Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

1. Dzisiaj
  2. Moim zdaniem najlepiej wziąć korki że studentem informatyki i przez pół roku przygotować się do studiow
  3. Witam. Mam takie pytanie. Liceum skończyłem prawie 10 lat temu, a chciałbym spróbować moich sił na studiach informatycznych zaocznych. Problem w tym, że niewiele ze szkoły pamiętam, zwłaszcza matematyki. Co byście radzili żebym sobie powtórzył, żeby nie odpaść na samym starcie? Dziękuję za odpowiedzi
  4. Decydując się na budowę domu coraz częściej wybieramy firmę, która kompleksowo zadba o wszystkie elementy budowy od fundamentów poprzez ogrzewanie, okna, drzwi, dach czy posadzki. W ten sposób oszczędzamy nie tylko czas ale i pieniążki a za wszelkie ewentualne usterki odpowiada jedna firma. Jeśli szukasz wykonawcy swojego domu zapraszamy do kontaktu http://www.budmar.rzeszow.pl/ - kompleksowa budowa domów to nasza specjalność.
  5. A kto to może wiedzieć. Uczelnie nazywa się Akademia Marynarki Wojennej. Progi się zmieniają szczególnie na uczelniach mundurowych i sa raczej bardzo wysokie.
  6. Wczoraj
  7. Cześć, Mam pytanie co do studiów wojskowych na AMW, czy jeżeli z matury mam takie średnie wyniki tj matma 78%, angielski 74%, polski 40% z podstaw to jeżeli będę miał sprawność fizyczna na 80-90% to jestem w stanie zakwalifikować się na Mechanikę i budowę maszyn na tej uczelni?? Pozdrawiam
  8. A co w regulaminie jest napisane odnośnie zaliczeń ćwiczeń? Co w sylabusie przedmiotu?
  9. niestety nic wspólnego z zakładką przywitaj się ale to jest jedyna zakładka którą mogłam (i nadal tylko tą mogę) wybrać, z tąd też wpis tutaj. w poprzednim roku ten sam przedmiot tylko z innym wykłądowcą normalnie były poprawki, tak samo ze wszystkich innych przedmiotów, Jesteem na małej prywatnej uczelini na której są tylko ddwa kierunki.
  10. psychologia na UW - to jest dobry wybór. Moja siostra jest zadowolona
  11. A co to ma wspólnego z działem przedstaw się? Ludzie, czytajcie że zrozumieniem. Przenoszę. Co do pytania. Sprawdź w regulaminie studiów. Najczęściej z ćwiczeń nie ma poprawki i wówczas trzeba warunek.
  12. Witam, Ostatnio miałam na uczelni problem z jednym przedmiotem, mianowicie pani profesor za każdą nieobecność na jej ćwiczeniach zażyczyła sobie wypracowania z użyciem 10 trudnych słów "które wzbogacą słownictwo studenta trzeciego roku filologii". Po wysłaniu pierwszego maila z załacznikami dostałam odpowiedź, że nie o to jej chodziło. Za drugim razem dostałam odpowiedź, że mi tego nie sprawdzi, bo są nie są podkreślone słowa, które są w ćwiczeniach. A za trzecim razem powiedziała, że w jednym wypracowaniu znajduje się plagiat i że mi nie sprawdzi żadnego z nich. Załączyła również link, który prowadził do strony gdzie żeczywiście był wpis o prawie takiej samej zawartości jak moje wypracowanie (popołudniu tego samego dnia link już nie istnaił). Napisałam maila z przeprosinami i nowym wypracowaniem i wytłumaczeniem, że nie było to w mojej intencji popełnienie plagiatu i z prośbą o sprawdzenie nowego wypracowania i pozostałych 4. Nie dostałam żadnej odpowiedzi. Gdy udałam się dzisiaj do dziekanatu powiedzieli mi, że jedyne co mogę zrobić to złożyć podanie o warunek. Czy to jest zgodne z prawem, że po wpisaniu 2 na pierwszym terminie zaliczeń nie mogę wgl podejść do poprawki lub ewentualnie przedłużenia sesji? Co mogę zrobić w tej sytuacji? Czy mogę się jakoś od tego odwołać ? Z góry dziękuję za pomoc.
  13. Studiował ktoś może ten kierunek z przygotowania pedagogicznego na WSKZ: studia-pedagogiczne.pl/kursy/618/studia/podyplomowe/przygotowanie-pedagogiczne-dla-nauczycieli-przedmiotow-lub-zajec-prowadzonych-w-szkole-podstawowej-i-ponadpodstawowej-teoretycznych-przedmiotow-zawodowych-oraz-praktycznej-nauki-zawodu/src-i1-ar ?
