Skocz do zawartości
Prawnik1lvl

Jak wygląda sytuacja z logistyką?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dowiedziałem się od swojej znajomej, że ukończyła studia na kierunku kierunek logistyka międzynarodowa na UEKu. Nie znalazła jednak pracy w zawodzie i aktualnie pracuje w niedużym sklepie. Zdziwiło mnie to, nie powiem, bo przecież pracy w TSL mnóstwo, czy to na spedytorce czy w łańcuchu dostaw. Ba, sam zresztą kiedyś chciałem się w to pchać. Przeglądając oferty pracy można z kolei znaleźć absurdalne widełki - Na jednej ofercie pracy "od 2 do 20 tysięcy miesięcznie". Jak w rzeczywistości wygląda sytuacja z logistyką? Kiedyś podobno był na nią straszny boom, jak na prawo czy psychologię, jednak czy kierunek logistyka przestała być opłacalna? Czy faktycznie studia przestały odgrywać w niej tak istotną rolę i pracodawcy skupili się na zatrudnianiu osób z co najmniej 5 letnim doświadczeniem? Jak to wszystko się prezentuje? Bo aż jestem w szoku, nie powiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prawnik1lvl, cały myk z logistyką polega na tym, że sektor TSL rozwija się bardzo szybko, więc uczelnie zwietrzyły interes w kierunku kierunek logistyka. Studenci łyknęli uczelniany Podyplomówki z marketingu, nie zapoznając się wcześniej z wymaganiami pracodawców i takie są tego efekty. Praca w TSL była, jest i będzie, ale głównie dla znających języki, fachowców od sprzedaży, analityków, inżynierów od utrzymania sprzętu oraz niezastąpionych operatorów, kierowców i magazynierów. Kierunek kierunek logistyka raczej słabo komponuje się z którymkolwiek z wymienionych.

1 godzinę temu, Prawnik1lvl napisał:

O co może chodzić z zarobkami w widełkach "2-20k"

Czytaj - najniższa krajowa lub jej okolice jako wynagrodzenie zasadnicze, a reszta uznaniowa lub wg wyników. Jednak nie świadczy to dobrze o takiej ofercie.

1 godzinę temu, Prawnik1lvl napisał:

dlaczego mimo tak wielu absolwentów ofert nie brakuje

Bo absolwenci nie spełniają wymagań pracodawców i/lub pracodawcy oferują złe warunki zatrudnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.