Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 06.07.2021 w Odpowiedzi

 1. 1 punkt
  @Orto_mooN, obczaj podręczniki obowiązujące na techniku rachunkowości.
 2. 1 punkt
  Witam. Obecnie jako uczeń liceum myślący o studiowaniu sinologii, a dokładnie o studiowaniu na UAM, chciałbym dowiedzieć się jakie wyniki z matur rozszerzonych ( polskiego, angielskiego i filozofii ) musiałbym uzyskać aby się dostać ?
 3. 1 punkt
  A nie myślałaś o zaocznych? Na pewno łatwiej się dostać, a i pewnie mniej płacisz, niż za prywatną szkołę
 4. 1 punkt
  Pro tip: jeśli interesuje Cię konkretna uczelnia i chcesz wiedzieć, jak tam jest, poszukaj na FB grup rocznikowych starszych roczników. Tam najprędzej uzyskasz interesujące Cię informacje.
 5. 1 punkt
  Spróbuj na niestacjonarnych, powinno się udać. Może nizszowe kierunki. Na pewno uczelnie niepubliczne. Może wsb?
 6. 1 punkt
  To studia z kompletnie innych dziedzin, matematyka jest ścisła, FiR to kierunek ekonomiczny. Przenosić się można tylko na pokrewnych kierunkach. Po prostu się rekrutuj, tyle będziesz mieć z górki, że część ocen przepiszesz, jeśli przedmioty się powtarzają.
 7. 1 punkt
  Niestety, nie sądzę aby udało Ci się przenieść. Należy ponownie podejść do rekrutacji. Różnice programowe między tymi kierunkami są zdecydowanie zbyt duże co sam zauważasz.
 8. 1 punkt
  Co można powiedzieć, psychologia to studia jednolite 5 letnie. Studia ciekawe, wymagające. Praca dla osób, które mają do tego predyspozycje. Bardzo dużo osób już po 2,3 roku wie, że nie będzie wykonywać zawodu i kończą jako przedstawiciele handlowi. Jeśli chodzi o uczelnie to czy to SWPS czy UW to są to świetne renomowane szkoły wyższe. Na pewno trzeba bardzo unikać podróbek typu psychologia w biznesie bo to studia 3 letnie, po których nic się nie ma. Tutaj masz pełna ofertę w Polsce: https://studia.pl/kierunki/psychologia/
 9. 1 punkt
  Możesz napisać podanie, jeśli będą miejsca to jest szansa że Cię przyjmą. Pamiętaj, że jeśli są różnice programowe to musisz je nadrobić
 10. 1 punkt
  @streptopelia, chcesz zostać technikiem kryminalistyki i pracować w laboratorium? Idź do policji, bo tylko tam możesz nauczyć się tego zawodu. Nie pomogą Ci w tym żadne studia humanistyczne z kryminologii czy kryminalistyki.
 11. 1 punkt
  Jest to możliwe. Musisz znaleźć uczelnie, która takie studia prowadzi i złożyć tam podanie o przeniesienie. Najlepiej skontaktować się z tamtejszym dziekanatem.
 12. 1 punkt
  @Kubek202020, studia nie gwarantują pracy - wszystko zależy od samego absolwenta. Jeśli chcesz trafić do jakiejś pracy biurowej w korpo - wybierz ZI lub inny z kierunków na tym wydziale. Cała PG cieszy się dobrą opinią, więc dyplom tej uczelni + pomysł na siebie dają przyzwoity start. Jeżeli natomiast oczekujesz, że ZI zapewni Tobie również kompetencje inżyniera, będziesz zwyczajnie rozczarowany. Podstawowym zajęciem inżynierskim jest projektowanie, czego na tym wydziale nie uczą, a oferowany tytuł "inżyniera" to jedynie marketing.
 13. 1 punkt
  @Marika9718, autorzy artykułów czasem wydają minimalnie zmienione prace w języku polskim i obcym lub na odwrót, więc przynajmniej teoretycznie istnieje jakaś szansa na powodzenie poszukiwań czegoś sensownego po polsku. Oprócz tego, poza wspomaganiem się tłumaczeniem maszynowym, pozostaje tylko obyć się z językiem przez lekturę tekstów. Może nie po pierwszym czy drugim przestudiowanym artykule, ale w końcu będzie Ci coraz łatwiej zrozumieć tekst w języku obcym. Zlecenie do przetłumaczenia to raczej droga zabawa i, wbrew pozorom, niekoniecznie gwarantująca oczekiwane efekty. Za tłumaczenie tego typu tekstów bez korekty native speakera zwykle płaci się ok. 50 zł za 1800 znaków (nie słów!) ze spacjami, więc zdecydowanie nie opłaca się iść w tę stronę.
 14. 1 punkt
  Możliwie to pisz w odpowiednich działach. Dział przedstaw się do tego nie służy. Idź do prowadzącego i powiedz że plany Ci się zmieniły, że w tym czasie wolałbys robić coś innego. Może się zgodzi.
