Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Dieego22

Studia na AWF

Witam jestem zainteresowany studiami na AWF-ie,ale mam wiele watpliwosci.
Uczelnie techniczne w moim przypadku odpadaja bo jestem za glupi,a humanistyczne kierunki sa nudne a i tak z ich skonczenia pracy nie ma.
Wiec postawilem na AWF jako ze od wielu lat jestem zwiazany ze sportem i lubie aktywnosc fizyczna.
Mianowicie kierunki jakie realizuje AWF to sport,wychowanie fizyczne,turystyka i rekracja oraz zdrowie publiczne.
Czy sa moze jacys studenci tych kierunkow, ktorzy moga opisac jak wyglada tam nauka?
Jakie przedmioty sa realizowane w sporcie? Najbardziej mnie zastanawia wlasnie to bo powiedzmy tam niezle radze sobie w pilke(gralem w IV lidze), ale np w siatke to mierny jestem :D,czy tam nie potrafie plywac delfinem :D.Jak wygladaja te przedmioty zwiazane ze sportem na tych kierunkach? I czy mozna przez to wyleciec, bo przeciez rozni ludzie studiuja np takiego goscia znam co tam studiuje i on jest kulomiotem ponad 100 kg wazy z bebenem ja nie widze go jak on popina kolka na stadionie,albo plywa delfinem :D.
Moglby ktos powiedziec jak tam jest?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znajdź programy studiów na uczelniach, które Cię interesują - takie z opisami przedmiotów. I przeczytaj zasady rekrutacji, bo na sport z dużym prawdopodobieństwem będą testy sprawnościowe, często wśród nich jest też pływanie; na TiR też może się takie coś trafić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie nie ma zadnych testow w Szczecinie :D.
No ja to czytalem no i wlasnie daja ze na basenie jest plywanie delfinem a nie ma opcji zeby tam kazdy delfinem plywal,albo zeby co tam sa koszykarze to na gimnastyce na glowie stawali :D, albo ci co sa od sportow silowych juz widze jak popinaja na stadionie kolka...jakos to jest rozwiazane bez przesady nie mozna potrafic wszystkiego dyscypliny sie wykluczaja koszykarz nie stanie na glowie,maratonczyk nie wezmie 100 kg na klate,a kulomiot nie bedzie smigal kolek na stadionie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć, pamiętaj, że studia to zawsze studia, na Kierunku sport jest dużo anatomii, fizjologii i innych przedmiotów medycznych

poczytaj tutaj:

