Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chce studiować 2 kierunki

1-  będzie prawo niestacjonarne.  

2 - co wybrać żeby połączyć to z prawem i dlaczego?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co czytałem na internecie (jestem w podobnej sytuacji), najlepiej ekonomia lub FiR (dobre jeżeli chcesz pracować jako radca prawny/prawo cywilne/korpo). Jeżeli bardziej prokuratura/sądownictwo/prawo kryminalne, lepsza byłaby psychologia/kryminalistyka. Oczywiście zawsze warto również studiować różne filologie - najlepiej kraje skandynawskie/azja. Jeżeli aplikacja konsularna (raczej rzadki wybór), bycmoże prawo międzynarodowe. Dodatkowy kierunek nie jest raczej wymagany przez jakiekolwiek kancelarie/kssip, wiec potraktowałbym drugi kierunek raczej hobbystycznie - wybierz to w czym się najlepiej czujesz. Najlepiej raczej robić samo prawo i rownocześnie nabierać praktyki w kancelarii, wtedy bardziej odkryjesz swoje oczekiwania zawodowe i później będziesz mogła podjąć jakieś ciekawe studia podyplomowe, które idealnie komplementowałyby twoją dotychczasową edukację. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do prawa nie ma sensu nic brać. Po prawie czeka Cię jeszcze aplikacja. Jeśli później będzie potrzeba to np. ekonomię zrobisz na rocznych podyplomowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli planujesz karierę w typowym zawodzie prawniczym, który wymaga aplikacji, to nie ma sensu tracić czasu na drugi kierunek. (Jeśli nie planujesz, to samo pójście na prawo też wiele sensu nie ma). Do niczego Ci się to nie przyda, bo dopiero aplikacja da Ci uprawnienia zawodowe. Lepiej poświęć wolny czas na naukę języków osób i praktyki zawodowe, pracę w jakiejś kancelarii. Lepiej na tym wyjdziesz niż na bezmyślnym trzepaniu wielu kierunków. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez holahop
      Witam,
      Szukam kogoś kto mógłby mi doradzić w kwestii wyboru studiów. W tym roku aplikowałem na Manchester University na prawo LLB i zostałem przyjęty. Mieszkam tutaj od 4 lat i maturę (a levels) tez zdałem tutaj w UK jednak po skończeniu studiów planuje wrócić do polski. Bardzo zależy mi na byciu prawnikiem, wiec wiem ze studia na które aplikowałem nie są wystarczające w Pl. Dlatego planuje tez aplikować na studia prawnicze tutaj. Pytanie, czy gdybym studiował obydwa prawa rownocześnie, w Polsce eksternistycznie, to miałoby to jakaś realna wartość w oczach pracodawców, zwłaszcza kancelarii międzynarodowych w Wawie? Jeżeli nie, co innego proponowalibyscie mi? Bardzo chciałbym jednak studiować w UK.
      z góry dzięki za odp :)
    • Przez PolandPL_2019
      Witam, planuję pójść do liceum ogólnokształcącego. I mam mały dylemat.

Planuję pójść na administrację. Chciałbym pracować w urzędzie gminy w swojej miejscowości. Jednak nie mam pojęcia na jakie rozszerzone przedmioty powinienem iść. Czy ktoś mi pomoże? Nie wiem jakie przedmioty rozszerzać - wos, matematykę? Proszę bardzo o wsparcie, bo trudno mi się zorientować w tych wszystkich kierunkach.
    • Przez Mateusz_G
      Cześć, w ramach pracy licencjackiej prowadzę badania preferencji dotyczących redystrybucji dochodu i proszę Was o pomoc - wzięcie udziału w badaniu. Forma jest ciekawa, a badanie trwa 2 minuty:
      Link do badania (klik)
      Z góry Wszystkim dziękuję! 
    • Przez A2001
      Czy warto studiować prawo europejskie ? Nie ma na ten temat dużo informacji i zastanawiam się co wybrać: ten kierunek czy zwykle prawo
    • Przez Klaudiiaa
      Zastanawiam się nad kierunkiem prawo w biznesie na WSB Wrocław. Jest tu ktoś kto może to studiuje i opowie trochę o tym kierunku i ogólnie o Wsb? Czy jest to uczelnia, na którą warto wydać pieniądze? 
      Czy we Wrocławiu na jakies uczelni jest podobny kierunek? 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.