 15. 1 punkt
  Zwykle są dwa lata (tak jest u mnie) danego języka. Jak ogarniesz się z uczelnią, to możesz od raz zrobić b2 i zdać egzamin, a jak nie to możesz zacząć od b1 i potem na b2 zakończyć. Dużo tu zależy od uczelni, bo w zasadzie każda ma to trochę inaczej.
 16. 1 punkt
  @dora110, warunkiem ukończenia studiów jest znajomość języka obcego na B2, więc każda z grup musi być prowadzona w tym kierunku. Tym bardziej w przypadku angielskiego, który zdaje później zdecydowana większość studentów. Nie ma zatem powodów do obaw. Jeśli jednak nadal nie jesteś pewna swoich sił, możesz rozwiązać jeden z bezpłatnych testów online i następnie podjąć decyzję. Aczkolwiek osobiście też nie spotkałem się z brakiem uczelnianego testu poziomującego z angielskiego. Zwykle na podstawie jego wyników tworzone są grupy od B1, przez łamane na styku poziomów, aż do C1 włącznie.
 17. 1 punkt
  To coś leci w kulki ta Twoja uczelnia. Normalne jest test poziomujący, zwykle online. Bez tego to skąd masz wiedzieć, na jakim jesteś poziomie? Bo wiadomo, że to, co się w szkole przerabiało, a to, co się ma w głowie, to są dwie różne rzeczy. Takie testy poziomujące są dostępne za darmo online, na stronach różnych szkół językowych itp. Możesz sobie strzelić, żeby wiedzieć, jaki poziom rzeczywiście jest dla Ciebie odpowieni. No i pytanie, czy macie tam dwa lata lektoratu, czy tylko rok.
 18. 1 punkt
  Jeśli dopiero zaczynasz studia, to spokojnie zdążysz przygotować się do egzaminu zaczynając z grupą B1, gdzie dodatkowo utrwalisz sobie podstawy bez rzucania się na głęboką wodę. Z drugiej strony z własnego doświadczenia wiem, że im mocniejsza grupa, tym mniej się robi, bo ludzie i tak wszystko potrafią.
 19. 1 punkt
  @dora110, prowadzący nie robią już testów poziomujących przed rozpoczęciem nauki?
 20. 1 punkt
  Tak, możesz zmienić kierunek studiów, tylko wówczas dochodzą CI różnice programowe do zaliczenia. Robi się z tego dużo przedmiotów dodatkowo do zaliczenia.
 21. 1 punkt
 22. 1 punkt
  Pewnie marketing lub zarządzania. Można.
 23. 1 punkt
  @ausPolen, publikowane na stronach uczelni zasady rekrutacji rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości.
 24. 1 punkt
  Matura już się wówczas nie liczy. Tylko i wyłącznie średnia ocen z roku studiów I stopnia plus ocena z dyplomu plus czasami egzamin.
 25. 1 punkt
  studia stacjonarne to studia finansowane przez podatnika. Przede wszystkim bogate życie studenckie, imprezy, integracja i dużo czasu na naukę. Studia niestacjonarne to zdobywanie doświadczenia i praca. Mało czasu dla siebie.
 26. 1 punkt
  A czemu odrzuciłeś UŁ? To dobry uniwersytet i ma anglistykę prawie tak dobrą jak UJ, lepszą niż KUL. Niemniej wszystkie trzy uczelnie są ok. Na Twoim miejscu patrzyłabym raczej na program i specjalizację. Studia magisterskie na anglistyce są już mocno sprofilowane pod względem specjalizacji, którą wybierzesz. To już nie jest taka ogólne nauka języka, o języku i o kulturze. Wybierz taką specjalizację, która cię interesuje i która koresponduje z Twoimi planami zawodowymi. Który uniwersytet wybierzesz, to tak naprawdę kwestia drugorzędna. Już bardziej miasto ma znaczenie, bo na magisterskich powinieneś zacząć zdobywać doświadczenie zawodowe. O ile rynek pracy w Krakowie i Łodzi jest ok, o tyle w Lublinie szału nie robi.
 27. 1 punkt
 28. 1 punkt
  Zawsze warto wybierać studia na lepszej uczelni.
 29. 1 punkt
  Przejrzyj sobie programy studiów i zobacz który Ci bardziej pasuje.
 30. 1 punkt
  tak, jest problem ze zmianą uczelnie. Wchodzisz na inną uczelnie, niby ten sam kierunek ale inny tok studiów. Różnice programowe itd, dlatego jest to dość trudne do zrobienia. Ze stacjonarnych na niestacjonarne da się zmienić, w drugą stronę praktycznie nie.
 31. 1 punkt
  Możesz się rekrutować na kierunki pokrewne. Jeśli to będzie ekonomia to musisz nadrobić różnice programowe z I stopnia. Odnośnie II stopnia to przeważnie jest na nie rekrutacja i wówczas bierzesz udział jak każdy inny student.
 32. 1 punkt
  Filologia angielska ogólnie w naszym kraju ma wysoki poziom. Czy będzie przeskok. Tak, czy możesz się do niego przystosować? Tak. Musisz być systematyczny. Zdecydowanie polecam UJ.
