Skocz do zawartości
IMilewska

Konserwacja zabytków - studia podyplomowe vs. technikum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, ponieważ szukałam już odpowiedzi na moje wątpliwości, oraz podpowiedzi co by tu począć, zdecydowałam się przybyć z moim pytaniem tutaj. Jak się przedstawiałam już sporo czasu temu - w roku 2016 obroniłam tytuł magistra inżyniera architekta, od tego czasu pracuję nieprzerwanie w zawodzie. Chciałabym jednak poszerzyć swoją wiedzę w zakresie konserwacji zabytków - nie od strony teoretycznej, a bardziej praktycznej, podejścia do zabytku w pracy zawodowej, materiałoznawstwa, konserwacji tkanki obiektu. Teoria też jest dla mnie ważna, aczkolwiek chciałabym wybrać opcję dającą największą możliwość praktyki w porównaniu do wykładanej wiedzy teoretycznej.

 

Waham się pomiędzy poszukiwaniem kierunku podyplomowego, podjęciem całkowicie nowego kierunku studiów (jak chociażby konserwacja kamienia na ASP) lub rekrutacją do szkoły dla dorosłych, najlepiej technikum budowlanego z profilem skupiającym się na konserwacji architektury. Nie jestem natomiast do końca pewna które z tych opcji byłyby rekomendowane a jakie odradzane, oraz czy którekolwiek są dla mnie całkowicie już niedostępne - jak kwestia technikum, czy mając wykształcenie wyższe jeszcze mam prawo się rekrutować). Obecnie zamieszkuję i pracuję w Krakowie, choć w perspektywie roku 2021 lub 2022 planuję przeprowadzkę do Poznania.

 

Studia/szkołę tę musiałabym godzić dodatkowo z pracą zawodową i po części naukową, ponieważ jeśli Państwo pamiętają, wciąż pracuję nad dorobkiem naukowym do doktoratu - właśnie w dziedzinie zabytków architektury, na ten moment głównie obronnej.

 

Pozdrawiam i jeśli mogę tak napisać, liczę na poradę w tym zakresie, albo chociaż na ciekawą dyskusję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.