Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

1. Z ostatniej godziny
  2. A chemia medyczną jest jako studia jednolite? Teoretycznie nie ma to znaczenia. Moim zdaniem chemia medyczną daje szersze możliwości chociaż po obu kierunkach realia w naszym kraju są trudne.
  3. Witam, stoję przed ciężkim wyborem. Dostałam się na studia na dwie uczelnie, na UMK i na UG. Na UMK dostałam się na chemię, natomiast w kolejnych listach możliwe, że mam szansę dostać się na analitykę medyczną, bądź farmację (Wydział Farmaceutyczny w Bydgoszczy, CM UMK), natomiast na UG dostałam się na zwykłą chemię. Może trochę pesymistyczne myślenie, ale zakładając, że nie uda mi się dostać na analitykę bądź farmację, to stanę przed wyborem miasta na studiowanie chemii. Wiem, że zarówno UMK, jak i UG stoją w rankingach podobnie, ale chciałabym poznać opinię osób 'z zewnątrz', które są lub były na chemii w Toruniu, bądź Gdańsku: gdzie lepiej jest studiować na tym kierunku? Proszę o opinie, jakieś podpowiedzi, będę wdzięczna Pozdrawiam.
  4. Tak, możesz się rozwijać poza studiami, tylko po co Ci wtedy te studia? I nie generalizuję, stwierdzam tylko fakty, że zajęcia na dziennikarstwie są bez sensu i nic nie wnoszą. Powie Ci to większość absolwentów. Wejdź na jakąś grupę na fejsie i zapytaj. Poczytaj opinie w necie o kierunku i uczelni. Ukierunkuj się na co chcesz, ale na coś się ukierunkuj. Bo po dziennikarstwie nie będziesz wiedzieć niczego więcej niż po liceum. To, że ktoś starszy, kto tam był, widział i sam przeżył, próbuje Ci powiedzieć, że coś nie jest najlepszym pomysłem, to nie znaczy, że jest złośliwy albo Cię obraża. Nie chcesz, to nie słuchaj i się obrażaj, że co Ci tu jakaś stara prukwa smęci. Ale jestem w stanie postawić 100 zł, że za kilka lat sama będziesz doradzała innym, że naprawdę są lepsze sposoby na zostanie dziennikarzem niż studiowanie dziennikarstwa.
  5. Dobrze myśle, że chemia medyczna jest bardziej naukowym kierunkiem z większymi możliwościami rozwoju, niż analityka gdzie najczęściej zostaje się diagnostą w szpitalu i na tym się w zasadzie kończy? Na osobę po studiach jednolitych magisterskich patrzą lepiej, niż na taką która skończyła 2 stopnie?
  6. O głupocie możesz wypowiadać się tylko własnej... I w dalszym ciągu wróżysz przyszłość. Słownictwo wzbogacać można czytając książki i rozwijając pasję, zdobywając warsztat poprzez dodatkowe aktywności z tym związane. Polonistyka to dobre wyjście, ale nie każdy przyszły dziennikarz musi się tak ukierunkować. Generalizować, jak widać, potrafi każdy.
  7. Dzisiaj
  8. Progi nie mają nic wspólnego z poziomem. Progi wynikają z popularności. Sprawdź progi na np europeistyke w 2004/2005 roku to spadniesz z krzesła.
  9. Wolałbym jednak usłyszeć cokolwiek od kogokolwiek kto miał styczność z tym kierunkiem na tej uczelni. To że taką etykietkę się UAM'owi przypisuje jeszcze o niczym nie świadczy. Jak inaczej można wytłumaczyć taką różnice w progach na ten kierunek pomiędzy politechniką a UAM'em aniżeli niższym poziomem ?
  10. Tak, tak, wiem, wiem... Jak ja szłam na dziennikarstwo lata temu, to też nie brałam pod uwagę opinii absolwentów i uważałam, że są po prostu złośliwi. A już po roku żałowałam swojego wyboru, bo hej... to jednak okazała się prawda, że na dziennikarstwie niczego nie uczą. Jednak prawdę mówili, że zajęcia są o niczym, że uczysz się głupot (typu tłuczenie przedwojennej historii prasy albo uczenie się definicji słowa magazyn kolorowy na pamięć). Jedyne, co na tych studiach sprawdzisz, to swoją cierpliwość do słuchania głupot, bo choćbyś bardzo chciała, to niczego się nie nauczysz. Pewnie, że po studiach sobie poradzisz, ale pomimo tego, co studiowałaś, a nie dzięki temu. Niektórzy po dziennikarstwie zostają dziennikarzami, to wcale nie takie trudne, bo dziennikarzem zostaje się głownie z doświadczenia i nawet ten śmieszny dyplom, na którym w środowisku patrzy się raczej z pobłażaniem, nie jest w stanie przeszkodzić zdeterminowanym. Problem tylko w tym, że zamiast marnowania czasu na dziennikarstwie mogłabyś w tym czasie studiować coś innego, co Ci się rzeczywiście w pracy dziennikarza przyda i czegoś jednak się dowiedzieć. Dziennikarstwo to po prostu za mało, żeby robić z tego osobny kierunek. Świetnie sprawdza się jako specjalizacja, na przykład na polonistyce (polonistyka to swoją drogą dobre studia dla dziennikarza, bo dają oczytanie, wzbogacają słownictwo, uczą kultury języka i poprawności językowej, która w pracy dziennikarza jest ważna). Ale wiem, że mnie nie posłuchasz, bo sama taka głupia w Twoim wieku byłam. I pewnie też będziesz zaraz zmieniać kierunek jak z połowa mojego roku. Ale powodzenia, bo jednak na błędach trzeba się uczyć własnych, a nie na cudzych.
  11. Cześć, stoję przed wyborem pomiędzy chemią medyczną na UWr, a analityką medyczną na WUMie. Mógłby mi ktoś doradzić, co powinnam wybrać, kierunki wydają się podobne i z tego co czytałam perspektywy zatrudnienia diametralnie się nie różnią. Proszę o porady i opinie co do tych kierunków
  12. Przecież UAM to jedna z czołowych uczelni w kraju.
  13. Łukasz

