Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

1. Z ostatniej godziny
  2. Informacje zwrotną będziesz miał w październiku i to pod koniec.
  3. Nie ma takich studiów, które uczą tylko rzeczy potrzebnych do pracy, bo to nie zawodówka. W każdym razie na tym wydziale standardem jest średnio nieco ponad 300h w semestrze, co na tle np. kierunków technicznych oznacza skromny wynik. Jestem po energetyce, ale na OiO Pierwsze 5 semestrów na I stopniu jest wspólne, a potem wybiera się specjalność na 1 z 3 wydziałów - niekoniecznie swoim. Duży odsiew jest faktem od wejścia przepisów dotyczących maks. 13 studentów na wykładowcę. Jeśli wiążesz przyszłość z Trójmiastem lub okolicą, to nie musisz zbytnio martwić się o pracę, ale w innych stronach może być gorzej. Pozostaje też kwestia oceny opłacalności wysiłku włożonego w skończenie energetyki w porównaniu z IiE na UG.
  4. Witam wszystkich. Czy jest tu ktoś, kto studiował lub studiuje na UW na międzykierunkowch studiach ekonomiczno-matematycznych? Chciałabym uzyskać o tym jak najwięcej informacji. Dostałam się na ekonomię, finanse i rachunkowość, informatykę i ekonometrię. Dostałam się również na matematykę co było wymogiem na wybranie tego kierunku po pierwszym roku. Jak wygląda nabór? Czy dostają się ci najlepsi z pierwszego roku? Kiedy ma to miejsce? A jak z wykładami, czy są na różnych wydziałach. Chodzi mi to czy trzeba w ciągu dnia zmieniać miejsce? Z tego co się orientuję te wydziały są od siebie kawałek. Ogólnie polecacie? Proszę o pomoc
  5. Dzisiaj
  6. Hej Mam do Was pytanie, a w zasadzie to kilka. Rok temu dostałam sie na UW na kierunek, który wydawał się interesujący. No i był, do czasu... Podeszłam do sesji letniej, myśląc, że ją zdam i będę się mogła przenieść na inny kierunek. Niestety nerwy zrobiły swoje i nie zdałam paru przedmiotów. Zgłosiłam się w systemie IRK na ten drugi kierunek, ale jestem dość daleko na liście rezerwowej, więc marne me szanse. Bardzo się boję sesji poprawkowej, bo czuję, że i wtedy nie dam rady zdać wszystkiego. A teraz pytania: 1 - czy ma sens myk złożenia we wrześniu formalnej rezygnacji z kierunku X (nie podchodząc do sesji, tylko składając rezygnację) i ubieganie sie o przyjecie na kierunek Y? Czy to w ogóle jest możliwe? 2 - na jakiej podstawie można złożyć odwołanie do procesu rekrutacji, skoro jest to proces niemalże jawny i raczej się nie mylą? 3 - czy można to załatwić jakimś innym magicznym sposobem? Bardzo mi zależy na tej zmianie. Proszę o pomoc. Z góry dzięki za odpowiedzi!
  7. Orientuje się ktoś jak wygląda przeniesienie się na UJ w Krakowie na prawo po 1 roku? Jako że nie planowałem iść na studia zdawałem na maturze tylko jeden przedmiot rozszerzony. Z tym co mam teraz mógłbym iść na prywatną uczelnie np. na Frycza jednak poziom jest niższy niż UJ a studia sporo kosztują. Na stronie uczelni nie znalazłem czy po spełnieniu wymagań przenoszą na 2 rok czy trzeba powtarzać. pytanie również czy można skończyć pierwszy rok na Fryczu, poprawić maturę, przejść rekrutacje i czy mogą mnie przenieść od razu na 2 rok jam mam zaliczony pierwszy na innej uczelni.
  8. Hejka! Jestem tu nowa, Miło mi Was poznać! A jednak już sie przywitała kiedyś. Yh, zapominalska ze mnie duszyczka...
  9. Studiuj stacjonarnie i dalej pracuj
  10. Pracuje aktualnie przez całe wakacje na umowie zlecenie, żeby sobie dorobić ale mimo wszystko wolałbym studiować dziennie w tygodniu, a jakas inna rada?
  11. Poszedłbym do pracy i na studia niestacjonarne.
  12. To co by Pan zrobił na moim miejscu, gdyż nie ukrywam że sytuacja jest napięta, mama zarabia 1500 zł + 300zl alimentów, trzeba opłaty zrobic, jedzenie itd, do tego mi akademik, potrzebne rzeczy i jedzenie, od tego czy dostanę te stypendium może zależeć czy nie będę musiał rzucić studiów bo nie będzie mnie stać.
  13. Mieszkać może gdzie chce ale że względu na to gdzie jest zameldowana tak jest rozpatrywane gdzie tworzy gospodarstwo domowe.
  14. A nie wchodziło jakoś ostatnio prawo, że każdy może mieszkać, gdzie indziej niż w miejscu zameldowania?
  15. Liczy się to gdzie jest zameldowana
  16. A jeśli podam, że nie mam siostry lub ze mieszka u chłopaka/babci?
  17. Jeżeli nie masz czasu zając się napisaniem pracy polecam Ci moje usługi pisanie-edu@tutanota.com Atrakcyjne warunki współpracy, pełen profesjonalizm, dogodne terminy. Podejmę się także poprawy plagiatu, przeredagowania pracy, sprawdzenia błędów stylistycznych.
  18. Łukasz

uczelnie prywatne

Tak. Możesz kontynuować magistra na publicznej.
  19. To są dobre uczelnie niepubliczne, ale nie lepsze od publicznych, które wymieniłeś. Jak masz szansę iść na UWr, UMCS czy na jakiś uniwersytet ekonomiczny dziennie i za darmo, to po prostu nie ma sensu płacić za to samo na Łazarskim czy Koźmińskim.
  20. aguagu

uczelnie prywatne

A niby które i przez kogo?
  21. piotr1234543

uczelnie prywatne

Dzięki Później można kontynuować np magistra na publicznej?
  22. Poszukuję opinii na temat tych dwóch uczelni, dostałem się na obie i muszę dokonać wyboru. Gdańsk jest bliżej mojego miejsca zamieszkania, pozatym większość moich znajomych wybrało właśnie to miasto, ma on dla mnie wiele atutów. Wiem że uniwersytet ekonomiczny w poznaniu ma świetny program i że generalnie opinie internetowe na temat tego kierunku są też bardzo pozytywne i zachęcające, a no i pierwsze miejsce w rankingu perspektywy. Pytanie brzmi: czy wybór ug, gdzie informatyka i ekonometria prowadzona jest na wydziale zarządzania ;), będzie głupotą i marnowaniem szansy jeżeli dostałem się do Poznania?
  23. Dzień dobry, cześć i czołem! Chciałem zapytać, jakie miejsca/firmy polecacie na praktyki w Poznaniu?
  24. Łukasz

uczelnie prywatne

to zalezy od uczelni, ale uczelnie niepubliczne z Poznania są dość dobrze postrzegane
  25. Dziękuje za odpowiedź, odrobinę mi się rozjaśniło. Chciałbym jeszcze zapytać o opinię na temat uczelni Łazarskiego i Akademii Koźmińskiego, Z tego co widzę są to uczelnie znajdujące się w czołówce rankingów uczelni niepublicznych, czy są one rzeczywiście tak dobre czy jednak nie opłaca się do nich iść?
  1. Pokaż więcej elementów aktywności

• Biuletyn

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi nowościami i informacjami?
    Zapisz się

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.