Skocz do zawartości
Prawnik1lvl

Czy łatwo załatwić sobie indywidualny tok studiów?

Rekomendowane odpowiedzi

Moja partnerka od przyszłego roku rozpoczyna drugi kierunek, który może wyłącznie studiować w trybie stacjonarnym...Pech chciał, że niektóre zajęcia na jej drugim, stacjonarnym kierunku (III rok) będą się pokrywać, jeśli chodzi o godziny zajęć. Czy da się załatwić w dziekanacie jakiś indywidualny tok studiów z powodu tych niektórych przedmiotów? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat wiele razy poruszony na forum. Proszę poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Prawnik1lvl, a czy w ogóle dostała zgodę dziekana z pierwszego kierunku na podjęcie kolejnych studiów stacjonarnych? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.04.2021 o 16:40, Gutek napisał:

@Prawnik1lvl, a czy w ogóle dostała zgodę dziekana z pierwszego kierunku na podjęcie kolejnych studiów stacjonarnych? 

Nie musi dostać. Ja też nie ubiegałem się o zgodę, a studiuję. I w zasadzie każdy mój znajomy, który jest na dwóch kierunkach xd + mamy naprawdę świetne wyniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Prawnik1lvl, całkiem sporo tzw. renomowanych uczelni ma specjalne procedury związane z drugim kierunkiem stacjonarnym, które precyzują zasady otrzymania warunkowej zgody. To dobra i czytelna praktyka, która w zasadzie z automatu wiąże się z IOS. Jeśli jednak jakaś uczelnia nie poszła drogą formalizacji, to i tak zgoda dziekana będzie konieczna do uzyskania wspomnianej IOS, która jest jedynie wyrazem dobrej woli, a nie obowiązkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej.

Nie chcę mnożyć tematów, bo moje pytanie dotyczy ITS. Czy można zrobić na ITS zrobić taki myk, żeby chodzić na seminarium i napisać pracę licencjacką o semestr, dwa wcześniej niż przewiduje to program studiów, a na III roku już tylko zdawać sesję z przedmiotów obowiązkowych?

Jak ogólnie jest z ITK i stypendium - można mieć ITK i dostawać stypendium naukowe?

Z góry dzięęęki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Nowalijka napisał:

Czy można zrobić na ITS zrobić taki myk, żeby chodzić na seminarium i napisać pracę licencjacką o semestr, dwa wcześniej niż przewiduje to program studiów, a na III roku już tylko zdawać sesję z przedmiotów obowiązkowych?

Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, ale temat pracy dyplomowej musi wcześniej zostać zatwierdzony w ostatecznym kształcie. Warto pogadać z promotorem i zapytać, co jest w stanie zdziałać w tej sprawie. Jeżeli nie zamierzasz ukończyć studiów w trybie przyspieszonym (semestr lub rok przed terminem), to bardzo wątpliwe, by wcześniej zaklepano Ci temat i pozwolono miksować obecne przedmioty z seminarium. Tym bardziej, że liczba godzin i zakres seminarium (i wszystkich pozostałych przedmiotów) czasem ulegają zmianie, więc zaliczenie tego przedmiotu w roku obecnym nie musi z automatu oznaczać zaliczenia w następnym.

Godzinę temu, Nowalijka napisał:

Jak ogólnie jest z ITK i stypendium - można mieć ITK i dostawać stypendium naukowe?

Jedno nie ma związku z drugim, indywidualny tryb/program to też są normalne studia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Prawnik1lvl
      Ostatnio dowiedziałem się od swojej znajomej, że ukończyła studia na kierunku logistyka międzynarodowa na UEKu. Nie znalazła jednak pracy w zawodzie i aktualnie pracuje w niedużym sklepie. Zdziwiło mnie to, nie powiem, bo przecież pracy w TSL mnóstwo, czy to na spedytorce czy w łańcuchu dostaw. Ba, sam zresztą kiedyś chciałem się w to pchać. Przeglądając oferty pracy można z kolei znaleźć absurdalne widełki - Na jednej ofercie pracy "od 2 do 20 tysięcy miesięcznie". Jak w rzeczywistości wygląda sytuacja z logistyką? Kiedyś podobno był na nią straszny boom, jak na prawo czy psychologię, jednak czy logistyka przestała być opłacalna? Czy faktycznie studia przestały odgrywać w niej tak istotną rolę i pracodawcy skupili się na zatrudnianiu osób z co najmniej 5 letnim doświadczeniem? Jak to wszystko się prezentuje? Bo aż jestem w szoku, nie powiem... 
    • Przez Pawel111
      Witam, mam pytanie odnośnie studiów w roku 2021. Chciałbym dostać się na analityka medyczna przy maturze z biologii na 60% i matmie podstawowej na 60%  czy jest taka możliwość?(na niektórych uczelniach tylko biologia jest potrzebna) Tym bardziej ze w tym roku wiele uczniów odpuściło sobie naukę. Składam papiery na 3 uczelnie. Czy ktoś wie coś na ten temat albo miał podobny problem ?
    • Przez Pawel111
      Czy idąc na studia 1 stopnia z biologii sądowej mogę przejść później na studia 2 stopnia na chemię kryminalistyczną ? Nie ma biologii sądowej 2 stopnia a chce zrobić magisterskie . Co zrobić jeśli nie ma kierunku 2 stopnia takiego samego jak pierwszego. Jakie są kryteria doboru studiu 2 stopnia bo nigdzie na internecie nie ma tego.
    • Przez Kawaczyherbata
      Hej, jako że już jestem po maturach, przyszedł czas na wybór kierunku. I tu pojawia się problem, bo mam wrażenie, że interesuję się po części wszystkim, a opisy kierunków czy to na stronach uczelni, czy ogólnie w internecie są na tyle mało precyzyjne, że kompletnie nie wiem, jaki kierunek najbardziej by pasował do moich zainteresowań czy predyspozycji. Póki co udało mi się wybrać parę kierunków, które wydają się być trochę bardziej ciekawe niż pozostałe:
      • Mechatronika (Wydział Mechatroniki PW) - tu mam obawy, czy te studia są nakierowane głównie na tworzenie jakichś czujników, urządzeń pomiarowych, czy absolwenci tego kierunku zajmują się czymś innym? 
      • Mechanika i Projektowanie Maszyn (MEiL PW) - tu z kolei zastanawiam się, czy nie są to studia bardziej dla pasjonatów motoryzacji, samochodów, innych maszyn, silników, smarów czy czego tam jeszcze, czy można po tym iść trochę w inne rodzaje zajęć; przedmioty na tym kierunku wydają się faktycznie nastawiać bardziej na projektowanie czy konstrukcję niż typowe MiBM, chyba że się nie znam i nie dostrzegam takich samych zagadnień, mechanika jest też podobno dosyć przestarzała i z tego, co widziałam, trudniej jest znaleźć pracę dla takiego inż. mechanika vs dla inż. mechatronika
      • Fizyka Techniczna (PW) - podobno większość podszkala się potem na programistów itp., więc czy w ogóle warto te kilka lat uczyć się fizyki, czy może lepiej od razu rozważyć informatykę? 