http://www.studia.net/sport

Z tego co wiem to w Szczecinie i na zachodnimpomorzu nie ma uczelni prowadzącej ten kierunek, najbliżej Poznań i Gdańsk.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak o tym wszystko wiem o tych przedmiotach wystepuja na kazdym kierunku.
Najwiecej chyba na Zdrowiu Publicznym.
A sportu nie ma w Szczecinie -jest TiR,zdrowie publiczne,wychowanie fizyczne a sport w Poznaniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Studia nie na kierunku sport nie sa takie trudne, co nie znaczy że się je ukończy jeżeli nie poświęci im się należytej uwagi. Pytanei co byś chciał robić po takich studiach, Na naszej uczelni - Wyższa Szkoła Trenerów Sportu ma szeroką ofertę, np. spec. menadżer sportu. Odwiedź naszą stronę http://wststorwar.pl  pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Cześć,    Nie jesteś pierwszy, który to piszę. Szczególnie odnośnie informatyki, bo przecież to taki popularny kierunek. Tydzień czy dwa tygodnie temu pojawiło się to samo. Też osoba z informatyki.  Moim zdaniem, skoro jesteś umysłem ścisłym, masz smykałkę do informatyki ale trochę Cię to nudzi to powinieneś rozważyć studia związane z kierunkami technicznymi, który również wykorzystują wiedzę matematyczną i informatyczną, może automatyka i mechanika? może robotyka? może mechatronika.  Co o tym myślisz? Zerknij sobie na zawody przyszłości, może również do czegoś Cię to skłoni:  
    • Hej, witam was wszystkim. Przychodzę do was z moim problemem dotyczącym wyboru kierunku studiów. W październiku ubiegłego roku rozpocząłem naukę na Politechnice Łódzkiej, na wydziale WEEiA. Wybór padł na informatykę. Dlaczego? Ponieważ cały czas siedzę przed kompem. Niestety po semestrze zrezygnowałem. Nie dlatego, że bym sobie nie poradził. Ale dlatego, że nie interesowało mnie to. Aktualnie jestem zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy i szukam zatrudnienia. Pragnę jednak podjąć dalszą naukę od października. Abyście mogli mi pomóc w wyborze kierunku dla mnie, opowiem trochę o mnie. Zawsze byłem bardzo dobrym uczniem. Czerwone paski, średnie powyżej 5.0 nie opuszczały mnie przez cały czas. Konkursy z matematyki szły mi nieźle, mimo, że nigdy nie zająłem miejsca na podium. Matma nie jest dla mnie problem, fizykę w miarę ogarniam też. Chemii nie lubię. Potrafię ją zrozumieć, nauczyć się i zdać, ale nie chcę, bo to jest dla mnie męczące w przeciwieństwie do matematyki, która przychodzi dużo łatwiej. Język angielski znam dosyć dobrze. Potrafię płynnie rozmawiać z obcokrajowcami, znam czasy, ale często brakuję mi słówek. Nigdy nie miałem do nich głowy. Mój wolny czas, w roku szkolnym spędzałem raczej przed komputerem, grając w RPGi, fpsy, MOBA. Chodziłem do dodatkowej pracy, tylko po to, żeby zarobić na wymarzony komputer i w 2012 roku kupiłem jednostkę marzeń za 4 tysiące. Wakacje spędzałem na orlikach i basenie. Niestety to wszystko co robiłem, nie podsunęło mi żadnej wskazówki podczas wyboru kierunku. Pomyślałem, skoro tyle czasu spędzam przed komputerem, to pójdę na informatykę, nic się nie zmieni. Otóż nie, zabawa zmieniła się w przekleństwo. Proszę, jeżeli wpadniecie na pomysł, wskazówkę, kierunek w sam raz dla mnie. To będę wam wdzięczny.
    • Wybierając studia wielu z Was zastanawia się jaki kierunek wybrać? Większość kieruje się obecną popularnością kierunków, ciekawymi nazwami studiów, ciekawymi programy. Rzadziej kierujecie się swoimi pasjami i zainteresowaniami, a przecież to bardzo ważne.  Obecna popularność konkretnego kierunku nie ma nic wspólnego z możliwościami zatrudnienie. Nikt nie wie jak będzie wyglądał rynek pracy za 5, 10 lat, a co dopiero za 30 czy 40 kiedy My obecna młodzież, studenci, maturzyści, czy absolwenci, będziemy musieli być aktywni zawodowo. Dobrym przykładem była europeistyka, kierunek bardzo ciekawy, rozwijający pasję i dający szerokie horyzonty myślowe. W 2004 roku na UMK było 30-40 osób na jedno miejsce, aby zostać zakwalifikowanym należało się wykazać średnią ze szkoły średniej na poziomie 5,6 i podobnie zdaną maturą. Dzisiaj kierunek ten uchodzi za produkcję bezrobotnych. Moim zdaniem nie jest to słuszne myślenie, bo to nie kierunek jest determinantem naszego życia. Kierunek daje nam fundamenty, podstawy naszego rozwoju, ale to my sami decydujemy o naszej przyszłości.  Oczywiście warto pomyśleć już teraz, co może być oczekiwane w przyszłości, jakie kwalifikacje, jakie fundamenty będą nam dawały lepszy start.  Zachęcam Was do obejrzenia filmu o najbardziej przyszłościowych zawodach w Polsce:    
    • Wiele osób tak robi. Spokojnie można wyjechać w lipcu i wrócić we wrześniu, przez 2,5 miesiąca na zachodzie można zarobic
  • Najpopularniejsze tematy na forum