Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

przeglądając wiele innych tematów na forum zauważyłem że istnieje pewna zależność ze studiami niestacjonarnymi. Czy to prawda że wynik rekrutacyjny nie ma znaczenia w trakcie rekrutacji na studia jeśli decydujemy się na studia niestacjonarne? 

Jestem zainteresowany prawem na UW lecz pisałem maturę pare lat temu, niestety ja z przeszłości miał wtedy inne plany na przyszłość ale jak zawsze życie pisze swoje własne scenariusze a pomysł narodził się w ostatnich miesiącach co nie pozwoliło mi na napisanie matur potrzebnych w rekrutacji na studia stacjonarne. Nie chce też odkładać tego na kolejny rok bo lata lecą a jednak te studia to 5 lat pracy a finansowo mogę pozwolić sobie na płatne studia. 

Thank you from the mountain :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na większość kierunków niestacjonarnych wynik maturlny nie ma znaczenia ponieważ jest mało chętnych a dużo miejsc. 

UW jako uczelnia badawcza może zmniejszyć limity miejsc ale głównie na stacjonarnych. 

Moim zdaniem przyjmą tyle ile mogą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualnie na IRK-u jest informacja 500 na niestacjonarne i 500 na stacjonarne. Powiem szczerze że jestem kompletnie zielony w rekrutacjach na studia więc nie wiem czy ta informacja jest wiążąca czy też nie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiążąca - zobacz ile osób przyjęli rok temu na niestacjonarne i będziesz miał odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, PanTadeusz napisał:

Cześć, 

przeglądając wiele innych tematów na forum zauważyłem że istnieje pewna zależność ze studiami niestacjonarnymi. Czy to prawda że wynik rekrutacyjny nie ma znaczenia w trakcie rekrutacji na studia jeśli decydujemy się na studia niestacjonarne? 

Jestem zainteresowany prawem na UW lecz pisałem maturę pare lat temu, niestety ja z przeszłości miał wtedy inne plany na przyszłość ale jak zawsze życie pisze swoje własne scenariusze a pomysł narodził się w ostatnich miesiącach co nie pozwoliło mi na napisanie matur potrzebnych w rekrutacji na studia stacjonarne. Nie chce też odkładać tego na kolejny rok bo lata lecą a jednak te studia to 5 lat pracy a finansowo mogę pozwolić sobie na płatne studia. 

Thank you from the mountain :P 

To zależy od tego, ile osób się zgłosi. Jeśli mniej, niż jest miejsc, przyjmą wszystkich*, jeśli więcej, kogoś odrzucą i to będą osoby z najsłabszymi wynikami. Tylko weź pod uwagę, że na UW od tego roku, żeby w ogóle móc wziąć udział w rekrutacji, musisz mieć wszystkie wymagane przedmioty, czyli w przypadku wieczorowego prawa polski, matematykę i język obcy. 

