Skocz do zawartości
jureklowcadziurek

Studia azjatyckie niestacjonarne na CC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ciężko znaleźć jakiekolwiek opinie w necie, więc przychodzę po radę tutaj. Krótka sprawa. Postanowiłem pójść na studia, w kierunku, który mnie interesuje, dodam ze mieszkam w Warszawie. Jestem jednak oldboyem rocznik 91 i z racji posiadania rodziny, a także pracy i innych powinności interesują mnie tylko niestacjonarne. Jedyną opcją, która mnie interesuje jest kierunek związany bezpośrednio z Dalekom Wschodem- Japonią, Korea czy Chinami. Filologia odpada, ponieważ z informacji, które uzyskałem studia są tylko w trybie stacjonarnym, gdzie jest niewiele miejsc i trzeba mieć sporo punktów. Ja rozszerzenie zdawałem niestety tylko z historii, a reszta podstawa także sami wiecie. Dowiedziałem się, że kierunki związane z moim kręgiem zainteresowań są w Warszawie na 2 uczelniach niepublicznych-SWPS i CC. Przejrzałem oczywiście ofertę i niestety SWPS oferuje studia w systemie stacjonarnym, co mnie bardzo boli, bo jest rozbudowana i ciekawa. Zostaje mi Collegium Civitas, bo posada tryb niestacjonarny na kierunku studia azjatyckie i orientalne. Chciałbym dowiedzieć się od kogoś, jaki poziom panuje na tej uczelni jeśli chodzi o ten kierunek i czy faktycznie można iść tam z powodzeniem licząc, ze największy nacisk będzie kładziony na Chiny, a nie np. Bliski Wschód. Czy uczęszczając na lektorat z j. chińskiego można faktycznie po 3 latach znać go ja poziomie powiedzmy B1? Czy można fakultatywnie poszerzać wiedzę filologiczną jeśli chodzi np. o j. japoński czy koreański? Reasumując czy warto iść na te studia na CC. Niestety w Polsce niewiele jest uczelni, które mają takie kierunki w programie. Publiczne z różnych względów są poza moim zasięgiem. No chyba ze SWPS oferuje zaoczny tryb, ale z tego co czytałem jest wyłącznie tryb dzienny. Prosiłbym o opinie na temat przeze mnie poruszony. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Inne studia magisterskie? Studia II stopnia mają być rozwinięciem wiedzy ze studiów I stopnia. Inne to możesz wybrać studia podyplomowe. To co wybierzesz jest bardzo indywidualne - zależy od Twoich preferencji. Skoro nie chcesz pracować w logistyce to po co się męczyć.
    • A co to ma do działu przedstaw się? Nazywa się Pani planet akademicki. Proszę pisać w odpowiednich działach.
    • Poczytałam o wszystkich kierunkach włącznie z logistyką. Z wszystkich kierunków, które wymieniłam najbardziej ciągnie mnie do budownictwa. Zniechęcają mnie niestety zarobki i słowa pracujących w branży cytuję: "praca bez przyszłości, wieszanie psów na inżynierach, kobiety nie nadają się na budowę". Jestem osobą, która nie lubi pracy za biurkiem, gdy byłam mała często rysowałam budynki, pokoje, projektowałam itp. nie mam nikogo w rodzinie w tej branży  Inżynieria środków transportu wydaję się też ciekawa, ponieważ wiąże co prawda ze sobą logistykę ale uczy także o budowie środków transportu tj. kolej (co wydaje się bardzo interesujące). Interesuje się podstawami programowania tj. HTML, CSS, które opanowałam dość dobrze, jednak na informatykę się nie dostanę i już za późno :/  Wybranie filologii tureckiej, rosyjskiej również wydaję się okej. Boję się, że znów popełnię błąd. Może lepiej zostać na logistyce, w końcu ponoć jest to dość przyszłościowe i za 2,5 roku wybrać inne studia magisterskie?
    • Skąd w tak młodych osobach słowo "witam", wita gospodarz swoich gości. Jak wiadomo, gospodarzem nie jesteś. A jesteś na rozszerzonym polskim. Po prostu nie wypada.  Profil liceum w większości nie wymusza tego co zdajesz na maturze. Zdaj rozszerzenie z matematyki i masz po problemie. Nic innego ze szkoły średniej Ci się specjalnie nie przyda.  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.