Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Ostatni tydzień
 3. Wystarczy dyplom. Co do poczucia się oszukanym to jak najbardziej masz rację. Pisze bardzo często o tym na forum. Wiele uczelni stosuje jeszcze gorsze praktyki. Wabią studentów świetnymi specjalnościami a nie piszą że to specjalność. Student dostaje dyplom europeistyki i zdziwiony co on studiował. Jeszcze inne rekrutują na pseudo obszary nauk. Takie chwyty marketingowe
 4. Dziękuję za tak szybką odpowiedź! Ja oczywiście rozumiem, że może nie być utworzona specjalność lub można się nie dostać, dużo o tym czytałam. Ale jeśli uczelnia mówi, że to będzie możliwe i mam na dowód maila od nich, zapisuję się i płacę 1000zł miesięcznie żeby dowiedzieć się, że jednak nie będzie możliwe, to czuję się oszukana...Poza tym nie rozumiem idei wybierania tego przy zapisach. mam wysoką średnią, działam w uczelni i poza nią, a i tak nie mogę uczyć się czego chcę. Czy może orientujesz się w takim razie czy przy naborze do szkół psychoterapii ważne jest jakie realizowało się przedmioty na studiach/specjalność czy wystarczy mieć dyplom? Podobno trudno się tam dostać.
 5. Jest dokładnie tak jak mówi dziekanat. Specjalność ma drugorzędne znaczenie na dyplomie. Zawsze na forum mowie. Wybierając studia wybieraj kieruj się kierunek bo na specjalność możesz się nie dostać lub może być nieutoworzna. Później są takie kwiatki. Nikt specjalności Ci nie zagwarantuje i to jest dość smutne. Próbuj i pisz do Dziekana.
 6. Jestem na II roku, studiuję psychologię na prywatnej uczelni SWPS. Przy zapisach od razu wybierało się specjalność realizowaną przez 5 kolejnych lat. Pierwszy rok był wspólny dla wszystkich. Od zawsze chciałam kształcić się w kierunku psychoterapii, terapii, ogólnie psychologii klinicznej. Problem jest taki, że przy zapisach nie było już miejsc na tę specjalność, a Dziekanat poinformował mnie, że przepisanie po I rok jest możliwe. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że jednak nie będzie i zapisałam się na społeczną. Ponieważ specjalizacja idzie od początku tylko I rok miałam wspólny, a teraz każdy uczy się tego co wybrał. Moja mi kompletnie nie pasuje, to nie jest to co chcę robić i w ogóle się z tym nie wiąże. Nie chcę spędzić kolejnych 3 lat nad tym, co mnie nie interesuje. Mam już prawie 30 lat i bardzo mi zależy, ale Dziekanat ma mnie gdzieś. Dziekan tak samo. Nie ma żadnego zapisu o tym w regulaminie, nie pomagają żadne podania, zaświadczenia o zainteresowaniu akurat specjalnością kliniczną, to że już pracowałam w tym kierunku, to że mam pisemną informację sprzed zapisów, że to się będzie dało zmienić, nic. Czy coś mogę w tej sprawie zrobić? Dziekanat twierdzi, że specjalność nie jest ważna, bo chodzi o zdobycie dyplomu psychologa, ale ja chciałam się uczyć, a nie tylko mieć papier :/ Nie mogę zmienić uczelni, bo tylko ta uczelnia ma zaoczną psychologię, a muszę pracować. Poza tym wszystko mi się podoba oprócz tej specjalności :/ Może ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?
 7. Łukasz

