Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

1. Dzisiaj
  2. Gość

Jak usunac konto ?

Mm ten sam problem. Proszę usunąć moje konto
  3. Wczoraj
  4. Tak, mam na myśli, że niektóre przedmioty były uciętę o kilkanaście godzin - nie wszystkie z tego co zauważyłem ale np. mikroekonomia czy makroekonomia, o 20-30h ale jednak. Po prostu chyba za dużo się nasłuchałem zawistnej "rodziny" która sama nie ma studiów o tym jakie zaoczne są złe. Właśnie się zastanawiałem zawsze jak na to pracodawcy patrzą w pracach innych niż typowo dla studentów. Moją pasją są rynki finansowe, analizy itp. mam nadzieję, że "wygładzenie" cv stacjo II stopnia i licencjami komisji nadzoru finansowego wraz z doświadczeniem które jeszcze przez studia nabędę serio mi sie to ułoży, ludzie to serio potrafią zniszczyć samoocenę na temat studiów , zwlaszcza NAJBLIZSZA rodzina po której się tego nie spodziewałeś. życie Dzięki za odpowiedź
  5. ???? Na studiach niestacjonarnych jest - powinno być tyle samo godzin. Pracodawca ma w nosie czy robiłeś stacjonarne czy nie. Nawet na to nie patrzy. Liczy się tylko to co umiesz i wyrażasz na rozmowie kwalifikacyjnej j testach. Zupełnie nie rozumiem Twojego tematu.
  6. Cześć, w tym roku kończę studia I st. Ekonomię o specjalizacji Prawnej, studiowałem zaocznie. Przez 3 lata zdobyłem tylko 1 rok pracy w zawodzie, był to doradca klienta w firmie zajmującą się pożyczkami, miałem swój teren, jeździłem i pobierałem pożyczki, udzielałem umów,utrzymywałem kontakty z klientami, pracowałem około 6-7mieś. W między czasie zdobyłem dyplom ukończenia szkoły giełdowej średniozaawansowanej organizowanej przez GPW oraz licencja Brokera Ubezpieczeniowego KNF. Przez 3 mieś pracowałem w jeden z firm tzw. Wielkiej Czwórki, bez pisania nazw... żółte logo, w dziale doradztwa biznesowego. Przez 2lata również nabywałem doświadczenie na rynkach kryptowalut oraz rynkach finansowych, swojego czasu przez ok 5-6mieś utrzymywałem się głównie z tego i nigdzie nie pracowałem tylko i wyłącznie zajmowałem się tym doskonaląc umiejętności analityczne, umiejętności związane z analizą fundamentalną, techniczną oraz nabywaniem umiejętności z narzędziami do cen aktywów po okresach itd. W tym roku podchodzę do licencji na Maklera Papierów Wartościowych która została przełożona na czerwiec natomiast wątpie abym ją zdał bo miałem dużo spraw na głowie. Chciałbym dodać że mam również kursy i szkolenia wydawane przez UE takie jak np ; ABC Podatku VAT. Reasumując, na 3 lata nauki na studiach ZAOCZNYCH mam : licencje Brokera Ubezpieczeniowego KNF, Dyplom ukończenia kursu szkoły giełdowej organizowanej przez Główną Giełde Papierów Wartościowych we Warszawie, kurs ABC Podatku VAT oraz drobne kursy np. z pozyskiwania klientów - kursy pracownicze - standard. Mam 6-7mieś stażu w pracy jako Doradca Klienta - praca w terenie który miałem tylko dla mnie wyznaczony, pobieranie rat z pożyczek, udzielanie pożyczek. 