 33. 1 punkt
  Tak, to bardzo sensowne. Zrób na spokojnie licencjat (albo inżyniera) w Toruniu, a potem zapraszamy na magisterkę do Wawy. Na magisterskie łatwiej się dostać, więc też spokojnie będziesz mógł startować na lepsze uczelnie niż UKSW. Zaoczna magisterka to też niezły pomysł.
 34. 1 punkt
  W tym środowisku bardzo dobrze są widziane kursy organizowane przez stowarzyszenie księgowych. I na pewno więcej się na nich nauczysz praktycznie niż na magisterce.
 35. 1 punkt
  Ta tak jakbyś się dostała, na taką masę ludzie kilkoro zawsze zrezygnuje.
 36. 1 punkt
  W Polsce są też studia z pracy socjalnej, a Bóg wie ile pracowników socjalnych nie potrzebujemy, Zgaduję, że osoba po policealnej raczej przegra z absolwentem studiów. Mamy też dużo absolwentów psychologii, którzy mogą być terapeutami zajęciowymi. Przypuszczam, że największe zapotrzebowania będzie na opiekunów medycznych, zwłaszcza w sytuacji, kiedy w kraju tragicznie brakuje pielęgniarek.
 37. 1 punkt
  Nie ma to znaczenia i nie jest nijak postrzegana. W duchu wykłada się na wydziale teologicznym, wszystkie inne podlegają pod ministerstwo i mają programy jak na innych uniwerkach. Jedyny stereotyp, po części prawdziwy, który funkcjonuje w Warszawie na temat UKSW jest taki, że idą tam ludzie, którzy się nie dostali na UW. I zwykle rzeczywiście idą. Fakt, że UKSW bardziej specjalizuje się w humanistycznych kierunkach, ale to nie tak, że ścisłe ma jakieś tragicznie złe. Na Twoim miejscu i tak bym brała Warszawę. Rynek IT jest tu tak chłonny, że pracodawcy z pocałowaniem ręki biorą nawet ludzi po Wyższej Szkole Lansu i Bansu, a co dopiero po publicznym uniwerku. Poza tym uczelnia w IT i tak ma drugorzędne znaczenie. Liczą się umiejętności. Za to rynek pracy w województwie kujawsko-pomorskim jest raczej mocno średni.
 38. 1 punkt
  Analiza danych i modelowanie matemtyczne
 39. 1 punkt
  Chodzi Ci o politologię że stosunkami międzynarodowymi. Przy czym zajęcia w języku angielskim? Nic to nie zmienia, to zwykła politologia. opinii na forum sporo. Fajny kierunek do studiowania i nic poza tym.
 40. 1 punkt
  Wystarczy, że siedem odpadnie.
 41. 1 punkt
 42. 1 punkt
  @Mezomorfix, przede wszystkim znaleźć pracodawcę chętnego na wdrożenie Ciebie do zawodu księgowego. W 2014 roku księgowy przestał być jednym z wielu zawodów regulowanych (pozostawiono jedynie wymóg niekaralności i pełnej zdolności do czynności prawnych), co oznacza, że to pracodawca, a nie papierek, decyduje o przydatności danej osoby do pracy. Licencjat z ekonomii to całkiem dobry punkt wyjścia, by sprawdzić, czy księgowość rzeczywiście będzie trafnym wyborem na przyszłość.
 43. 1 punkt
  Na tym etapie najważniejszy jest kurs księgowego z uprawnieniami. Moja siostrzenica właśnie tak robi. Skończyła już kurs II stopnia. Pracuje w księgowości jako księgowa.
 44. 1 punkt
  Nie ma czegoś takiego jak bardziej warty uwagi. To są kierunki ekonomiczne. Forum kipi od rozmów na podobne tematy. Wystarczy poczytać. Warto też zerknąć. https://studia.pl/studia-na-kierunku-finanse-i-rachunkowosc-program-zasady-rekrutacji-i-mozliwosci-pracy/ https://studia.pl/kierunek-analityka-gospodarcza-qa/
 45. 1 punkt
  Wniosek o repetę czyli powtarzanie semestru. W pełni odpłatne
 46. 1 punkt
  z tym wyborem specjalności to tak nie do końca. Na daną specjalność jest ograniczona liczba miejsc, i na daną specjalność się rekrutuje. Może być tak, że nie będzie miejsc dla CIebie na wybranej specjalności. Rekrutacja na specjalność jest przeważnie po 1 roku.
 47. 1 punkt
  Zawsze wato próbować. A z ciekawości - jaki jest próg?
 48. 1 punkt
  Czy jutro wygram w totka? Komu to wiedzieć? Na niestacjonarne pewnie tak.
 49. 1 punkt
  Dwa stopnie z administracji, a teraz analityk finansowy na WSKZ
 50. 1 punkt
  Możesz zrobić tabelkę, żeby to było bardziej przejrzyste niż cytowanie jedno po drugim. Ja bym dodatkowo zrobiła wykresy słupkowe, które procentowo ukazują ile osób wybiera każdą odpowiedź


 • Biuletyn

  Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi nowościami i informacjami?
  Zapisz się
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.