Rekrutacja.

I ETAP rekrutacji się już zakończył. Teraz musisz się rekrutować w kolejnych etapach. Pamiętaj że przecież nie ma żadnego ciśnienia. Możesz na studia iść za rok kiedy poprawisz maturę.
  14. lolds

Rekrutacja.

Witam. Nie dostałem się na FiR i zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Rzeszowskiej. Z list rezerwowych nie mam szans się dostać (ok. 200 miejsce). Tylko na tą uczelnie zarejestrowałem się. Co teraz? Żałuję że nie wybrałem matematyki na drugi kierunek. Czy jest jeszcze jakiś sposób by dostać się na matematykę w tej normalniej rekrutacji, nie uzupełniającej? Pozdrawiam.
  15. Nie proszę aby podjęto za mnie decyzję tylko o jakiekolwiek opinie na temat informatyki na UAM'ie.
  16. To jest kwestia tego co bardziej Cie interesuje i z czym wiążesz swoją przyszłość. Nikt Ci nie powie co bedzie dla Ciebie lepsze.
  17. Witam, mam dylemat czy wybrać informatykę na UAM'ie czy automatykę i robotykę na PUT. Z góry nastawiony byłem na informatykę, lecz nie udało dostać się na PUT. Dostałem się za to na AiR i dosyć mocno zainteresowałem się tym kierunkiem. Dzisiaj jednak zostałem zakwalifikowany na UAM'ie na informatykę z drugiego naboru. Jaki jest poziom nauczania na drugiej z tych uczelni. Czy warto porzucić politechnikę i za wszelką cenę przeć ku infie ? Proszę jak najszybciej o opinie i porady. Z góry dzięki.
  18. Miałam też niedawno problem z moją pracą licencjacką z germanistyki. Napisałam pierwszy rozdział, ale promotor ciągle go odrzucał. Szukałam pomocy w pisaniu po niemiecku i mogę Wam polecić http://pisanieponiemiecku.pl/ Wszystko poszło mega profesjonalnie i praca została bez problemu obroniona. Dostałam nawet opracowane pytania do obrony oraz wykorzystane materiały, więc naprawdę o nic nie musiałam się martwić :).
  19. Identyczny temat był poruszany kilka dni temu. proszę użyć wyszukiwarki.
  20. Witam, stoję przed dla mnie osobiście trudnym wyborem i proszę o pomoc i sugestie. Dostałam się na prawo na umcs i kul, a także na administrację na uw. Nie wiem co wybrać, ponieważ każda opcja ma swoje plusy i minusy. Po prawie w Lublinie mogę w przyszłości iść na aplikację, a po administracji już nie. Ale za to studiując administrację w Warszawie, ma się większe możliwości zdobywania doświadczenia. I do tego to jest UW i myślę, że pracodawcy też biorą pod uwagę ukonczoną uczelnię. Muszę więc wybrać pomiędzy lepszym kierunkiem a lepszym uniwersytetem.
  21. Czyli koniec końców: Złożyć podanie o stypendium socjalne Dodać w tym wniosku siostrę mimo, że pracuje i ma 24 lata (do tego uczy się) Chyba kiepsko to widzę, a jak Pan myśli ?
  22. Osoby rozpoczynające studia mają najczęściej czas do końca października.
  23. Łukasz

Rekrutacja

Ale to nie jest nasza rekrutacją. Skąd ktoś ma znać odpowiedź na Twoje pytanie.
  24. Gracek15

Rekrutacja

Cześć Wam, mam pytanie aktualnie trwa druga tura rekrutacji na studia i w tej drugiej turze jestem na 3 miejscu na liście rezerwowej na turystyce i tutaj pytanie czy mam szansę się dostać i czy w tej drugiej turze ze 3 osoby przynajmniej odpadną ze wstępnie zakwalifikowanych?
  25. To prawda ale jeśli nie ma sensu bo z góry wiadomo, że nie dostanę to po co zawracać sobie tym głowę dlatego pytam Pana czy warto składać. Teraz były zmiany w stypendiach socjalnych od tego roku i nie bardzo rozumiem, zawsze składało się we wrześniu nawet do października, a teraz już w sierpniu trzeba?
  1. Pokaż więcej elementów aktywności

• Biuletyn

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi nowościami i informacjami?
    Zapisz się

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.