3 mieś pracy w firmie wielkiej czwórki ok. 2 lata inwestowania/ spekulacji - gdzie 5-6 mieś (jak nie więcej chyba nawet ) utrzymywania się tylko z tego i nigdzie nie pracowałem tylko się tym zajmowałem, zarobki typu że i dołożę mamie do rachunków i sobie odłożę do skarpety i sobie kupie co mi sie spodoba i sobie włożę jako dodatkowy kap. na giełdę jakieś tam pieniądze byly wiadomo ... Reszta to drobne prace dodatkowe / praca w Anglii na wakacjach - tego nawet nie wpisuje w CV. Z racji tego, że studiowałem zaocznie, pracę doradcy przyjęli mi jako zaliczenie obowiązkowych praktyk uczelnianych. Dodam, że studiowałem na Uwr gdzie nie ukrywam czuć było poziom nawet na zaocznych po tym jak to wszystko wyglądało i jak było cieżko - natomiast nadal to są zaoczne a nie dzienne, mniej godzin. Czy w takiej sytuacji jestem stracony? planuję iść na DZIENNE Finanse o specjalizacji analityka finansowa, będę się starał dostać się na dzienne po polsku jak i po angielsku z tym że po EN są z akredytacją CFA na której zależy mi ogólnie jeśli chodzi o karierę zawodową. Czy patrząc na mnie jestem na straconej pozycji? czy jeśli chciałbym ubiegać się po studiach mgr o posadę maklera mając np. finanse po polsku oraz licencje MPW to czy mnie wyśmieją? - albo jakąkolwiek inną ale w finansach np. mlodszy analityk finansowy, cokolwiek co po studiach można fajnego robić... bo juz trace w siebie wiare Trochę żałuje studiów zaocznych - ale jakby nie miałem trochę wyjścia - nie ma sensu się rozwodzić nad tym, za późno. Zapytam wprost, czy iść na dzienne studia I stopnia jeszcze raz? Boję się , że będą na mnie patrzeć jakbym był nikim, myślałem o studiach typu finanse/zarządzanie/analityka gospodarcza/ informatyka - jeśli chodzi o studia I stopnia. Oczywiście planuję również studia podyplomowe. Czy waszym zdaniem warto iść na studia I st jeszcze raz? osobiście tak obiektywnei patrząc to ten uniwerek na prawdę ma jakiś poziom, czuć to i widać - chociażby po statystyce w biznesie, praca w Gretlu, Excelu, zadania na papierze, kolo i zaliczenie tak trudne że myślałem, że mi oczy wyjdą a przerabiałem podręcznik zalecany w literaturze - inne uniwerki (oprócz UE) na tego typu studiach- nic, a mam znajomych na ekonomii i pokrewnych gdzie występuje statystyka chociazby i nie mieli tego, w szczegolnosci na WSB. - może teraz staram się pocieszyć bo się martwie? ..natomiast tak jak mówię... zaoczne to zaoczne a dzienne to dzienne. Iść na dzienne I stopnia czy nie iść? I wypełnić się jeszcze tym MPW + dzienną magisterką + podyplomówką? Proszę o radę, nawet jak przelecicie po mnie jak po g..wnie bo robilem zaoczne to mnie to tylko nakręci do dalszej pracy, tym razem w 10000% poświęceniu, wyleczyłem się i teraz chce działać. Pozdrawiam !
  7. Łukasz

