Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Łukasz

  Studia prawo

  W Gdyni jest fajna uczelnia Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu, tam jest Prawo na dość dobrym poziomie, a łatwiej się dostać.
 3. Mam pytanie odnośnie rekrutacji na prawo. Gdzie najłatwiej się dostać jeżeli chodzi o większe miasta. Najbardziej interesuje mnie Łodz, kraków ,warszawa, ale uwzględniam też inne miasta.Mam w tym roku mature i mimo,że spędzam dużo czasu na naukę. obawiam się ,że może powinąć mi się noga i liczba punktów zbraknie do studiowania w wymarzonym mieście, Z góry dzieki!
 4. Łukasz

  AGH język

  a przeglądałeś zasady rekrutacji z tego roku? Nowe zasady rekrutacji przeważnie są podawane w styczniu.
 5. Cześć, próbowałem jakaś zrozumiec ale w rezultacie nie za bardzo mi to wyszło, chodzi mi o punkty na AGH. Jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy przy rekrutacji jest uwzgledniany język? Czy jest on wgl pomijany? A jak jest z matematyką?( mówię o niej bo to ku niej się skłaniam na maturze). Brany jest pod uwagę tylko wynik z rozszerzonej, czy z podstawowej też? Jest wgl ktoś w stanie mi powiedzieć jak działa ten przelicznik? (rozmawiałem z kilkoma osobami ale nie do końca wiedzą, i nie chodzi mi o wysłanie linku tylko o wytłumaczenie)
 6. Wczoraj
 7. Cześć, jestem uczniem 3. klasy LO i przyszedł czas, żeby zacząć szukać kierunku studiów. Interesuje mnie najbardziej lotnictwo i kosmonautyka na studiach wojskowych. Pierwszy wybór ode mnie padł na Dęblin - czytałem sporo pozytywnych opinii. Byłby może ktoś w stanie napisać coś lotnictwie i kosmonautyce ( mundurowe, pilotaż statków) na LAW-ie? Ciężko się dostać? Jestem na profilu mat-inf-ang, więc zdawanie fizyki na maturze odpada, aczkolwiek nie miałem problemów z nią na przestrzeni lat. Planuje zdawać matematykę podstawę (liczę na ~80%) i angielski rozszerzenie (tutaj na +70%), no i jeszcze informatykę, ale z tego co wiem to się nie liczy. Czy zdając takie przedmioty jest szansa się dostać? Trzeba mieć jakieś kursy wcześniej (PPL, CPL)? Kojarzy ktoś jakie są progi punktowe z ubiegłych lat i jaki są przeliczniki? Na razie więcej pytań nie mam, jeśli ktoś by mógł mi pomóc, byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.
 8. Ostatni tydzień
 9. Hmm... A kto zabrania zostać pracownikiem naukowym (nie naukowo-dydaktycznym ani dydaktycznym) uczelni lub instytutu PAN? Wskazana przez Ciebie OŚ z całą pewnością nie zalicza się do wymagających kierunków.
 10. Mam wśród znajomych absolwentkę dziennikarstwa, która twierdzi, że ten kierunek to była strata czasu. Gazety, itd. i tak wolą ludzi z konkretnymi umiejętnościami, np. osoba po filologii polskiej może sprawdzić poprawność językową tekstów, osoba po filologii z języka obcego może sprawdzić co dzieje się za granicą/przetłumaczyć tekst. Osoba po prawie, może robić relacje ze spraw sądowych i tego typu spraw, bo ma o tym pojęcie. Osoba po ekonomii może pisać artykuły o rynku i o gospodarczych/ekonomicznych rzeczach. W skrócie, gazety i tak preferują osoby po innych kierunkach z konkretną wiedzę niż studentów dziennikarstwa, którzy po studiach nie mają żadnej specjalistycznej i przydatnej wiedzy.
 11. Dziękuję bardzo Panie Łukaszu za odpowiedź. W najbliższy poniedziałek planuję skontaktować się z Dziekanem w jakiś sposób. Zanim to jednak nastąpi to chciałbym o coś zapytać. Czy jeśli ta decyzja o skreśleniu zostanie utrzymana w swojej mocy, to automatycznie utracę te trzy lata studiów? Tak jak pisałem wcześniej, korzystałem ze wznowienia w tym semestrze i mam do tego prawo tylko raz. Jeśli chodzi o powtarzanie semestru to nie wykorzystałem tej możliwości ani razu, choć regulamin zakłada skorzystanie z tego trzykrotnie. Jeśli jest to jednak pytanie zbyt skomplikowane na obecną chwilę to zrozumiem, po prostu nigdzie w internecie lub regulaminie studiów nie mogę się doszukać takowej informacji.
 12. Gutek, mam na myśli że nie chciałabym robić wykładów itd, A tak ogólnie to chyba mi zostaje pójście na coś co mnie wcale nie interesuje. Albo interesuje tylko odrobinę. Słabo, tym bardziej że mam dużą ambicję i chciałabym studiować jakiś ciekawy, wymagający kierunek... no ale cóż zrobić, tak to zwykle jest że zainteresowania nic nie dają
 13. Łukasz

