Skocz do zawartości
Prawnik1lvl

Jak myślicie, jak długo potrwa zdalne nauczanie na uniwersytetach?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie...Co byłoby lepszym wyborem myśląc o przyszłości w analityce biznesowej, controllingu czy analityce finansowej? Zastanawia mnie różnica pomiędzy nimi i poziomem matematyki na każdym z nich. Jak to wygląda na informatyce, informatyce i ekonometrii oraz na finansach i rachunkowości? Co wydaje się być najlepszą drogą, kiedy nie myśli się o karierze programisty? Spotkałem się z opiniami, że informatyka byłaby dobrym wyborem, kiedy chciałoby się podjąć pracę w finansach jak i za takimi które mówiły, że o wiele lepszym wyborem byłby fir czy iie. Z drugiej strony, BI jest o wiele bardziej zinformatyzowane, a jednak to dział finansowy...

Co wy o tym sądzicie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem po co w tym zestawieniu jest informatyka. 

Oba kierunki są fajne i mają swoją specyfikę. Kwestia preferencji tego co jest na studiach. Przejrzyj sylabus i program studiów na wybranej uczelni 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Łukasz Hej, wielkie dzięki za odpowiedź :) Właśnie osoby, z którymi rozmawiałem mówiły, że informatyka byłaby dobrym wyjściem jeśli chciałbym iść w analitykę biznesową...Ale może wynikać to z tego, że ten kierunek jest powiązany z IT i przez to blisko mu zarówno informatyki jak i do finansów, a ludzie zapominają o IIE, która te oba sektory łączy...A wiesz może, jak wygląda sytuacja matematyki na IIE a jak na FiR? Przedmioty widzę podobne, ale gdzie kładzie się większy nacisk na matmę? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie...Tak czysto subiektywnie, czy jest możliwe, aby jeszcze przyszły semestr po wakacjach był prowadzony w trybie zdalnym? Jak wy to widzicie? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.04.2021 o 18:14, Prawnik1lvl napisał:

A wiesz może, jak wygląda sytuacja matematyki na IIE a jak na FiR? Przedmioty widzę podobne, ale gdzie kładzie się większy nacisk na matmę?

Przynajmniej na UG - matma na FiR w zasadzie pokrywa się z tą na ekonomii i zarządzaniu, więc zakres jest naprawdę niewielki. Na IiE jest więcej matmy (pod względem treści i godzin), ale i tak dużo mniej od "zwykłej" informatyki oraz kierunków ściśłych i technicznych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez skowronski
      Witam wszystkich forumowiczów.

Już wkrótce przyjdzie mi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu- wybrać kierunek studiów. No i tutaj pojawiają się kłopoty
      Otóż od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować jaki konkretnie kierunek studiów chcę studiować.
      Jestem jednak przekonany, że chcę studiować jakiś kierunek ekonomiczny, gdyż od dłuższego czasu interesuję się tymi tematami i wiem że chciałbym rozszerzać wiedzę w tym kierunku.
      Jeśli chodzi o kwestie uczelni to rozważam Uniwersytet Gdański aczkolwiek z tyłu głowy siedzi mi też myśl o Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Jeśli chodzi o same kierunki studiów to rozważam Ekonomia, FiR, Podatki i doradztwo podatkowe, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze lub z.arządzanie.
      Nie jestem jakimś matematycznym geniuszem(na maturze przewiduję około 40-50%), ale chcę podszkolić się z matmy w trakcie wakacji. Na maturze piszę rozszerzony angielski i wos.
      Jak wygląda kwestia matematyki na ww. przedmiotach jest tego dużo czy nie jest tak źle, jakie konkretne dziedziny matematyki są poruszanie na tych kierunkach.
      Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź

• Przez Przemysław Pierożek
      Witam mam do napisania pracę naukową jednak najpierw potrzebuje statystyk z tej ankiety, bardzo proszę o pomoc! https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdmJcV4wXV3CO1MX5dWZHt7_kuoFZKsrbQoNAeYm5OpeDggHA/viewform
    • Przez Krzysztof Ronowicz
      Witam. Na wstępie napiszę że ukończyłem technikum informatyczne. Mam wiedzę z zakresu kwalifikacji : E12, E13, E14. Mam pytanie do osoby która studiowała informatykę inżynierską (najlepiej UMK, gdyż tam zostałem przyjęty). 
      Co warto sobie przypomnieć? Tak, tak, obszerny materiał, zobacz sobie plan zajęć, będziesz wiedział. Sęk w tym że niewiele rozumiem pod pojęciem "matematyka dyskretna etc.". Inaczej, co jestem w stanie,co zdążę sobie powtórzyć by dobrze wejść w ten kierunek studiów? Języki programowania, coś w ten deseń??
      Dziękuję z góry za konkretne odpowiedzi :), pozdrawiam. 
    • Przez xanaxx
      Hej, bardzo interesuje się chemią i biologią jednak ta pierwsza skradła moje serce Dostałam się na dwa kierunki studiów i nie potrafię się zdecydować, na który złożyć papiery. Pierwszym z nich jest technologia chemiczna na AGH (wydział ceramiki), a drugim chemia na UJ - obydwa w Krakowie. Bardzo proszę o jakieś informacje czy opinie na temat kształcenia na tych uczelniach i może informacje na temat perspektyw zawodowych po tych kierunkach, bo naprawdę bardzo mi to pomoże przy wyborze studiów i z góry dziękuję !
    • Przez eeemily
      Czy studiował ktoś może lub zetknął się ze studiami filologicznymi,mam tu na myśli filologię języków obcych albo po prostu studia językowe czy tzw. lingwistykę stosowaną? Jak wyglądają takie studia? Gdyby znalazł się też ktoś kto zetknął się z Uniwersytetem Rzeszowskim lub KUL-em czy UMCS-em, byłabym wdzięczna za opinie o tych uczelniach(Mam świadomość, że zawsze znajdą się i dobre i złe).

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• nie ma problemu z tym, żebyś się wygadał. Wówczas wiem, że nie oczekujesz rozwiązań z kosmosu. Pierwszy rok na studiach jest cieżki. dobrnij do drugiego roku, powinno być lżej
    • @Xenomorf21, może spróbuj przenieść się na inną uczelnię (w Wawie pozostaje tylko WAT) albo na studia zaoczne? Aczkolwiek matematyka wszędzie jest najpoważniejszym przedmiotem na początku każdego kierunku technicznego.
    • W sumie to sam nie wiem... Czuję się po prostu przytłoczony ilością materiału do ogarnięcia z bardzo ograniczonym czasem, a jestem dosyć wolny w nauce.  Może po prostu chciałem się wygadać... Ogółem pierwszy semestr jest dla mnie dużym szokiem. Chcę zostać elektronikiem ale matematyka mnie trochę niszczy a fizyka ogólna jest poprowadzona koszmarnie. Jeszcze kończyłem technikum a wyniki również miałem słabe z matury, więc moja wiedza z matematyki i z fizyki jest gorsza od moich osób z politechniki. Jedyna rzecz w której jakoś sobie radzę są właśnie zajęcia elektroniczne.  Niczego od was w sumie od was nie oczekuję, ale potrzebuję po prostu gdzieś się wygadać ... 
    • Skoro nie chcesz nic zmienić to czego oczekujesz? Tak konkretnie, napisz.  Nie wiem jakie jest inne rozwiązanie. Możesz iść do pracy i zacząć studia od nowa. Rozwiązanie braku pieniędzy jest właściwie na wyciągnięcie ręki.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.