Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Sprawa wygląda tak, że jestem studentem trzeciego roku prawa na Uniwersytecie Lipskim. Chciałbym wiedzieć czy możliwe jest przeniesienie się na Uniwersytet Wrocławski. Dodam jeszcze, że chciałbym się przenieść na semestr letni. Jakie są szanse powodzenia takiego przesięwzięcia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szanse są, bo chętniej przenoszą z za granicy. Jednak różnice programowe bywają powalajace i trudne się utrzymać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za szybką odpowiedź. Zdaję sobie sprawę z różnic programowych. Dlatego bym się starał o przeniesienie na drugi semestr, jeżeli by istniała taka możliwość. Wtedy musiałbym nadrobić tylko pierwszy semestr tak naprawdę. Chciałbym uniknąć tylko ponownej rekrutacji i utraty kolejnego roku. Wydaje mi się, że opcja, która mnie interesuje byłaby najmniej bolesna. Jeden semestr, na którym mogę napotkać różnice programowe oraz zyskanie roku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie nie. Chyba źle się zrozumieliśmy. Różnice programowe dotyczą całego roku studiów. 2 wcześniejszych lat też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze rozumiem, że zostałbym prawdopodobnie zaklasyfikowany na trzeci rok? W regulaminie Uniwersytetu Wrocławskiego znalazłem informację, że klasyfikacja na dany rok następuje po podliczeniu punktów ECTS. W Niemczech punkty te nie występują. Tak samo podział na lata jest trochę zatarty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Punkty ects wystepuja chyba w calej UE bo tylko one pozwalaja brac udzial w programie erasmus. 

Do każdego przedmiotu będzie przypisana liczba punktów i wg punktów zostaniesz sklasyfikowany. Różnice musisz nadrobić w ciągu roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez A2001
      Czy warto studiować prawo europejskie ? Nie ma na ten temat dużo informacji i zastanawiam się co wybrać: ten kierunek czy zwykle prawo
    • Przez Klaudiiaa
      Zastanawiam się nad kierunkiem prawo w biznesie na WSB Wrocław. Jest tu ktoś kto może to studiuje i opowie trochę o tym kierunku i ogólnie o Wsb? Czy jest to uczelnia, na którą warto wydać pieniądze? 
      Czy we Wrocławiu na jakies uczelni jest podobny kierunek? 
    • Przez Zabawski
      Witam,
      Proszę doświadczone osoby o poradę. Mam zamiar studiować w Warszawie, interesuje mnie prawo stacjonarne na Uniwersytecie Warszawskim, oraz kierunek zwany "Prawo i Finanse" na Akademii Leona Koźmińskiego, który zakłada studiowanie dwóch kierunków na raz, prawa (5 lat magisterskie) oraz finansów i rachunkowości (3 lata licencjat). 

Moje pytanie brzmi następująco. Kto ma przewagę w znalezieniu zatrudnienia w korporacji, Mgr Prawa z UW, czy Mgr Prawa, oraz lic. Finansów i Rachunkowości z ALK (prestiżowej, ale prywatnej uczelni), biorąc pod uwagę że istnieje pośród pracodawców przeświadczenie że absolwenci uczelni publicznych są cenniejsi od tych którzy "kupili papierek" i spotkałem się z opiniami że pracodawcy nie patrzą nawet dalej na CV chwalące się ukończeniem uczelni prywatnej, i taka aplikacja idzie prosto do kosza, z drugiej strony to wciąż dyplomy z dwóch kierunków.

Kolejne pytanie, podobne do powyższego. Jak taka sytuacja ma się w poszukiwaniu zatrudnienia w kancelariach radcowskich, lub notarialnych jako radca, lub notariusz.

• Przez karolina.ers
      Cześć wszystkim!
      Czy są tu osoby przenoszące się z uczelni prywatnej na państwową? Konkretnie chodzi mi o przeniesienie z WSB na UAM/UMK. Czy ktoś mógłby mi opisać jak dana procedura wygląda? Czy komuś się udało? Jaki powód podaliście w prośbie o przeniesienie dla dziekana by wyraził zgodę? Czy można złożyć dwa wnioski jednocześnie czy muszę czekać na akceptację bądź brak zgody by złożyć podanie na inną uczelnie?
    • Przez vahardan
      Cześć, figuruję na listach kierunku finanse i rachunkowość na wydziale ekonomiczno-socjologicznym na Uniwersytecie Łódzkim oraz na finansach, audycie i inwestycjach (rok temu jeszcze jako FiR) na wydziale ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Istnieje również możliwość mojego pójścia na prawo w Łodzi na WPiA. Mam zatem pytanie: jaki jest charakter danych wyżej szkół? Zakładam, że na uniwersytecie ekonomicznym (skoro ma taki tytuł) finanse mogą być na wyższym poziomie, oczywiście UŁ również ma swoje sukcesy w tej dziedzinie. Dodam, że do Łodzi mam ok. 70 km, a do Poznania ok. 250 km. Czy różnica w poziomie kształcenia jest diametralnie większa dla którejś z wybranych uczelni? W przyszłości chciałbym parać się zawodem związanym z rachunkowością np. księgowy. Dziękuję z góry za opinie i informacje.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• nie ma sensu rozpoczynać nowego kierunku na poziomie licencjackim. Od tego masz roczne studia podyplomowe, które dają CI dyplom i od razu możesz iść do pracy 
    • Witam. Kończę licencjat z FiRu na stacjonarnych w tym roku i zastanawiam się nad rozpoczęciem nowego licencjatu Informatyka i Ekonometria Analityka Gospodarcza na specjalności - UE Poznań. Przy dobrych wiatrach ewentualna ewentualność zrobić po skończeniu drugiego licencjatu zaoczne mgr z firu, już podczas pracy możliwie związanej z tymi dwoma kierunkami, być może analityk finansowy. Chciałbym zaczerpnąć porady na temat tego połączenia. Czy warto jest sobie wydłużać edukację o ten rok względem np. od razu mgr z FiRu pod względem zarobków, kwalifikacji oczekiwanych przez pracodawców? Każda opinia na temat wiązanki tych kierunków mile widziana.
    • Masz bardzo dużo uczelni do wyboru A na studia niestacjonarne przyjmują prawie wszystkich więc ja bym aż tak nie panikowal.
    • Cześć, w tym roku przystępuję do matury. Niestety za późno zacząłem uczyć się systematycznie, po prostu olewałem naukę i teraz boję się o moje wyniki z egzaminów. Głównie chodzi o wyniki z matematyki oraz z angola, nie napiszę testu lepiej niż 40%, a rozszerzony angielski boję się czy wgl. zdam. Chciałem iść na studia ekonomiczne/marketing. Czy z tak słabymi wynikami dostanę się na UE do Katowic na zaoczne ? Z tego co słyszałem są lepsze uczelnię,takie jak:Politechnika Śl, UŚ, SUM, Politechnika Częstochowska, więc może jest szansa  na ten ekonomiczny.  Czy jak się nie dostanę na UE to wybrać jakąś prywatną,czy matura do poprawy ?  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.