Skocz do zawartości
st642362354

Wybór studiów - czy ekonomia?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem teraz w 3. klasie matematycznej w liceum. Nie wiem jakie wybrać studia. Przez 2 lata myślałem, że to będą studia informatyczne, ale uświadomiłem sobie niedawno, że tak naprawdę to nie interesuję się informatyką. Nie umiem nawet podstaw programowania, bo przy próbie nauki szybko się poddałem. Od kilku dni myślę nad studiami ekonomicznymi. Nie znalazłem w internecie czegoś więcej o nich, tzn. np. na YT są filmy studentów o studiach informatycznych, ale o ekonomii nie ma. Myślę o ekonomii, bo chciałbym naprawdę dużo zarabiać, chyba najlepszą opcją na to jest prowadzenie własnej firmy, a że kompletnie się na tym nie znam, to na ekonomii chyba o rzeczach z tym związanym mówią. 

Na maturze będę rozszerzał na pewno matematykę, drugim moim rozszerzeniem jest fizyka, ale nie umiem jej na tyle, by zdawać maturę. Chodzę do szkoły językowej na angielski w tym roku, bo słabo sobie radzę z tym językiem (mimo że przez 2 lata chodziłem na korepetycje), więc jeśli się uda, to będę też rozszerzony angielski zdawał.

Z racji, że nie potrafię podjąć decyzji, postanowiłem spytać na forum, więc czy Kierunek ekonomia to dobry dla mnie kierunek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie mogę się nauczyć prowadzić własny biznes? Kursy internetowe to chyba słaby pomysł, bo wiele z nich to naciąganie, Podyplomówki z marketingu, tak powiedział milioner Krzysztof Król. Widziałem w Google, że są książki na takie tematy, ale obecnie kompletnie nic nie wiem, a za 8 miesięcy kończę edukację w liceum i powinienem wtedy coś dalej zacząć robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,
jestem obecnie studentką ekonomii i szczerze idąc na te studia myślałam podobnie jak ty, jednak teraz wiedząc jak wyglądają te studia raczej bym się na nie drugi raz nie wybrała. Nic konkretnego nie nauczą, wałkują ci teorie typu popyt, podaż, rodzaje bezrobocia. Na prawdę dużo zbędnych rzeczy, które nie wiem czy się w życiu komuś się przydadzą. Są niektóre przedmioty przydatniejsze uczące pracy na różnych programach komputerowych, co wiadomo w dzisiejszych czasach jest przydatne, ale większość to są jakieś rzeczy, które nawet nie interesują. Studia te raczej bardziej skupiają się na przygotowaniu studentów do prac biurowych typu banki czy do jakiejś korpo niż do prowadzenia własnej działalności. Moim zdaniem powinni na tych studiach skupiać się na bardziej praktycznych rzeczach, które na prawdę nam się przydadzą kiedyś w pracy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Akademii WSB napisali, że "Wiedza i umiejętności absolwenta ekonomii są przydatne do pracy w instytucjach i organizacjach gospodarczych w charakterze specjalisty [...] a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej."

http://rekrutacja.wsb.edu.pl/kierunek/ekonomia?city=1

 

Czytałem dzisiaj trochę o tym prowadzeniu własnego biznesu. Mówią, że jest więcej pracy niż pracując na etacie i trzeba mieć żelazną systematyczność, aby np. wstawać rano wcześniej i czytać książki związane z właśnie biznesem. Rozpoczęcie prowadzenia takiej działalności od razu po liceum bez żadnych studiów to na pewno dobry pomysł? Chodzi mi o tę kwestię braku przygotowania, do tego chyba trzeba mieć na początku już jakieś pieniądze, a co jeśli mi się ten biznes nie uda i będę miał jakieś długi w tak młodym wieku? 

 

Poleca ktoś jakiś materiał z internetu dobrze tłumaczący początek prowadzenia biznesu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiam się nad studiowaniem ekonomii. Jestem raczej umysłem ścisłym, chociaż w liceum z matematyki byłem dosyć przeciętny. Matura rozszerzona poszła mi całkiem nieźle (68%), chociaż biorąc pod uwagę to, ile pracowałem, spodziewałem się wyższego wyniku. Dodam, że ubiegłoroczna matura rozszerzona z matmy była łatwiejsza w porównaniu do tych z ubiegłych lat. Moje zainteresowania związane z ekonomią nie są sprecyzowane, dopiero poznaję temat. Do studiów podchodzę na poważnie, więc jestem gotowy na systematyczną pracę. Moje pytanie brzmi, czy ekonomia jest kierunkiem preferowanym wyłącznie osobom o sprecyzowanych zainteresowaniach? Czy nie będąc dobrze zdecydowanym na ten kierunek, powinienem go sobie odpuścić? Czy ktoś byłby w stanie napisać najważniejsze informacje o tym kierunku? Jakie przedmioty sprawiają studentom najwięcej problemów? Czy wiele osób odpada ze studiów?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacji o kierunku Kierunek ekonomia na forum jest tak dużo że nikt tutaj nowych pisać nie będzie. Proszę poszukać. 

Studia są szerokie dziedzinowo i są właśnie dla osób które jeszcze szukają swojej specjalizacji w naukach ekonomicznych. 

 

Poziom studiów zależy od uczelni i trybu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.