  UW zaocznie

  można zrezygnować ale wówczas trzeba za pewien okres zapłacić.
 8. keisuke0001

  Studia na LAW

  Witam, jako iż studiuję na tej uczelni już trochę czasu to postaram się na twoje pytania odpowiedzieć 1. Kwestia progów - nie przejmuj się tym, dostanie się na studia cywilne nie jest obecnie żadnym problemem, w zeszłym roku było tak mało chętnych, że zdecydowano się przeprowadzić czwartą turę rekrutacji, listę przedmiotów masz na stronie uczelni, wystarczy, że jeden z nich będziesz miała napisany na przyzwoitym poziomie i raczej możesz być spokojna. Fizyka nie jest wymagana, zamiast niej możesz sobie wybrać matematykę lub geografię. Od razu jednak zaznaczam, że fizyka jest na dzień dobry do zdania na pierwszym semestrze więc, chcesz czy nie, nie wykręcisz się od niej. 2. Musisz mieć na uwadze, że chociaż dostać się jest łatwo, to nie są to studia lekkie i przyjemne. Co prawda nie cisną aż tak, jak na lotnictwie, ale w dalszym ciągu sporo ludzi rezygnuje. 3 semestr jest zdecydowanie jednym z najcięższych, trochę się stresu najesz, ale jeśli przez to przebrniesz, to najgorsze masz już za sobą. 3. Jeśli interesuje cię nawigacja, bo masz ambicję zostać kontrolerką, to od razu Ci mówię nie nastawiaj się na to. Większość osób idąc na ten kierunek spodziewa się, że po nim od razu trafi na wieżę, w bardzo niewielu przypadkach tak się dzieje. 4. LAW jest uczelnią słabo zorganizowaną, nie chcę za dużo na ten temat pisać, dość powiedzieć, że wiele rzeczy działa tutaj niestety dość chaotycznie, zwłaszcza takie kwestie jak organizacja praktyk. 5. Musisz mieć na uwadze, że Dęblin to mała, piętnastotysięczna mieścina pośrodku niczego, której cały sens istnienia obraca się wokół wojska i tej uczelni. Siłą rzeczy nie uświadczysz tutaj wielkomiejskiego życia, galerii handlowych i innych rzeczy, które idą w pakiecie ze studiami w Warszawie czy innym dużym mieście. Dla mnie osobiście nie jest to żadnym problemem, ale wiem, że są ludzie, dla których może to stanowić poważny mankament. Jeśli do takich ludzi należysz to musisz to wziąć pod uwagę. Podsumowując, na pewne rzeczy trzeba być zawczasu gotowym, na inne trzeba się po prostu uodpornić, jeśli jednak lotnictwo było dla ciebie kiedykolwiek bliskim tematem, to prawdopodobnie polubisz te studia i jakoś się tu odnajdziesz.
 9. Redaktor online to jedna z tych ,,firm" które skierowane są na przytulenie pieniążków od zdesperowanych lub nie ostrożnych (mój przypadek) osób. Schemat prosty, piszesz temat pracy i zgłaszają się osoby kompetentne (haha) do cb w celu zrobienia pracy. Zamieściłem takowe ogłoszenie na tej stronie i po 24h były juz 3 propozycje wykonania usługi na prace licencjacką. Wybrałem Panią redaktor93 (mgr administracji, podobno bo tych kwalifikacji w żaden sposób nie można sprawdzić oprócz tego że tak sobie sama napisała. Szczerze powiedziawszy może być po zawodówce). Zleciłem jej pracę nad swoją pracą. Wszystko pięknie, pieniążki poszły, wiadomość: Zaczynam pisać. Czekam 6 dni od wpłaty 1 rozdział. Myślę super,ładny czas, rzut oka na pracę przypisy są,treść widzę ekonomiczna. Zwalniam płatność (NAJWIĘKSZY BŁĄD). W wolnej chwili siadam i wczytuje się w prace przed przekazaniem do promotora. 1 podrozdział jako tako na temat, reszta ogólnikowo, można rzecz obok tematu. Ale żeby było ciekawiej, pomyślałem ,,sprawdź czy nie skopiowane z internetu". Wrzucam do jednego z dostępnych programów antyplagioatowych i co... Ponad 40% ,,zerżnięta" z neta i innej obronionej już pracy. Nadmienię że pani ,,redaktor" w opisie ma ,,piszę pracę niepowtarzalne i najlepszej jakości". Po krótkiej choć treściwej z mojej strony pogawędce przez chat na platformie pani odaje walkowerem i zrzeka się zlecenia i wnioskuje o zwrot pieniędzy mi. (Pozytywny aspekt). Piszę w tej sprawie do włodarzy platformy że chciałbym otrzymać zwrot środków w wysokości PRZYNAJMNIEJ 60% tego co wpłaciłem. I tu już myśl zarobku wzięła górę. Po kilku emaila do administratorów