Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

1. Wczoraj
  2. piotr1234543

co robić?

Tak chyba zrobię :) a dietetykę można zawsze później uzupełnić jako 2 letnie mgr albo jakąś podyplomówkę
  3. Cześć, piszę pracę magisterską dotyczącą gier komputerowych i graczy. Będę bardzo wdzięczny za wypełnienie ankiety: http://bit.ly/2ImmdXD - chętnie odwdzięczę się tym samym :)
  4. Trudność to rzecz względna, bo dla każdego jest trudne co innego i tylko Ty wiesz, co jest trudne dla Ciebie. Dla jednego będzie trudna fizyka, a dla innego rzeźbienie w glinie na ASP, co z kolei dla kogo innego może być czystą przyjemnością.
  5. aguagu

czy warto?

Zwrócenie uwagi na brak kompetencji językowych to nie obrzucanie gównem, jak raczyłeś to ująć, a próba wyjaśnienia, że być może nie mogłeś znaleźć zatrudnienia jako specjalista od języka nie dlatego, że ogólnie nie ma zapotrzebowania na specjalistów od języka, tylko może nie jesteś aż takim specjalistą i nie masz wymaganych w tym obszarze umiejętności. Znajomość interpunkcji jest taką samą umiejętnością jak każda inna. Po prostu w jednych zawodach się jej wymaga, a w innych nie. Jeśli chciałbyś pracować jako specjalista do spraw językowych, czy to w Polsce, czy w Wielkiej Brytanii, to brak tej umiejętności prawdopodobnie by Cię zdyskwalifikował. I zaręczam Cię, że tak by było w firmach takich jak Penguin, Hachette, HarperCollins czy Bloomsbury, że o Oxford University Press nawet nie wspomnę. Ba, byłoby tak nawet w lwiej części biur tłumaczeń. Bo tego właśnie wymaga się od specjalisty zajmującego się językiem, że będzie robił to lepiej od innych i będzie w stanie opracowywać teksty. Tak samo jak od programisty wymaga się umiejętności programowania, a od pielęgniarki umiejętności założenia wenflonu. Warto podkreślić, że chodzi właśnie o umiejętność, a nie o skończony kierunek, bo to jeszcze niczego nie gwarantuje.
  6. aguagu

FiR - Koźmiński / SGH

Poziom obu uczelni jest porównywalny, ale ze względu na stereotypy związane z prywatnymi uczelniami pewnie lepiej mieć w kieszeni dyplom SGH. Porównaj sobie programy i specjalizacje dostępne na obu uczelniach. Jeśli nie znalazłeś zadowalających informacji na stronach internetowych, warto się odezwać do działu rekrutacji. To ich interes, żeby Cię przyciągnąć.
  7. Ostatni tydzień
  8. Cześć, prowadzę badania do pracy magisterskiej i potrzebuję Waszej pomocy ! Badanie jest skierowane do kobiet, dotyczy wpływu aktywności fizycznej,a dolegliwości bólowych. Wypełnienie zajmuje mniej więcej minutę. Z góry dziękuję. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdxkBpHovNWSTsESrQp4f2uAMOrFIZTFjxPdOuZTpXbDngCCw/viewform
  9. Łukasz

co robić?

Moim zdaniem masz pół roku i w tym czasie spokojnie możesz się podciągnąć z tych przedmiotów. To mnóstwo czasu. Propozycja bliska domu jest dużo lepsza.
  10. piotr1234543

co robić?

Matura napisana, ustne zaliczone. Czekam na wyniki pisemnych ale raczej wszystko zaliczone. W kilka miesięcy sam w domu od zera przyswoiłem trochę wiedzy. Jedynie matematyka.. będzie coś koło 40% nie więcej. Jak dla mnie zaczynając od zera to i tak dobra robota.Teraz mam problem...koło domu mam 3,5 letnie inż (żywienie człowieka i dietoterapia). Jednak jak zobaczyłem rozspiskę materiału.. nie wiem czy jest sens ubiegac się o przyjęcie?. ta matematyka i fizyka... rysunek inżynierski, sporo chemii, z której nic nie kojarzę. Mogę już od zaraz uczyć się chemii i fizyki od podstaw ale czy jest sens? druga uczelnia to ta dietetyka daleko od domu. Musiałbym się spiąć aby mieć pieniądze na opłaty i dojazdy... 500-600 zł miesięcznie na same studia
  11. Łukasz

