorów, kierowców i magazynierów. Kierunek logistyka raczej słabo komponuje się z którymkolwiek z wymienionych.

1 godzinę temu, Prawnik1lvl napisał:

O co może chodzić z zarobkami w widełkach "2-20k"

Czytaj - najniższa krajowa lub jej okolice jako wynagrodzenie zasadnicze, a reszta uznaniowa lub wg wyników. Jednak nie świadczy to dobrze o takiej ofercie.

1 godzinę temu, Prawnik1lvl napisał:

dlaczego mimo tak wielu absolwentów ofert nie brakuje

Bo absolwenci nie spełniają wymagań pracodawców i/lub pracodawcy oferują złe warunki zatrudnienia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Zurix11
      Hej, mój brat napisał w tym roku maturę, pisze w jego imieniu. Jego pasją jest motoryzacja, transport i policja, jednak nie wie dokładnie co chce robić w życiu. Zastanawia się nad Inżynierią środków transportu na PK w Krakowie, jednak rodzice mówią, że po transporcie jest ciężko o pracę, ponad to Kraków jest najdalej od naszego domu. Szukałam w Krakowie logistyki, jednak jest tylko na Uniwersytecie Rolniczym i Ueku. Podrzuciłam mu pomysł studiowania logistyki, wybraliśmy Politechnikę Lubelską i  Rzeszowską, jednak on martwi się, że w takich miastach nie znajdzie później pracy oraz uważa, że jest niski poziom. Kolejnym jego pomysłem jest bezpieczeństwo narodowe na UJ, wiadomo, że mniej przyszłościowe, jednak raczej to go najbardziej interesuje. Dlatego teraz chciałabym się Państwa dopytać, czy Inżynieria Srodków Transportu na PK to trudny kierunek? Czy może warto bardziej wybrać logistykę, ponieważ jest bardziej przyszłościowa? Która Politechnika z wyżej wymienionych jest najlepsza? Które miasto daje lepsze perspektywy Lublin czy Rzeszów? Czy po kierunku Bezpieczeństwo narodowe trudno o pracę i czy można później pracować po tym kierunku w służbach mundurowych? Byłabym wdzięczna za odpowiedzi.
    • Przez sara382123
      Zastanawiam się nad wyborem Uczelni, moją pasją jest psychologia, chciałbym ukończyć ciekawe studia unikając sytuacji, w której stracę zapał i zainteresowanie zawodem, co polecacie?
    • Przez dora110
      1. Co sądzicie o tym kierunku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie?
      2. O czym się na nim uczy?
      3. Czy jest na nim mniej matmy niż zarządzaniu?
      4. Czy nie jest to kiepski kierunek i czy jest w miarę poważany?
      5. Jaka jest po nim praca?
      6. Czy jest po nim dużo ofert pracy?
      7. Czy byłby dobry jako zaoczny kierunek?
    • Przez Pawel111
      Witam, mam pytanie odnośnie studiów w roku 2021. Chciałbym dostać się na analityka medyczna przy maturze z biologii na 60% i matmie podstawowej na 60%  czy jest taka możliwość?(na niektórych uczelniach tylko biologia jest potrzebna) Tym bardziej ze w tym roku wiele uczniów odpuściło sobie naukę. Składam papiery na 3 uczelnie. Czy ktoś wie coś na ten temat albo miał podobny problem ?
    • Przez Pawel111
      Czy idąc na studia 1 stopnia z biologii sądowej mogę przejść później na studia 2 stopnia na chemię kryminalistyczną ? Nie ma biologii sądowej 2 stopnia a chce zrobić magisterskie . Co zrobić jeśli nie ma kierunku 2 stopnia takiego samego jak pierwszego. Jakie są kryteria doboru studiu 2 stopnia bo nigdzie na internecie nie ma tego.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Hej chciałam się dowiedziedzieć jaki akademiki polecacie w Krakowie (mam zamiar studiować na UJ  lub UP) zależy mi aby był w miarę spokój (jak na akademik) i w miarę fajne towarzystwo. 
    • Rodzice rzadko kiedy ogarniają współczesny rynek pracy, ale to zupełnie inny temat. Wszelkie transporty itp. to najczęściej, w zależności od wydziału prowadzącego kierunek, nieco okrojona MiBM lub budownictwo. Tutaj, sądząc po środkach transportu w nazwie, jest to pierwsza opcja, czyli zupełnie przyzwoite studia. Swoje zrobiły też absurdy ustawy Gowina, które zakazują prowadzenia więcej niż jednego kierunku o tej samej nazwie i dlatego mamy wysyp "nowych" kierunków. Od kiedy studia przywiązują człowieka do miasta? Jeśli nie wybiera się kierunku związanego z zawodem regulowanym (np. lekarz), to każdy jest tak przyszłościowy, jak bardzo przyszłościowi są jego studenci. Po zdecydowanej większości kierunków, nie wyłączając logistyki, trzeba po prostu mieć jakiś pomysł na siebie, by wkręcić się na pożądane stanowisko. Żyjemy w czasach internetu, więc nic (pominąwszy ewentualne lenistwo) nie stoi na przeszkodzie do sprawdzenia oczekiwań pracodawców przed podjęciem decyzji o studiach. Oczywiście, że można, ale na tym samym poziomie, co absolwent szkoły średniej (policja) lub podstawowej (wojsko).
    • Witaj na forum,  co do wyboru studiów to: - miasto ma znaczenie, ponieważ później jest możliwość podjęcia tam pracy i taki Kraków daje duże możliwości.  - Transport daje największe szanse - bezpieczeństwo ma mało wspólnego z policją,  Jeśli chce iść na studia oficjerskie do policji to szkoła w Szczytnie. Albo iść do policji i później starać się być wysłanym na studia. Polecam https://studia.pl/kierunki/tsl/transport/ https://studia.pl/kierunki/bezpieczenstwo/  
    • Witaj na forum, na forum o tym kierunku jest bardzo dużo a i o samej uczelni też znajdziesz informację, na pewno od tego powinieneś zacząć.  Przesyłam CI też info o samych kierunku; https://studia.pl/studia-na-kierunku-informatyka-i-ekonometria-program-zasady-rekrutacji-i-mozliwosci-pracy/   Jak będziesz miał konkretne pytania to pisz śmiało, chętnie pomogę. Sam kierunek bardzo fajny i godny polecenia. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.