i przepychankach słownych otrzymuje zwrot w wysokości 60% choć za takie cyrki to powinno być 100%. Jedyny pozytywny aspekt całej tej sytuacji to że dostałem zwrot z zaliczki od administracji. A 40% jestem w plecy (na własne życzenie,niestety). Oceny za to kopiowanie nie mogłem oczywiście wystawić na platformie, dlatego Pani Redaktor93 ma aż 9,9/10 bo chyba niezadowoloni są pozbawieni prawa głosu. Podsumowując: Jeśli chcesz aby ktoś napisał pracę za cb, szukaj tylko i wyłącznie po znajomych którzy tak samo zrobili i mają sprawdzoną osobę. Internet dobry jest ale do szukania informacji a nie do zlecania jego opracowania. Więcej nie zaufam firmom takim jak redaktror-online i innym. Szkoda czasów i nerwów. Morał z tej historii jest taki: Nie ufaj ludziom których opis jest oczywisty i prosty, Bo będziesz ze swoją pracą tam gdzie pływają wodorosty.
 10. Studia to nie tylko informatyka, masz sporo przedmiotów obowiązkowych, jak matematyka, statystyka czy inne podstawy. Żeby sobie radzić na studiach trzeba mieć obcykaną matematykę na poziomie rozszerzonym. Bo tak jest przygotowany program studiów.
 11. Witam Chciałbym zapisać się na informatykę od października.Może ktoś się wypowiedzieć czy zaoczne studia informatyczne są trudne? Da radę się do nich przygotować w 5 miesięcy? Na jakim poziomie należałoby ogarniać matmę, żeby się na nich utrzymać? Myślałem nad Wsb w Poznaniu. Czy na uczelni prywatnej zwracają uwagę na wyniki z matury? Bo w sumie nie przyłożyłem się do niej. Traktowałbym studia bardziej hobbystycznie bo i tak weekendy mam niezagospodarowane, a wiedza informatyczna się przyda. Oczywiście mógłbym się bawić w domu, ale wydaje mi się że studia pomogą mi to wszystko sobie usystematyzować.
 12. Spójrz na to bardziej pod kątem tego, co byś chciała robić po studiach. Jeśli myślisz, że sporządzanie map by Cię męczyło, to może jednak jeszcze raz przemyśl tę geodezję i kartografię. Praca po gospodarce przestrzennej jest podobnego typu, tyle że jest jej jeszcze mniej na rynku niż dla geodetów. Swoją drogą na takiej geodezji możesz mieć więcej matematyki niż na kierunkach ekonomicznych. Na kierunkach ekonomicznych akurat matematyki tak dużo nie ma, a w pracy to różnie. Jak zostaniesz analitykiem, to będzie tego więcej, jak księgową, to wystarczy dodać, odjąć i pomnożyć przez procent. Serio. W tym zawodzie ważniejsza jest znajomość przepisów. Zarządzanie to już w ogóle lajcik. Finanse są o tyle dobre, że w tym jest dużo pracy i to nieźle płatnej, choć w tych branżach brak komunikatywnego angielskiego może narobić Ci schodów. Generalnie to ja jednak zawsze polecam pomyśleć, jak się widzisz w danym zawodzie, a nie jakie przedmioty lubisz w szkole, bo studia są krótkie, a praca zawodowa trwa do emerytury.
 13. Na pierwszym miejscu zdecydowanie UW. Z dwóch pozostałych rozważ za i przeciw. UMCS to fajna uczelnia, ale jednak w Lublinie, a tam z pracą słabo, trudniej będzie o jakiś staż czy pierwszą pracę, i zapewne i tak w końcu wylądujesz w Warszawie. Z drugiej strony SGGW to jednak uczelnia rolnicza, więc pewnikiem wpadnie Ci jakiś przedmiot o krowach, a do tego dużo osób będzie się dziwiło, kiedy powiesz, gdzie studiowałaś, bo wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że tam mają coś poza tymi rolniczymi i weterynaryjnymi wydziałami. Takie kierunki "doczepiane" do uczelni o zupełnie innym profilu często uchodzą za gorzej realizowane niż na przykład FiR na jakiejś uczelni typowo ekonomicznej.
 14. To chyba jasne w takim razie że tak uczelnie której miasto wolisz
 15. Do Warszawy mam nieznacznie bliżej, ale to zdecydowanie porównywalna odległość. Czytałam wiele opinii i wg statystyk uczelnie wydają mi się być równorzędne, stąd moje pytanie
 16. To kwestia indywidualnych preferencji. Tego gdzie mieszkasz itd.
 17. Wobec tego w razie niepowodzenia w dostaniu się na UW lepiej zdecydować się na SGGW niż na UMCS?