  14. Ja równie twierdzę że szkoła policealna nie jest stratą czasu a jeśli uzupełnieniem kierunku studiów to już całkiem. Jeśli ktoś kończył budownictwo/architekturę to uzupełnienie w postaci szkoły policealnej z architektury wnętrz to całkiem dobra opcja, jeśli ktoś kończył logistykę/ekonomię to uzupełnienie w postaci szkoły policealnej z informatyki/finansow to również dobra opcja pomimo tego że absolwenci szkół wyższych w większości przypadków traktują ludzi po technikum bądź szkole policealnej jako dużo gorszych od tych co ukończyli studia podyplomowe w dodatku kończąc liceum i studia nie mieli nawet do czynienia z programem tych szkół. Bo czego logistyk bądź ekonomista nauczy się na podyplomowce czego nie miał by w szkole policealnej np. Z informatyki, a przydało by mu się to w pracy?
  15. Ja uważam, ze wybranie szkoły policealnej to nie jest marnotrawienie czasu Znam osoby, które podczas studiów dodatkowo chodzą do szkoły policealnej by nabyć więcej praktyki. Sama realizuje naukę w szkole policealnej Cosinus i zauważyłam zdecydowanie progres. Szkoła pokazała mi drogę i utwierdziła mnie tylko, że w dobrym kierunku idę. A to myślę, że dzięki kadrze nauczycieli, która podchodzi do nas "chcemy Was nauczyć i Wam pokazać". Zdecydowanie lepiej człowiek czuje się w takiej szkole, gdy jest wybijany do przodu. Ja naprawdę niemogę powiedzieć, że nic się nie uczyłam lub nie uczę. Myślę, że jak ktoś chłonąć wiedzę to czy to studia czy szkoła policealna to będzie się uczył. Moja szkoła kładzie nacisk by nas nauczyć, a pracownie też mamy wyposażone w sprzęty czy produkty do pracy. A więc nie oznacza to, że jak szkoła policealna to nic się nie nauczę. Wprost przeciwnie! Ja jestem zadowolona! G.Angelika, 19/02/2020r.
  16. Ostatni tydzień
  17. Lokalizacja to sprawa drugorzędna, jestem w stanie pojechać wszędzie, byleby znaleźć odpowiadający mi kierunek. Ale jeśli już będę miała wybór, to dolnośląskie.
  18. Trudno polecić konkretną uczelnie. O ile wiedze o kierunkach mam o tyle specjalności ciągle się zmieniają ponieważ nie podlegają pod żadne restrykcje. Szukaj UG, UMK oraz inne popularne uniwersytety. A w jakim województwie szukasz?
  19. 1. Nie 2. Tak 3. Tak Nie ma sensu studiować dwóch kierunków studiów. Wybierz jedną drogę, możesz poprawiac maturę i znowu próbować. Nie rozumiem o co chodzi z zabezpieczeniem.
  20. Sprzedaż samochodu to nie tylko kwestia znalezienia klienta ale również szereg dodatkowych kosztów związanych z nagłośnieniem swojej oferty. Znalazłem propozycję tej firmy http://skuptoyotamercedes.pl/, która nie tylko podała wycenę samochodu ale osobiście go odebrała z parkingu a także zapłaciła gotówką, kwotę która w zupełności mnie satysfakcjonuje. Myślałem że firmy oferujące skup samochodów to naciągacze jednak teraz w stu procentach zmieniłem zdanie - dziękuję.
  21. I ostatnie pytanie. Czy poleca Pan jakieś uczelnie publiczne dające możliwość wyboru grafiki jako specjalności? Na razie zwróciłam uwagę na Uniwersytet Łódzki, jednak z tego co widzę, to kształcenie na tej specjalności jest głównie z zakresu gier komputerowych.