wybór języka

miałem identyczny problem i mnie zmusili do angielskiego, ale dali grupę dla początkujących
  8. Dzień dobry, w dniu dzisiejszym dowiedziałam się, że mów kierunek nie będzie miał łączonych zajęć z lektoratu wraz z innymi kierunkami, gdyż nasz lektorat ma być nastawiony na "przemycanie języka obcego" dzieciom w przedszkolu i żłobku. W siatce studiów mam zapis "język obcy (do wyboru). Przyznam się szczerze, iż język angielski znam bardzo słabo i boję się, że sobie nie poradzę. Za to język niemiecki znam perfekcyjnie. W siatce studiów mam zapisane, iż owy język obcy to jest konwersatorium. Według zarządzenia, które znalazłam na stronie uczelni wynika, iż w konserwatorium powinno uczestniczyć 20-24 osoby. Wszystko wskazuje na to, iż na moim roku będzie 8 osób chętnych na język niemiecki. Czy zatem skoro w siatce pisze "język obcy do wyboru" uczelnia może nas zmusić do uczęszczania na język angielki z powodu zbyt małej liczby chętnych?
  9. Witam, zamierzam studiować kierunek inwestycje i nieruchomości na Uniwersytecie Łódzkim. Bardzo ciężko znaleźć opinie o tym kierunku, szczególnie dotyczące tego uniwersytetu. Chętnie dowiem się jak wyglądają te studia, czy ciężko się dostać i czy są przyszłościowe, pozdrawiam;)
  10. ZACZNIJCIE CZYTAĆ REGULAMIN FORUM!!!!! do licha! po co używasz cytatu post pod postem, wiem co napisałem post wyżej????? Czy to tak trudno, jesteście po maturze, myślcie! Przeniosą CIę ale musisz nadrobić różnice programowe. Poziom jest zbliżony. Stypendium tak.
  11. Bardzo dziękuje. Moje ostatnie pytanie to czy gdybym próbował od razu zaocznie w Poznaniu to jest szansa na przeniesienie w tryb zaoczny od razu na 2 rok mimo różnic w przedmiotach? Czy studia zaoczne są cięższe czy tamie same bądź łatwiejsze? Jeśli miałem stypendium specjalne na I roku to na zaocznych na II roku mogę się o nie ubiegać w Taki sam sposób?
  12. możesz się ubiegać, bo średnia jest średnią. Moim zdaniem nie ma co rozwijać dyskusji w tym zakresie ani mojego zdanie. Nie widzę powodu dla którego miałbyś się nie przeprowadzić do Poznania. Same plusy.
  13. Studia niestacjonarne w Poznaniu raczej odpadają. Do swojego miasta będę mieć tylko 2 godziny a mój kierunek w Poznaniu ma różnice programowe patrząc na zróżnicowane przedmioty. Jest owszem na wsb ale pewnie będę musiał się cofnąć o semestr bądź dwa? mam również poczynione oszczędności. Czy mógłbym Pan jakoś bardziej rozwinąć swoją sugestie na temat wyjazdu? dodatkowo mam stypendium specjalne, bez podziału na progi u mnie na uczelni co jest rzadkością. W Poznaniu jednym słowem stypendium będzie o paręset złotych niższe. kolejne moje zasadnicze pytanie to czy ze średnia ze studiów dziennych mogę ubiegać się na drugim roku o stypendium rektorskie na studiach zaocznych czy to tak nie działa?
  14. Moim zdaniem śmiało próbuj. Możesz też przenieść się na studia niestacjonarne do Poznania.
  15. Ostatni tydzień
  16. Dzień dobry, Postanowiłem założyć konto na forum, ponieważ jestem przed poważną decyzją. We wrześniu kończę 22 lata, skończyłem technikum a na studia dzienne poszedłem rok później. Obecnie kończę rok I na studiach w Bydgoszczy. Moja dziewczyna ma możliwości i CHĘCI studiować w Poznaniu. Przed rozpoczęciem moich studiów pracowałem na 2 miesiące w Anglii, a później przez pół roku w jednej firmie w Polsce. Moim celem była wyprowadzka do Poznania, ponieważ moje miasto jest dla mnie nudne i nie daje szerszych perspektyw - stąd zacząłem oszczędzać. Jednakże odszedłem od tego pomysłu ze względu na to, że chciałem wyjechać sam typowo do Pracy, nawet nie mając tam znajomych. Na ten moment stoję nad wyborem czy nie zamieszkać z dziewczyną w Poznaniu + pracować tam na etat a 2 ostatnie lata dokończyć zaocznie. - mam również stypendium, które prawdopodobnie będę miał i w drugim roku. Niestety mieszkam z Mama i Babcią, przez które czuje, że mam podcinane skrzydła - nie podzielają mojego wyboru tak jak i większości - suma sumarum robię po swojemu i takie też zdanie usłyszałem po rozmowie z rodziną. Pierwszy rok również skończę z dosyć dobrą średnia, co pewnie zapewni mi bezproblemowe przejście na tryb zaoczny. Co uważacie?