 18. O tych uczelniach opinii na forum znajdziesz bardzo dużo. Na pewno uw ma najwyższy poziom. Jednak nie jestem pewien czy warto jechać do Lublina skoro w stolicy jest taka oferta studiów.
 19. Sorry ale forum jest pełne opinii o tych kierunkach. Wystarczy poczytać i zadać odpowiednie pytania w założonych już tematach.
 20. Witam chciałabym rozpocząć studia na kierunku finanse i rachunkowość (ewentualnie ekonomia) i rozważam 3 uczelnie: UMCS, SGGW i UW. Chciałabym spytać o opinie o danych uczelniach w kontekście kierunku i dowiedzieć się gdzie warto najbardziej oczywiście moim pierwszym wyborem będzie prawdopodobnie UW, ale obawiam się nieco progów punktowych. Pozdrawiam i mam nadzieję na odpowiedź
 21. Jako małe dziecko uwielbiałam robić projekty ubrań, wystroju wnętrz, dobierać kolory farb podczas remontu, zajmować się dodatkami, rysować, siatkówke, podróżować, filmy katastroficzne (mam na myśli takie o tornadach, trzesieniu ziemi, itp.), grałam na gitarze, nigdy nie miałam problemów z nauka. W gimnazjum byłam przekonana, że chcę dalej kontynuować naukę matematyki. Egzaminy gimnazjalne napisałam na bardzo dobrym poziomie (ponad 90%) i byłam przekonana, że dostane się do najlepszego liceum w swoim regionie na mat-fiz, niestety szkoła miała remont i zlikwidowali miejsca o połowę, nie dostałam się. Miałam już cały plan- skończyć mat-fiz, pójść na architekturę, ewentualnie jakąś pracę ,,za biurkiem", nawet jako księgowa, ponieważ zawsze byłam uporządkowana i moi znajomi śmieją się że zawsze mam wszystko w teczkach, poukładane, posegregowane (to marzenie z dzieciństwa, więc nie zwracaj uwagi, że wtedy miałam tylko takie wyobrażenie o tej pracy). Marzenia legły w gruzach, kiedy zobaczyłam odmowę ze szkoły... Ostatecznie dostałam się do innego liceum na mat-geo. Moi rodzice nie zarabiają ,,kokosów", więc nie stać mnie było na dodatkowe lekcje fizyki, rysunku i rozwijanie pasji, dlatego pogodziłam się z myślą, że architektura nie jest dla mnie. Dodatkowo w liceum zaczęły się schody z nauką, ale wytrwałam jako jedyna ze swojej klasy bez uczęszczania na korepetycje. Nie wyszłam na tym tak źle, za kilka dni (o ile strajki na to pozwolą) kończę szkołę ze średnią 4,5. Przez te 3 lata polubiłam geografię (jedyne działy których nie lubię się uczyć to hydrosfera i rolnictwo), uwielbiam uczyć się map (jestem wzrokowcem, więc to zajmuje mi chwilkę i daje przyjemność), ale już nie koniecznie tworzyć mapy (kiedyś musiałam stworzyć mapę Ameryki, pamiętam że moja praca była chwalona, ale bardzo się przy tym namęczyłam), matematyka już nie sprawiała takiej radości jak dawniej, a największą moją barierą jest język angielski. Aktualnie jestem na etapie szukania kierunku studiów ,,stworzonego dla mnie"... Nie mam pojęcia co jest właściwym wyborem i nie chodzi mi wcale o rynek pracy, zarobki (wiadomo bardzo fajnie byłoby gdyby to też było na wysokim poziomie), ale chciałabym znaleźć coś co będę uwielbiała i będę z przyjemnością wykonywać swoją pracę. Tyle tylko, że nie mam pojęcia co mi zapewni tą radość z pracy, tak jak po gimnazjum czułam, że chce coś z matematyką tak teraz nie wiem co wybrać. Wielokrotnie zastanawiałam się nad jakimś zarządzaniem, analizą danych, finansami i rachunkowością, ale boję się, że nie dam rady z matematyką na studiach i też nie jestem już pewna czy chce resztę życia spędzić nad matematyka, więc poszłam w innym kierunku, może jednak geografia i ta matematyka w mniejszym stopniu, może jakaś geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna, geomonitoring, geoinformacja... czytając o różnych kierunkach nadal nie mam pewności co wybrać. Chciałabym, abyście dali mi jakieś opinie o tych kierunkach co wymieniłam lub innych związanych z matematyka lub geografia (wiem, że jest tego pełno na forum, ale chciałabym aktualne opinie oraz myślę, że po tym długim wpisie o moich dawnych zainteresowaniach, marzeniach i historii mojej nauki możecie pomóc mi nakierować mnie na jakiś kierunek który wydaje wam się odpowiedni dla mnie).
 22. Łukasz

