Skocz do zawartości
Licealista

Wybór studiów

Rekomendowane odpowiedzi

Część , matura zbliża się wielkimi krokami, więc trzeba się dopytać (kto pyta nie błądzi ).

 

Przechodzę do tematu - chciałbym studiować ekonomię lub FiR na UG, bądź ekonomię lub ZiIP na PG. Wiem, że żadna z tych uczelni ( a szczególnie wydziałów ) nie należą do żadnej czołówki, ale po której uczelni mam większe szanse na rynku (niekoniecznie w Trójmieście)? Która z tych uczelni najbardziej przygotuje mnie do przyszłej pracy ? I jeszcze jedno , byłbym wdzięczny gdyby napisał ktoś z Gdańska - czy to prawda że te wydziały na tych uczelniach to tzw.wydziały gier i zabaw i czy to się odzwierciedla w przyszłej pracy?

 

Dawniej myślałem nad UEP, ale Gdańsk jest 2 razy bliżej od mojego domu rodzinnego i lepiej go znam . Może jeszcze dodam czy kończąc UEP miałbym dużo większe szanse i lepiej byłbym przygotowany do pracy ?

 

Trochę się rozpisalem , ale myślę że lepiej się dowiedzieć ok.rok przed studiami , niż później płakać z nie trafnego wyboru , chociaż wiem że nic go nie gwarantuje .

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę miłego wieczoru oraz weekendu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór pomiędzy tymi uczelniami to kwestia preferencji lokalizacyjnych. Żadna z nich nie należy do uczelni badawczych. Są to solidne uczelnie i tyle. 

 

To nie są wydziały gier i zabaw to po prostu młodzież taka jest. Jak będziesz chciał to się nauczysz. 

Bo to od Ciebie zależy. 

 

PG czy UG. Pojedź zobacz. PG ma bardzo nowoczesny wydział. UG mieści się w Sopocie, też fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz.

 

Mam jeszcze jedno pytanie . Co myślisz o UEP? Czy powinienem się sugerować lepszym miejscem w rankingu, czy nie patrząc na to postawić na Gdańsk. Naczytałem się trochę w internecie i znalazłem bardzo dużo pozytywnych opiniio tej uczelni. Z drugiej strony może nie powinienem rzucać się odrazu na głęboką wodę - licencjat w Gdańsku , a magister w poznan.studia.net lub Warszawie

 

Co myślisz na ten temat? Znam przypadki studentów , którzy wystartowali na początku w najtrudniejszej szkole, a później skończyli bez studiów .

 

Jeżeli są tutaj studenci lub absolwenci tych uczelni proszę o opinie . Czasami kilka szczerych słów może bardzo pomóc w podjęciu decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli  jako studia pierwszego stopnia wybralbym Podyplomówki z zarządzania i inzynierie produkcji na WM na PG to mógłbym jako studia drugiego stopnia wybrać ekonomię bądź FiR?

 

Wydaje mi się że lepiej iść na ZiIP niż ekonomię i że ten kierunek jest bardziej przyszłościowy . Czy to błędne myślenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2020 o 17:31, Licealista napisał:

czy to prawda że te wydziały na tych uczelniach to tzw.wydziały gier i zabaw

Tak, to prawda. Wydział ZiE na PG ma opinię wydziału gier i zabaw, ale w sumie dotyczy to każdego nie-technicznego na każdej polibudzie. Po prostu inny charakter studiów i zupełnie inne obłożenie obowiązkami w porównaniu do kierunków technicznych. 

 

2 godziny temu, Licealista napisał:

Czy jeżeli  jako studia pierwszego stopnia wybralbym zarządzanie i inzynierie produkcji na WM na PG to mógłbym jako studia drugiego stopnia wybrać ekonomię bądź FiR?

Nie, bo ZIP na WM to kierunek jednak techniczny, więc po uzupełnieniu różnic pozostają kierunki pokrewne - np. MiBM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.