Skocz do zawartości
Adam Sienkiewicz

studia - różnice ludzkie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co decyduje o tym, że niektórzy dobrze zdają maturę, szybko uczą się języka a niektórzy tacy jak ja nie mogą jej zdać. Jeśli chodzi o mnie nie lubię i i mam problem z czytaniem tekstu ze zrozumieniem. Jednego słówka z angielskiego uczę się średnio 6 minut łącznie z powtórkami. Na ogół oczekuje wypowiedzi specjalistów od filozofii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy ma predyspozycje do czego innego jeden jest humanista drugi zaś ścisłowcem, jeden bez problemu uczy się języków drugi zaś jest specem od komputerów czy silników. Decydować mogą o tym twoje zainteresowania, jeśli uczysz się tego co lubisz szybko ci to idzie, a jeśli robisz coś na przymus to idzie "jak krew z nosa".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To znaczy, że osoba nadająca się na studia to osoba, która jest wybitnie zdolna w kierunkach scisłych czy humanistycznych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W teorii tak, a w praktyce z tym to różnie bywa. Są ludzie którzy ukończyli studia chociaż nie powinni kupili pracę, ukończyli jakieś prywatne wyższe szkoły zbierania czereśni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witam, Rozważam rozpoczęcie studiów z kierunku informatyka na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Na ich stronie jest wszystko co do kierunku ładnie rozpisane, mnie najbardziej interesują studia niestacjonarne online. Jednakże opinii w internecie dotyczących studiów na tej uczelni jest bardzo mało i chciałbym wiedzieć czy lepiej iść na studia tam (w tym trybie online), czy iść na studia na SAN w Łodzi, również informatyka niestacjonarna ale już nie online. Obie uczelnie w rankingach perspektyw są zbliżone pod względem punktacji i miejsc w rankingach. SAN akurat ma dość dużo opinii i są one trochę lepsze/trochę gorsze. Tak więc co lepiej wybrać?  
    • Kończę właśnie piąty rok. Dużo osób nabiera się, że to humanistyczny kierunek. Warto jednak mieć świadomość, że pojawią się elementy statystyki, logiki, biologii, które towarzyszą niemal przez wszystkie lata trwania studiów. Same studia niezwykle ciekawe, dużo można się dowiedzieć o otaczającym nas świecie i zachowaniach ludzkich. Jednocześnie zawód psychologa jest niezwykle odpowiedzialny, co warto mieć na uwadze. Odpowiedzialny to znaczy, że na przykład jak źle wystawi się dziecku diagnozę i wyśle się je do szkoły specjalnej, to po pół roku ciężko jest potem to odwrócić, bo robią się ogromne różnice programowe - zbyt duże. Złą diagnozą, złym wywiadem, złymi zaleceniami można naprawdę zrobić ogromną krzywdę - w zależności od tego, na jaki grunt się trafi. To, jak dobrą robotę się wykona oczywiście zależy od zdobytych kompetencji. Wymagane są też niezwykle rozwinięte zdolności interpersonalne oraz empatia.  Jeśli chodzi o praktykę - nie wiem, jak na innych uczelniach, ale na mojej było z nią ciężko. Były nam zlecane różne zadania w terenie (by przeprowadzić wywiad, by zrobić pełną diagnozę etc.), jednak brak w tym wszystkim było wsparcia ze strony prowadzących, którzy czekali jedynie na gotową pracę, nie przejmując się tym, że na etapie nauki powinniśmy mieć supervizing. Warto praktyk szukać na własną rękę - im więcej, tym lepiej. Na uczelni nie znajdzie się jej zbyt wiele. Od znajomego psychoterapeuty wiem, że wiedza psychologiczna, którą zdobył na studiach, niewiele mu się w pracy przydaje. 
    • Jestem na piątym roku studiów. Wiem już, że raczej nie dam rady uzyskać zaliczeń z przedmiotów, jeszcze nie wiem z ilu. Dodatkowo mam ogromny zastój, jeśli chodzi o pracę magisterką - tak właściwie jestem w 1/4 pisania. Wszystko jest spowodowane tym, że zwyczajnie mi się nie chce i jestem ogromnie zmęczona. Studiuję coś, co uświadomiłam sobie dość późno, że do mnie nie pasuje, ale zrezygnować też już nie ma sensu, bo zostanę z niczym po pięciu latach (są to studia jednolite magisterskie). Potrzebowałam przerwy, by odpocząć i zdystansować się od wszystkiego. Trochę też kieruję się tym, że nie chcę płacić za te przedmioty, których nie zaliczę. Czy istnieje możliwość uzyskania urlopu dziekańskiego z innego powodu niż ciąża lub poważna choroba?
    • Witam. Mam pytanie , ponieważ kończę 8 klasę i chce się wybrać do technikum nr10 we Wrocławiu na kierunek technik mechatronik . Chciałbym się dowiedzieć czy jak dobrze napisze maturę to mam szanse się dostać na Politechnikę Wrocławską i studiować kierunek związany z mechatroniką ? Z góry dziękuję za odpowiedź .
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.