Dokumenty na studia

Dzień dobry, Czy Ty nazywasz się "Dokumenty na studia", a więc "Dokumenty na studia" dział przedstaw się służy do czego innego. Przenoszę. kwestia 2. Twoje pytanie. Omawiane 100 razy na forum. Proszę użyć wyszukiwarki. Prawy górny róg. Temat do zamknięcia.
  12. Jak to jest z papierami na studia? Jeżeli dostanę się na jeden kierunek i złożę tam dokumenty (bo muszę to zrobić w określonym czasie), a następnie dostanę się (później) na kierunek na który chcę się dostać bardziej (a mam krótki czas na doniesienie tam dokumentów), a moje dokumenty są złożone już np. w innym mieście, to jak to ze sobą pogodzić??? Czy można szybko wybrać dokumenty, czy jak? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
  13. Witam, Ukończyłam studia I stopnia z tytułem inżyniera. Kierunek studiów to matematyka stosowana na politechnice białostockiej. Aktualnie pracuje jako analityk w zespole ryzyk w banku. Aktualnie szukam uczelni na której chciałabym iść na finanse i rachunkowość. Chce dalej poszerzać wiedzę analityczna i jednoczenie że stref bankowości / ekonomii / rachunkowości. Stąd aktualnie myślę nas studiami II stopnia oczywiście, zaocznymi ,związanymi z fir.Mam na oku uczelnie Koźmińskiego i SGH.A może ktoś się orientuje czy jakaś uczelnia ma kierunek w którym poszerzę wiedzę przede wszystkim z rachunkowością, ale by były także związane z analityką?Pozdrawiam
  14. Łukasz

Opłata rekrutacyjna

Z mojej wiedzy tak.
  15. Jeżeli dokonam opłaty rekrutacyjnej w najbliższych dniach i zostanie ona zaksięgowana, to wtedy mogę edytować swoje dane? Chodzi mi o wyniki matur, które będą dostępne dopiero w lipcu
  16. Już się kiedyś wypowiadałam w wątku nt. grafiki ! Dla mnie to była alternatywa dla ASP, póki co jestem zadowolona i na pewno podjęłabym kolejny raz tą samą decyzję Generalnie czuję się twórczo spełniona
  17. Witam, Jestem studentem Politechniki Śląskiej i proszę o wypełnienie krótkiej anonimowej ankiety na temat postrzegania UM Świętochłowice przez mieszkańców Świętochłowic. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1e4nkZ3fS7Ict9oI5SiBJaG31nX_jZM7fNy-Re1lJFIc/edit Z góry bardzo dziękuję
  18. Hej, studiuje tu ktoś może na Animacji w łódzkiej fillmówce ? Interesuje mnie jak powinna wyglądać teczka oraz jak wyglądają egzaminy Dzięki z góry
  19. Czy można zarejestrować się na dwa kierunki studiów na tym samym wydziale?

20. Plotka pewnie wzięła się z tego, że na wydziałach chemicznych na ogół zostają osoby, które nie dostały się nigdzie indziej, a wielu innych - ze względu na chemię prowadzoną od podstaw - traktuje 1. rok jako darmowe korki przed poprawą matury i następnie od razu ulatnia się na lekarski lub stomę, ewentualnie farmację. Niskie progi na politechnice = duży odsiew. Zwłaszcza wśród ludzi po biolchemach, którzy nie mieli rozszerzonej matmy, a ten przedmiot jako jedyny nie startuje od zera. Będąc systematyczna dasz sobie radę, ale warto wiedzieć, że perspektywy po wydziale chemicznym nie należą do najlepszych, więc powstaje pytanie o opłacalność takiego wysiłku.
  21. A czym chciałabyś się po tym zajmować? Masz jakiś plan?
  22. Cześć, jestem tegoroczną maturzystką i chciałabym się dowiedzieć co nieco o Inżynierii Kwantowej na PWr. Czy wszyscy na tym kierunku są fizykami z powołania? I czy poziom jest bardzo wysoki? Martwię się trochę, że nie poradzę sobie z materiałem, był ktoś w podobnej sytuacji? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie odpowiedzi
  23. Hej, Mam do was prośbę. Proszę o wypełnienie ankiety dotyczącej mobbingu na uczelniach wyższych w Poznaniu. Ankieta ściśle wiąże się z moją pracą magisterską. Dziękuję i pozdrawiam https://forms.gle/dwpnjPDzJyym1dRz7
  24. Jaszczomb

czy warto?