  22. Cześć jestem obecnie uczennicą 2 kl liceum na kierunku biologiczno-chemicznym i zaczynam zastanawiać się nad kierunkiem studiów, wiem ze niby mam jeszcze czas ale wole wiedzieć wcześniej.... Nie ucze się jakoś wybitnie i raczej potrzebuje do ogarniecia materiału trochę czasu ale uważam ze jak cos mnie zainteresuje i ucze się tego co lubie to dam rade nauczyć się szybciej. od 3 klasy gimnazjum bardz chce zostać neuropsychologiem nie dla samego kierunku jako ze mi się podoba ale dlatego ze bardzo chciałabym pomagać ludziom z sla, sm, demencją, wylewami itp. (również bardzo interesuje się neurologią ) zdaje sobie sprawę ze jest to dość trudn apraca ale wydaje mi się ze jestem na to gotowa i naprawde biore to bardzo na serio. niestety aby zostać neuropsychologiem musze ukończyć 5 letnie studia psychologicznie i do tego (jeśli się nie myle) 4 letnie na psychologii klinicznej co razem daje 9 lat nauki, szkoda mi trochę tych 9 lat bo wiecie mogłabym ukończyć równie dobrze 5 i mieć już zawód i już przez 4 pracować ale tak bardzo nastawiłam się na tą neuropsychologie ze naprawdę czuje ze w innym zawodzie nie spełniałabym się i ze będę żałować potem ze nie poszłam. chciałabym się też w jakiś sposób "zabezpieczyć" i wydaje mi się ze najlepsza byłaby fizjoterapia i potem zrobiłabym sobie specjalizacje na ukierunkowaną na prace z ludzmi chorymi na choroby neurodegeneracyjne ale trochę się obawiam ze nie dam sobie rady na 2 kierunkach, że nie będę miała czasu na nic innego a wiecie też bym chciała sobie "pożyc" trochę jakkolwiek to brzmi. ogólnie myśle nad umcs w Lublinie bo wiem ze jest tak i psychologia i można wybrać sobie kierunek z neuropsychologii ( ze będą jakies podstawy) oraz mogłabym studiować na tej samej uczelni fizjoterapie. myślałam żeby potem po studiach otworzyć sobie swoją klinikę (nie wiem czy można to tak nazwać) i właśnie przyjmować ludzi z neurologicznymi problemami a potem jak skoncze neuropsychologie to rozszerzyć usługi również w tym zakresie.... chciałąm was zapytać o kilka nastepujacych rzeczy: 1. uważacie ze da się podzielić psychologie i fizjoterapie jeśli chodzi o nauke, studia. 2. czy fizjoterapia na studiach jest bardzo ciężka 3 --//-- psychologia --//-- 4 co ogolnie myślicie o tym pomyśle 5. studiował ktoś na umcs w Lublinie i mógłby mi napisac jak tam jest czy jest bardzo wysoki poziom i ogolnie o uczelni
  23. W takim wypadku powinnam zwrócić na coś jeszcze uwagę, oprócz rozszerzonej matury z informatyki i matematyki?
  24. moim zdaniem warto przeanalizować studia informatyczne a samą specjalność zrobić z grafiki lub później studia podyplomowe
  25. Mówiąc o grafice, mam na myśli także projektowanie logo, plakatów, itp. czym się aktualnie zajmuję w szkole, również wykonałam parę zleceń. Dla siebie tworzę czasem wektorowe ilustracje, np. krajobrazy. Jestem w trakcie samodzielnej nauki rysunku, tylko nie wiem jak duży progres zrobię do momentu rekrutacji na studia, a rysuję raczej przeciętnie. Dziękuję za artykuł.
  26. Są kierunki, jak grafik komputerowy, jednak w dużej mierze prowadzone przez uczelnie prywatne. Nie wiem też czy Tobie na pewno chodzi o grafikę a nie po prostu projektowanie stron, czyli studia bardziej informatyczne. Grafik, jako taki musi umieć rysować. To jest dla Ciebie bardzo ważny artykuł: https://studia.pl/zawod-grafik-komputerowy/
  27. Witam, jestem w drugiej klasie technikum na kierunku grafika i poligrafia cyfrowa i od dłuższego czasu zastanawiam się nad studiami. Mam zamiar pójść na uczelnię publiczną na kierunek związany z grafiką komputerową, jednak wszędzie wymagany jest egzamin z rysunku, gdzie nie mam na tyle dużych umiejętności plastycznych, aby go zdać. Również na tych uczelniach są zajęcia typowo artystyczne z rysunku itp, co nie bardzo mnie przekonuje, ponieważ chciałabym iść na studia ściśle związane z samym projektowaniem cyfrowym, dlatego ASP odpadają. Czy są jakieś uczelnie (podkreślam niepłatne), gdzie taki egzamin nie jest wymagany przy rekrutacji? Myślałam ewentualnie nad jakimś kierunkiem z zakresu informatyki, ponieważ można to w jakiś sposób powiązać z grafiką, np. przy tworzeniu aplikacji albo stron internetowych. Wtedy musiałabym na własną rękę przygotować się do matury z informatyki.
  28. Krucjata admina wobec Perspektyw jest urocza. Ludzie nawet z Kaczyńskim tak nie wojują. Ale tak ogólnie to te uczelnie są na podobnym poziomie. A czy do czegoś Ci się przydarzą finanse, to już zależy od tego, co chcesz w życiu robić, ale elitarna to tam jest głównie cena. ;)
  1. Pokaż więcej elementów aktywności

• Biuletyn

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi nowościami i informacjami?
    Zapisz się

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.