  Pielęgniarstwo operacyjne

  Robi siw ta sama specjalizacje co normalnie. Czy bedzie pielegniarka ortopwdyczna tylko bedzie intrumentariuszka ortopedyczna.
 23. Ankieta ok, ale: Dojazd kolejką policzyłam jako metro, bo nie mogłam inaczej Jakbym zarabiała powyżej 10 kafli jeździłabym taksówką, a tego nie uwzględniono
 24. Kawa

  Pielęgniarstwo operacyjne

  Kierunek pielęgniarstwo, a potem specjalizacja.
 25. Łukasz

  Pielęgniarstwo operacyjne

  Wystarczy pielęgniarstwo. Nic wiecej nie trzeba
 26. Witam Nie mogłam nigdzie znaleźć konkretnych informacji odnośnie drogi do zostania instrumentariuszką/pielęgniarką operacyjną, wszyscy tylko piszą jaki to ciężki i wymagający zawód (jaki zawód taki nie jest?) a nie ma informacji w jaki sposób zostać takim kimś. Podejrzewam, że trzeba odbyć studia na kierunku pielęgniarstwo i potem co? jakiś kurs? czy można studiować pielęgniarstwo na obojętnie jakiej uczelni, a potem zrobić taką "specjalizację" czy może są jakieś określone miejsca? jeśli tak to ile to trwa, w jaki sposób to się odbywa? Może jest tu ktoś kto siedzi już w tym zawodzie lub jest już na dobrej drodze? Byłabym wdzięczna za każdą pomoc.
 27. A co ma do tego dział przedstaw się? Dlaczego tu piszesz? Przenoszę. Co do Twoich pytań to na każde pytanie znajdziesz odpowiedź. Temat o cenach w miastach był. O kierunkach mnóstwo. O miastach jeszcze więcej. Na górze strony znajduje się wyszukiwarka.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności


 • Biuletyn

  Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi nowościami i informacjami?

  Zapisz się
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.