Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :)

Mam problem z wyborem kierunku studiów i chciałbym prosić o radę.

Wacham się pomiędzy elektrotechniką na Politechnice Świętokrzyskiej a fizyką na UMCS. Nie ukrywam że fizyka mnie fascynuje i chciałbym mieć z nią wiązać swoją przyszłość i stąd moje pytania:

1. Czy warto studiować fizykę, czy jednak jeśli chodzi o pracę po studiach lepiej iść na elektrotechnikę?

2. Czy po studiach I stopnia elektrotechniki można studiować II stopień fizyki. I czy to w ogóle ma sens? :rolleyes:

Będę wdzięczny za każdą radę, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tom Tom C napisał:

Witam wszystkich forumowiczów :)

Mam problem z wyborem kierunku studiów i chciałbym prosić o radę.

Waham się pomiędzy elektrotechniką na Politechnice Świętokrzyskiej a fizyką na UMCS. Nie ukrywam że fizyka mnie fascynuje i chciałbym mieć z nią wiązać swoją przyszłość i stąd moje pytania:

1. Czy warto studiować fizykę, czy jednak jeśli chodzi o pracę po studiach lepiej iść na elektrotechnikę?

2. Czy po studiach I stopnia elektrotechniki można studiować II stopień fizyki. I czy to w ogóle ma sens? :rolleyes:

Będę wdzięczny za każdą radę, pozdrawiam :)

 

Po fizyce też można robić wiele rzeczy, a wielu fizyków pracuje w branży technicznej. Na fizyków technicznych i medycznych też jest popyt, to przecież nie tak, że po fizyce musisz od razy uczyć w szkole. Cały przemysł jest w końcu oparty na fizyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aguagu Dzięki za odpowiedź. Nie ukrywam że fizyka trochę bardziej mnie interesuje, tematy związane z prądem elektrycznym też lubię, zwłaszcza że zarobki i praca lepiej wyglądają po elektrotechnice. Po fizyce może nie być tak kolorowo zwłaszcza że myślę o fizyce ogólnej a nie medycznej czy technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom Tom C, jeśli kręci Cię jakkolwiek pojęta technika, wybierz elektrotechnikę. Na fizyce (bez względu na przymiotnik) będziesz zmagał się z całą masą m.in. matematyki (zakres wielokrotnie większy od tej na kierunkach technicznych) i wałkowanych po kolei działów fizyki (na politechnice fizyka to zapychacz), zamiast przerabiać w tym czasie treści związane z projektowaniem, diagnostyką, eksploatacją i sterowaniem. Możliwości są więc dość szerokie, a po fizyce pozostaje przede wszystkim podszkolić się na programistę. 

 

A propos perspektyw - możesz obczaić wydaną niedawno kolejną edycję Ekonomicznych Losów Absolwentów: https://ela.nauka.gov.pl/. Elektrotechnika wypada lepiej od fizyki.

 

Odnośnie 2. pytania - w praktyce bardzo wątpliwa jest magisterka z fizyki po elektrotechnice lub w drugą stronę ze względu na duże różnice programowe. Fizyka to kierunek ścisły, więc ewentualnie pozostaje Ci matematyka lub informatyka na uniwerku, a po elektrotechnice AiR, mechatronika lub elektronika po nadrobieniu różnic programowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.