*większość uczelni ma też ustalony jakiś próg minimalny, poniżej którego nie przyjmują. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez whereyouaregoingjoanne
      Potrzebuje pomocy. Dostałam się na studia FiR i mam mase wątpliwości jaki tryb wybrać. Czy studiować dziennie i pracować w weekendy (praca dorywcza - kelnerka ) czy studiować zaocznie i pracować w tygodniu ( zbierać doświadczenie np. praktyki, kursy rachunkowości ...). Co sądzicie, jaki tryb wybraliście i czy jesteście zadowoleni ?
    • Przez Nina7
      Studiuję prawo niestacjonarnie. Dostałam się na doradztwo polityczne i publiczne stacjonarne czy to połączenie ma sens? Jak połączyć to w przyszłości? Jaki zawód? 
      Czy lepiej zrezygnować i iść do pracy, zbierać doświadczenie? Proszę o odpowiedzi z argumentami.
    • Przez Nina7
      Studiowanie prawa i kierunku doradztwo polityczne i publiczne to dobre połączenie? 
      Jakie są tego plusy i minusy? I co po tym można robić jak to w fajny sposób połączyć jaki zawód? 
    • Przez xdominika
      Dzień dobry. Właśnie skończyłam pierwszy rok ekonomii na WNE UW. Przede mną wybór kierunku. Do wyboru mam 5:
      -Informatyka i ekonometria 
      -Finanse i rachunkowość 
      -Ekonomia międzynarodowa 
      -Ekonomia przedsiębiorstwa 
      -Finanse publiczne i podatki 
      Idąc na studia myślałam o IiE, ponieważ słyszałam, że jest to najbardziej matematyczny kierunek z tych wszystkich, a właśnie na tym mi zależy. Nie lubię uczyć się na pamięć, matematykę bardzo lubię (wiem, że to nie będzie typowa matematyka, ale właśnie zależy mi na jak najbardziej matematycznym kierunku). Na pierwszym roku najbardziej lubiłam mikroekonomię i algebrę liniową, jednak analiza matematyczna i makroekonomia również były bardzo ok. Poszukuję opinii o tych wszystkich kierunkach, byłoby bardzo fajnie jeżeli ktoś studiował coś z tego i mógłby podzielić się swoimi wrażeniami. Programy studiów przejrzałam, jednak nie potrafię do końca zdecydować czy dany przedmiot będzie mi się podobać, skoro go nie miałam. Ostatnio zaczęłam brać pod uwagę FiR, jednak słyszałam, że jest to dość nudne i dużo pamięciówek, na IiE trochę obawiam się tych przedmiotów informatycznych, ponieważ za informatyką za bardzo nie przepadałam, o innych kierunkach nie słyszałam żadnych opinii. Który jest najbardziej przyszłościowy, ciekawy, z dobrymi perspektywami pracy? 
    • Przez Xersiq
      Witam. Jestem tegoroczną maturzystką, to mój pierwszy wpis na tym forum. Zastanwiam się nad wybiorem studiów. Od zawsze interesowałam się psychologią. Ze względu na dobre wyniki z matury złożyłam na UJ w Krakowie i na KUL w Lublinie ( miasto położone blisko mojego rodzinnego miasta). Od kilku dni, po rozmowie z rodzicami, zaczęłam rozmyślać na prawem na UJ. Boję się, że ze względu na liczbę chętnych na psychologię mogę miec pozniej problem z znalezieniem pracy, prawo wydaje się bardziej sensowne i rozwojowe ( biorę pod uwage także rodzinę). Mimo to jest dość nudne. Dlatego chciałam poprosić o radę czy warto iść na prawo czy jednak wybrać psychologię? A jeśli  psychologię czy warto iść na tak dobra uczelnie( czy uczelnia ma znaczenie?) czy lepiej wybrać mniejsze miasto? 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Tylko co w obecnej sytuacji mógłbym do Dziekana napisać? Po tym, co usłyszałem w rozmowie telefonicznej to ciężko mi jakkolwiek odnieść się do sprawy a nie chcę się jeszcze na koniec zbłaźnić. Starać się wyjaśnić całe zajście i opóźnienie w tej wiadomości email? Bo tak czy siak z tego co mi wiadomo, to jakiekolwiek odwołanie trafi do samego Rektora i nie wiem czy tu jeszcze kontakt z Dziekanem cokolwiek zdziała. Dziękuję Panie Łukaszu za nieustanną pomoc w tej kwestii, to jedyne co w obecnej sytuacji mnie jakoś utrzymuje w nadziei.
    • Napisz do Dziekana.  Okres do którego składa się takie podanie to okres zamknięcia roku akademickiego czyli 21 września br.  Nikt Ci nic więcej nie wywróży.
    • Skontaktowałem się z sekretariatem Dziekana i usłyszałem tylko, że jedyna opcja to pisanie maila do niego. Kobieta stwierdziła, że moim błędem było to, że nie złożyłem w porę, czyli do 21 września 2020 roku, podania o powtarzanie semestru, twierdząc przy tym, że tak też stanowi regulamin. Tu akurat rzecz ma się chyba nieco inaczej, bo fragment o powtarzaniu semestru w żaden sposób nie mówi o terminie ostatecznym składania tego typu dokumentacji, podobnie jak kalendarz roku akademickiego, gdzie pojawia się termin "okres, w którym należy podjąć wszystkie indywidualne decyzje dotyczące zaliczenia roku akademickiego 2019/2020". Odnosi się on do obecnego roku a mi zależy na kolejnym, gdzie ten semestr bym poprawiał. Czy tu cokolwiek da się uratować? Czy rzeczywiście gdy już przyjdzie pismo, to jest takie rozróżnienie, o którym wyczytałem na pewnej stronie, że albo mogę się odwoływać od decyzji o skreśleniu albo zgodzić się z nią i pisać o przywrócenie na listę studentów? Czy w ogóle jest sens odwoływać się od tej decyzji? Czy nawet jeśli jakimś cudem by mnie przywrócili, to będę mógł w ogóle prosić o powtarzanie semestru?
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.