Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

1. Dzisiaj
  2. guesto

Informatyka UJK czy PŚ

Ogólnie to kończę studia na PŚk (informatyka) i muszę przyznać, że poznałem parę osób z UJ, ten sam kierunek. Tam jest porażka. Na PŚk jest zdecydowanie lepiej i więcej wyniesiesz z zajęć. Zdecydowanie bardziej polecam PŚk. Opowiem jeszcze historię osób, które przeniosły się na magisterkę z UJK. Poziom? No błagam, podstaw nie znali. Ci co sami się coś douczyli to jeszcze jak Cię mogę.
  3. z całego serca polecam taniepisanieonline@wp,pl !! Uratowali mi tyłek po innej firmie, terminowo i 0% plagiatu po sprawdzeniu :))) Kontakt z Panią Adrianną jest cały czas, nie czekałam dłużej niż godzinę na odpowiedz, drobne poprawki wprowadzone tego samego dnia i fajna płatność ratami, po kazdym rozdziale wysyła screeny pracy i dopiero wpłacałam. Rewelacja !
  4. Kilka lat temu była duża afera z władzami tej uczeoni ale to drobiazg. Ogólnie to bardzo dobra uczelnia. FiR w domyśle nie jest mocno matematyczny. Lepiej wybrać już analitykę finansową
  5. Wczoraj
  6. @Łukasz, a o samym uniwerku posiadasz może jakieś info? Nie chodzi mi tu oczywiście o nic, co by mnie miało uspokajać lub straszyć. Domyślam się, że renoma to nie wszystko, a nawet zazwyczaj nic nie znaczy. Jednak mimo wszystko, jeśli można, to chciałbym wiedzieć co prywatnie sądzisz o tej uczelni. ps sprawdzi się ten kierunek, jeśli bardziej kręci mnie aparat matematyczny niż humanistyczny ekonomii?
  7. Na stronie uwr jest wymagana średnia 4.5 jeśli się przenosisz z niestacjonarnych na stacjonarne, a z innej uczelni nie jest nic napisane na temat średniej, to nie wiem jak jest w końcu.
  8. Ranking - ten prywatny najbardziej popularny możesz sobie między bajki włożyć. Poznań to świetne miejsce do życia i studiowania. Ma wszystko co potrzeba i jeszcze świetnie się rozwija. Co do nazwy kierunku to tym się tak nie przejmuj. Nie ma to większego znaczenia. To definiuje przedmioty i specjalizacje. Natomiast praca po tym jest taka sama.
  9. Edit: jest również kierunek "rachunkowość i finanse biznesu".
  10. Postaram się krótko. Chcę studiować finanse i rachunkowość, ewentualnie jakiś inny (jak najbardziej) matematyczny odłam ekonomii (informatyka i ekonometria? proszę o rady). Co sądzicie o tej uczelni? Jakiekolwiek informacje? Jest wysoko w rankingu uczelni ekonomicznych, bodajże trzecia nie licząc jednej niepublicznej. Jednak poza tym nic więcej nie mogę znaleźć o niej ciekawego. Niestety nie dostanę się na WNE w Warszawie, więc UE w Poznaniu będzie dla mnie alternatywą. Byłbym wdzięczny również za skrobnięcie słówka o Poznaniu jako mieście akademickim. Aha, jeszcze jedno. Na tej uczelni nie ma kierunku stricte "finanse i rachunkowość", tylko "finanse, audyt, inwestycje". To jakaś duża różnica czy coś?
  11. Musisz mieć średnią minimum 4.5 Nie ma sensu iść po zgodę do swojego dziekana. Należy udać się do Dziekana na UWr i zapytać czy Ciebie przyjmie.
  12. Matma jest znacznie inna na studiach niż w liceum i tu jest problem, że możecie jej znienawidzić Studiuję na WNE, wiele osób bez zainteresowania ekonomicznego (w dodatku kierunek wybiera się po 1 roku, więc jest wybór, choć trzeba uważać, bo na IiE i FiR są progi średnich ocen). MSEMat to dla prawdziwych pasjonatów matematyki, uważałbym raczej.
  13. Jeśli chodzi o MSEMat na UW (MIM-WNE) [a nie jestem pewien, czy o te studia pytasz], to mam paru znajomych, którzy byli na tym, ale na tyle ciężkie są to studia, że większość poprzenosiła się na kierunki ekonomiczne na WNE, póki jeszcze mogli.
  14. Hej, jestem studentką pierwszego roku Prawa na Uniwersytecie Opolskim. Chciałabym się przenieść na UWr. Moja średnia to 4,3. Czy ktos tu jest komu udało się przenieść albo ktoś kto ma podobne doświadczenia? Bardzo mi na tym zależy, a wiem, że z przenosinami jest trudno. Niedługo idę do dziekana po zgodę na przenosiny, ale boje się, że nic z tego nie wyjdzie. Dzięki z góry za każdą pomoc i odpowiedź.
  15. Łukasz