  co dalej?

  Szkoła średnia nie ma praktycznie znaczenia. Wybierz szkole zgodnie z zainteresowaniami.
 14. Urshak

  notatki

  Witam, Ma ktoś jakieś materiały z pierwszego roku informatyki na politechnice rzeszowskiej?
 15. Mam 14 lat i zastanawiam się co dalej zainteresował mnie marketing i nie wiem jakie liceum lub technikum mam wybrać nie orientuje się jeszcze za bardzo a chciała bym już mniej więcej wiedzieć do dalej. Jeżeli chodzi o to to zastanawiałam się nad technikum handlowiec ale nie wiem czy w jaki kol wiek sposób się to pokrywa z marketingiem.
 16. MaryJane

  Jaki rower?

  Decathlon - bardzo dobra jakość
 17. Witam. Obecnie jestem na drugim roku inżynierii zarządzania i marzy mi się praca w gminie lub starostwie i zastanawiam się co opłaca się zrobić bardziej iść do dwu letniej szkoły policealnej na kierunek technik administracji który mógłbym robić teraz w trakcie studiów ale to jest trochę cofanie się, czy czekać jeszcze 2,5 roku i zrobić jedno roczną szkołę podyplomową z administracji? Jeżeli ktoś ma jakieś przemyślenia na ten temat bardzo proszę o zabranie głosu. Pozdrawiam.
 18. Sprawdź czy masz możliwość kontaktu z Dziekanem. Czy przyjmuje na dyżurach, chociaż teraz pewnie nie. Lub przez telefon pogadać z Dziekanem.
 19. W zeszłym roku, na trzecim roku studiów licencjackich, nie zaliczyłem ostatniego, szóstego semestru. Dziekanat poradził mi wznowienie studiów od stycznia tego roku, co pozwoliłoby mi na darmowe zaliczenie wspomnianego semestru letniego. Niestety tak się zdarzyło, że wraz z nadejściem pandemii wszystkie zajęcia przeniesiono na internetową platformę Moodle, co poskutkowało wieloma problemami w zaliczeniach i kontakcie z wykładowcami, ale jestem świadom tego, że sam też przyłożyłem do tego rękę. Ostatnie zaliczenie, różnic programowych, zostało przeprowadzone w dniu 20 września, który z tego co też później się dowiedziałem, był dniem mojego wykreślenia z listy studentów. Z mojej winy doszło do sytuacji, gdzie z dziekanatem skontaktowałem się dopiero w dniu 12 października i wtedy też otrzymałem informację o tym, że skreślono mnie z listy studentów z powodu braku odpowiedzi na ich telefon oraz wiadomość SMS (gdzie nie pamiętam żadnego odrzuconego telefonu a w szczególności odebranej wiadomości). Poradzono mi napisanie odwołania i to też planowałem zrobić, ale dziś zjawiłem się na uczelni by uzyskać nieco więcej informacji i inna pracownica dziekanatu stwierdziła, że skoro nie otrzymałem fizycznej decyzji Dziekana o skreśleniu z listy, to muszę najpierw poczekać na list, w którym zostanie ona przesłana i dopiero wtedy się odwoływać. Pytanie jest następujące. Czy w obecnej sytuacji, gdy tylko otrzymam pismo, będę mógł w odwołaniu od decyzji prosić o przywrócenie na listę studentów i powtarzanie semestru letniego w roku akademickim 2020/2021? Bardzo zależy mi na tym, żeby zaliczyć te studia jak najszybciej i gdzieś usłyszałem, że na złożenie takiego pisma jest już po prostu za późno. Poza jednorazowym wznowieniem studiów nie składałem żadnych innych podań, w szczególności o powtarzanie semestru, na które według regulaminu uczelni mogę sobie pozwolić trzy razy w trakcie studiów. Czy Dziekan, do którego będę się odwoływać, może odrzucić moje pismo i zakazać mi skorzystania z powtórzenia semestru, zmuszając do rozpoczęcia studiów od nowa? Czy jeśli nie złożę odpowiedzi na pismo w sprawie skreślenia z listy studentów to automatycznie utracę wszystkie lata nauki i przykładowo za rok, próbując złożyć podanie o powtarzanie semestru letniego, otrzymam negatywną decyzję? Bardzo nie chcę stracić tych lat nauki a informacje, które otrzymuję z dziekanatu często nie pokrywają się z tym, co słyszę od pozostałych pracowników uczelni.