Byłabym wdzięczna za każdą odpowiedź na to co można w praktyce w przyszłości robić po tych kierunkach, czym zazwyczaj zajmuje się potem w pracy, czym właściwie trzeba się interesować, żeby studia na poszczególnych kierunkach przynosiły satysfakcję, dla kogo tak konkretnie one są? Może są jakieś kierunki łączące trochę taką twórczą technikę/mechanikę z typowo naukowymi przedmiotami? (wybieram się na 99% na którąś politechnikę, więc takie kierunki brałabym pod uwagę)

Przepraszam, jeśli temat się powiela, ale przejrzałam już chyba prawie całe forum i nadal nie potrafię się określić XD
    • Przez Prawnik1lvl
      Co to za kierunek edukacja techniczno-informatyczna i co można po tym robić? Mi wyłącznie kojarzy się z byciem nauczycielem...Jak to w rzeczywistości wygląda?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• @Gutek A tak abstrahując od meritum, czy ktoś, powiedzmy po studiach które zatrudnienia w zawodzie praktycznie w ogóle nie dają (jakieś etnologie, kulturoznawstwa może...) idąc na studia podyplomowe z czegoś tak na rynku obleganego, jak np. analityka biznesowa albo zarządzanie ryzykiem może zdobyć pracę w tym sektorze? Zawsze mnie to zastanawiało...Słyszałem np. o politologach, którzy przebranżawiali się na programowanie, ale jak to wygląda w przypadku BI? Dla jasności, ja oczywiście zamiaru przebranżawiać się nie mam, bo dobrze mi w tej kancelarii i moim sektorze (bezpieczeństwo informacji, e-commerce, trochę UX'a), ale ciekawi mnie ten sektor  
    • Sprawa jest dość trudna. Teoretycznie musisz wyrównać różnice programowe.  Jak rozumiem studia są jednolite?  Możesz napisać prośbę do dziekana aby te różnice nadrobić na 7 semestrze, moim zdaniem warto udać się na dyżur do Dziekana i porozmawiać.
    • Cześć  Jestem w trakcie powtarzania 2 roku studiów, ale na szczęście udało mi się zdać egzamin z powtarzanego przedmiotu oraz zaliczyć wszystkie różnice programowe z 1 i 2 roku studiów. Jeśli chodzi o 3 rok studiów to też wszystkie przedmioty mam zaliczone, ale przez to że spadłam o rok niżej zmienił się tok studiów i zostały mi narzucone różnice programowe, które mam realizować w przyszłym roku akademickim. Rozmawiałam już w tej sprawie z dziekanatem, ale Pani w dziekanacie stwierdziła, że nie ma możliwości abym od semestru letniego zaczęła studia od 7 semestru (4 rok), tylko najpierw muszę zrealizować różnice programowe, czyli tak naprawdę kolejny rok jestem w plecy.  Moje pytanie brzmi czy ewentualnie mogę się z tym jeszcze udać do dziekana lub napisać jakieś podanie/wniosek w tej sprawie czy to już raczej nie ma sensu? 
    • Witajcie, postanowiłam odświeżyć trochę wątek. Autorze tematu, jak Ci poszło?   Jednocześnie chciałabym się poradzić. Maturę zdawałam w 2013 roku. Nie mam ukończonych żadnych studiów, jestem technikiem elektroradiologii, a chciałabym za jakieś 3 lata przeprowadzić się do Niemiec i zacząć tam farmację po niemiecku. Czas ten chcę poświecić na intensywną naukę języka niemieckiego. Na maturze zdawałam tylko matematykę i fizykę rozszerzoną. Do tego czasu zniknie opcja rekrutacji za czas oczekiwania, dlatego chciałabym spytać, czy ktoś orientuje się, czy zasady rekrutacji na farmacje są takie same, jak na medycynę?  Czy warto w tym czasie zrobić jakieś studia(np licencjat z pielęgniarstwa), żeby zacząć 2 stopień w Niemczech i łatwiej uzyskać miejsce na farmacji? Będę wdzięczna za każdą możliwą wskazówkę.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.