  17. Informatyka to w głównej mierze matematyka. Dlatego jest ona potrzebna na bardzo wysokim poziomie.
  18. Utrzymać jestem pewien ze się utrzymam, na prawdę jeśli chce to potrafię przysiąść do nauki nauczyć się tego. Przed wszystkim infa mnie interesuje, chciałbym zostać programistą, na ta chwile dosyć dobrze ogarniam c++, potrafię stworzyć jakąś tam podstawową stronę ale to nie jest wyczyn. Wydaje mi się ze z utrzymaniem się nie będzie aż takiego wielkiego problemu. Ewentualnie jeśli nigdzie się już nie dostanę to pójdę do Vistuli na informatykę
  19. Proszę czytać ze zrozumieniem. Maturzysto! 2M - M oznacza matematykę X - oznacza inny przedmiot z listy. Na liście są wspomniane przez Ciebie przedmioty. Zgadza się?
  20. Hej, wie ktoś, czy można sie dostać na kierunek inżynieria chemiczna na Politechnikę Poznańska, jeśli zdałem biologie i chemię rozszerzenia? Zobaczyłem, że wymagana jest matma rozszerzona, a ja jestem biolchemem i nie wiem teraz, co mam z tym wszystkim robic, mam nadzieję ktoś odpowie.
  21. Hej, proszę o pomoc, mam nadzieję odczytasz tą wiadomość. Jestem biolchemem i chcę sie dostac na inżynierię chemiczną w PP, ale ja zobaczyłem, że wymagana jest rozszerzona matma. Chcę zapytać : jak sie dostałeś na studia, jakie matury zdawałeś i może wiesz cos na temat progów punktowych na ten kierunek? Z góry dziękuję
  22. Musisz tez wziac pod uwage czy sie utrzymasz. A nie lepiej sprobowac na uczelni prywatnej? I tak finansujesz studia bezposrednio.
  23. Rozmawiałem z moim kolegą co poszedł do Olsztyna to podobno rok temu na infe dostał się chłopak co miał jeszcze gorsze wyniki ode mnie ale dopiero w drugiej turze wiec może nie będzie tak źle. Nie ukrywam ze bardziej interesowało by mnie SGGW no ale coz, z Olsztyna tez będę zadowolony jeśli się wogole dostanę
  24. WIelkich wymagań na tych uczelniach nie ma ale informatyka kieruje się swoimi prawami, tam zawsze jest dużo chętnych. Sprawdz jakie były wymogi rok temu.
  25. Czesc wszystkim.Rok temu pisałem maturę, zrobiłem sobie rok przerwy, cały czas był plan żeby iść na studia zaoczne ale pozmieniało się i chce iść na informatykę na studia dzienne. Do matury nie przykładałem się bardzo, no z tego względu ze myślałem o studiach zaocznych a wiec wyniki wyglądają tak : matematyka podstawa 68%, rozszerzenie 31%, angielski podstawa 60%. Wiem, nie popisałem się ale na studiach dałbym rade, jak przysiądę to potrafię się naprawdę dobrze nauczyć. Informatyka interesuje mnie już od małego wiec chciałbym dalej rozwijać się w tym kierunku. Myślicie ze mam szanse dostac się na uwm? Słyszałem ze nie ma tam aż tak wielkich wymagań. A co sądzicie o SGGW ? Tam pewnie są mniejsze szanse ? Patrzyłem na uwm to nie ma żadnych progów podanych.
  26. Łukasz

Mikroekonomia

a co to ma wspólnego z wyborem studiów?
  27. Jakie zmiany w kosztach wywołają następujące czynniki(zaznacz odpowiednie elementy): a) Wzrost zużycia materiałów KS / KZ / KC / KCP/ KSP / KZP/ KK ; b) wzrost czynszu za wynajem pomieszczeń biurowych KS / KZ / KC / KCP/ KSP / KZP/ KK c) Spadek wysokości ceł za surowce wykorzystywane w produkcji KS / KZ / KC / KCP/ KSP / KZP/ KK d)wzrost płac pracowników administracyjno – biurowych KS / KZ / KC / KCP/ KSP / KZP/ KK e) spadek płac pracowników bezpośrednioprodukcyjnych KS / KZ / KC / KCP/ KSP / KZP/ KK
  28. Gość

Jak usunac konto ?

Też chcę usunąć konto a wiadomosci prywatnej do Ciebie nie da się wysłać
  1. Pokaż więcej elementów aktywności

• Biuletyn

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi nowościami i informacjami?
    Zapisz się

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.