 20. Ale prowadząca napisała mi po tej poprawce że ją zdałam, więc wgl nie rozumiem tej sytuacji
 21. Witam serdecznie! Od wielu lat zajmuję się pomocą w pisaniu różnych prac dyplomowych, zarówno licencjackich, inżynierskich, jak i magisterskich. Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy, to zapraszam do niezobowiązującego kontaktu z moją firmą (legalna, zarejestrowana w CEIDG, wystawiam faktury). Moje prace cechują się oryginalnością potwierdzoną każdorazowo raportem z systemu antyplagiatowego. W cenie współpracy zawarte są wszystkie poprawki mieszczące się w ramach ustalonego planu pracy. Istnieje możliwość dogodnych płatności ratalnych. Oferuję atrakcyjne ceny dla zdecydowanych Klientów. Chętnie przygotuję wzór pracy licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej. Pomogę opracować plan pracy, stworzyć bibliografię, czy konspekt. Mogę sformatować pracę zgodnie z wymogami uczelnianymi. Zapraszam do kontaktu! MAGOS Prace Dyplomowe magos.firma@gmail.com http://prace-magisterskie.com.pl tel. 514-39-59-59
 22. Witam, w letnim semestrze nie zdałam jednego egzaminu, więc miałam poprawkę we wrześniu. Poprawka odbyła się w formie online z powodu obecnej sytuacji z pandemią. Wykładowczyni po sprawdzeniu pracy wysłała mi informację, że otrzymałam ocenę 3. Ulżyło mi bardzo, bo stresowałam się tą poprawką, to był pierwszy rok studiów, więc wiadomo jak to jest No i myślałam że to już za mną, a dziś sprawdziłam sobie pocztę, a tam mail od tej wykładowczyni, nie wiem jakim cudem go przegapiłam wcześniej, bo był on wysłany 22 września. Przyznam się, że nie sprawdzam poczty codziennie, a jak już to tak bardziej pobieżnie, wiem, mój błąd że ten mail mi jakoś umknął, teraz serio żałuję że nie sprawdzałam poczty dokładniej, ale co się stało, już się nie odstanie niestety. No i ona mi w tym mailu napisała, że poprawkę napisałam słabo, i że proponuje, bym ten test wypełniła jeszcze raz i jej przesłała. Ja, jak wiecie, tego nie zrobiłam ani nie odpowiedziałam na tego maila, bo go po prostu nie zauważyłam. No i teraz bardzo się tym stresuję i nie wiem, co robić, bo przecież po poprawce otrzymałam wiadomość, że zdałam na 3.0. Nie mam pojęcia, dlaczego miałabym to jeszcze musieć poprawiać. Okej, może poszło mi słabo, ale 3.0 to zaliczone. Wiem, że powinnam odpisać jej na tego maila, tylko nawet nie wiem co napisać po tak długim czasie..
 23. Rafal12

  Problem z zajęciami

  czy mogę wiedzieć więcej
 24. bardzo ciekawe informacje dzięki
 25. Rafal12

  WF na studiach

  bardzo ciekawe informacje dzięki
 1. Pokaż więcej elementów aktywności


 • Biuletyn

  Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi nowościami i informacjami?
  Zapisz się
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.