Widzę że wypowiadasz się w typowo polskim tonie od którego odwykłem Pracowałem w Wielkiej Brytanii w firmach takich jak Kantar, Ipsos Mori czy Dunnhumby jeśli te nazwy w ogóle coś Ci mówią... i nie, nie zajmowałem się tam sprzątaniem. To luźne forum i wytykanie komuś braku znajomości interpunkcji jest absurdalne. Nie jestem tutaj po to żeby wdawać się w kłótnie czy obrzucać gównem. Generalnie w krajach anglojęzycznych nikt nie będzie podniecać się Twoją znajomością gramatyki czy interpunkcji, uwierz że w dzisiejszym świecie liczą się konkretne umiejętności... nawet takie po szkole zawodowej. Z punku widzenia 33-latka który studiował filologię angielską w Polsce, kierunek związany z IT w Wielkiej Brytanii, pracował w dużych międzynarodowych firmach w Wielkiej Brytanii a obecnie od niedawna w Warszawie chcę tylko powiedzieć że dla osoby zdolnej są bardziej perspektywiczne kierunki niż filologia angielska i nie ważne czy ktoś ma zamiar wyjechać po studiach z kraju czy tutaj zostać. Opieranie swoich planów na przyszłość na byciu "dobry i obrotnym" nie jest najlepszym wyjściem jeśli można po prostu wybrać kierunek bardziej perspektywiczny. Oczywiście jeśli kochacie j.angielski nie odradzam studiów filologicznych ponieważ marzenia trzeba spełniać
  25. Każde studia są wymagające, a technologia chemiczna czy inżynieria materiałowa to kierunku z tych bardziej wymagających. Jednak można zdać i się utrzymać. Uczelnie robią obecnie wiele kursów dla studentów 1 roku i im bardzo pomagają
  26. Hej, Mam w planach wybrać się na inżynierię materiałów lub technologie chemiczna. Nie miałam rozszerzonej matmy, ale podstawa nigdy nie sprawiała mi problemu, a rozszerzenie zaczęłam robić na własna rękę od ok marca, jestem w trakcie i póki co wydaje mi się, że wszystko to kwestia poświęconego czasu i ilości rozwiązanych zadań, ale absolutnie nie twierdze, że matma jest łatwa Na maturze zdawałam rozszerzona chemię. Mogę określić, że jestem z niej po prostu dobra. Ani wybitna, ani przeciętna. Moje pytanie brzmi czy studiowanie na wymienionych przeze mnie kierunkach jest tak trudne jak plotka głosi? Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że „trudność” to wrażenie bardzo subiektywne. Ale musicie mnie zrozumieć dlaczego zadaje te pytanie. Nigdy nie miałam większego kontaktu z fizyką, matury z matmy rozszerzonej nie pisałam, jestem w połowie materiału. Po prostu się boje, że po pierwszych dwóch miesiącach okaże się że baaaardzo się przeliczyłam. Czy na tych studiach ma znaczenie systematyczna praca i szczere chęci, czy też wybitnie ścisły umysł? Wiem, ze dla większości z was pytanie to będzie niemalże śmieszne, ale naprawdę potrzebuje opinii Z góry dziękuje
  27. aguagu

czy warto?

Yyyyy serio? To czemu trzeba po nich poprawiać? Anglicy znają angielski mniej więcej tak fatalnie jak Polacy polski. 90% populacji nie jest w stanie wyprodukować kilku zdań bez kilku rażących błędów. Wystarczy przejrzeć komentarze w necie, żeby złapać się za głowę. Zgadywałabym raczej, że angliści robią w Anglii to samo co poloniści w Polsce (czyli na przykład poprawiają błędy po tych 90% populacji), ale to raczej dobrzy angliści, a nie tacy, którzy znają język na B2, bo to jest rzeczywiście kompetencja na poziomie licealisty. I wybacz przytyk, ale gdybyś wysłał do mojej firmy mail z pytaniem o pracę napisany w stylu jak powyżej, to raczej nie dostałbyś odpowiedzi. I nie dlatego, że skończyłeś nieodpowiedni kierunek. Filolog to specjalista od języka, a raczej trudna ufać, że jest nim człowiek, który nawet nie opanował podstaw używania interpunkcji. A poza tym autor pierwszego postu nie pisał ani słowa o tym, że zamierza gdziekolwiek emigrować. A już tym bardziej do Wielkiej Brytanii. Co zaś do perspektyw, to anglistyka to nie kierunek w szkole zawodowej, można po tym wybrać wiele różnych zawodów i pytanie, co autor pierwszego posta w ogóle chce po tym robić. Ludzie zwykle myślą o nauczaniu albo tłumaczeniu, ale przecież można wybrać też wiele innych ścieżek kariery. Zarobki będą więc zależne od wybranego zawodu oraz tego, czy autor będzie w nim rzeczywiście dobry i na tyle obrotny, żeby umieć sprzedać się na rynku pracy.
  1. Pokaż więcej elementów aktywności

• Biuletyn

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi nowościami i informacjami?

Zapisz się

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.