Informatyka UJK czy PŚ

Szczerze mówiąc to nie sa czołowe uczelnie. Kieruj się generalnie zapleczem. Podjedź sobie na obie i pogadaj że studentami póki jeszcze są na uczelni.
  16. Cześć wszystkim. Czy ktoś mógłby mi doradzić co do wyboru uczelni. Jakie są wasze zdania o studiowaniu Informatyki na UJK i PŚ. Którą uczelnie lepiej wybrać co do tego kierunku ?
  17. No mojej uczelni z mishu był jeden dyplom. Szczerze mówiąc na 1 stopień lepiej wybrać po prostu matematykę.
  18. MSEM to jednak trochę co innego niż MISH czy MISMAP na UW. Na tych dwóch ostatnich studiujesz jednocześnie dwa kierunki i z dwóch kierunków dostajesz dyplom. Jest o tyle wygodniej niż studiować tak po prostu dwa kierunki, że musisz robić minima programowe, czyli tylko przedmioty kierunkowe bez wielu zapychaczy. MSEM są inne, bo tam nie dostajesz dyplomu dwóch kierunków, tylko dyplom studiów ekonomiczno-matematycznych. Ale nie powiedziałabym, że to nic konkretnego. To świetne przygotowanie dla kogoś, kto chce być analitykiem albo aktyariuszem, na pewno lepsze niż sama matematyka albo sama ekonomia.
  19. Kierunki nazywana mishami - kierunki realizowane przez 2 lub więcej wydziałów w oparciu o wybrany program. Na mojej uczelni były to studia dość atrakcyjne bo student mógł wybierać dość szeroko zajęcia na które chciał chodzić. Ciekawe rozwiązanie. Jednak to znowu nic konkretnego jeśli chodzi o dyplom.
  20. Mało o tym kierunku na forum, a i w internecie niezbyt dużo praktycznych informacji można znaleźć. Wypowie się może ktoś tak ogólnie? Zależy mi na zgromadzeniu jak największej informacji. Jeśli ktoś cokolwiek wie, to będę bardzo wdzięczny za podzielenie się.
  21. Ostatni tydzień
  22. Kawa

Erasmus+ - Pytania

Co do języka, to w niektórych krajach prowadzi się studia po angielsku i tam można studiować po angielsku. W wielu nie.
  23. Hej, wie ktoś ile punktów trzeba było mieć w zeszłym roku aby dostać się na studia dzienne na Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na UEP i o ile te progi zostały obniżone ?
  24. Dołączam się do tematu, bo mam identyczny problem. Również mam dryg do matematyki i brak konkretnych zainteresowań w zakończonym profilu nauk. Ja myślę nad studiami na WNE w Warszawie, konkretnie międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne. Co myślicie o tym kierunku w naszym (moim i autorki postu) wypadku? Przeżylibyśmy tam nie kochając ekonomii, ale lubiąc matmę?
  25. Łukasz

Magister z FiRu po Ekonomii

Przecież to jedna dziedzina. FiR kiedyś był specjalnością na ekonomii
  26. JVC 231

Magister z FiRu po Ekonomii

Ja bym też polecał piew ekonomię na I stopniu, a na drugim FiR, ponieważ masz wtedy skończone dwa a nie jeden kierunek studiów i masz szersze pole manewru na rynku pracy.
  27. W wielu ofertach pracy na stanowiskach logistycznych pisze "wykształcenie wyższe preferowane: logistyka". Nie tylko logistyka jest prowadzona na wielu uczelniach nawet tych w mniejszych miastach to samo można powiedzieć o FiRze, a ludzie po tym kierunku też muszą rywalizować z tymi co skończyli ekonomię czy ekonometrię, natomiast z tym że kierunek trzeba wybrać w zgodzie ze swoimi zainteresowaniami w pełni się zgadzam.
  1. Pokaż więcej elementów aktywności

• Biuletyn

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi nowościami i informacjami?
    Zapisz się

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.