Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

janusz_klimq

Najlepsze śląskie uczelnie

28 odpowiedzi w tym temacie

Jakie są Waszym zdaniem najlepsze śląskie uczelnie? :) Gdzie Wy studiujecie bo ja nie wiem co wybrać... jaką uczelnie :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z uczelni publicznych:
- Politechnika Śląska w Gliwicach

- Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

- Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uczelnie prywatne:

- Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

- Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. gen. J. Ziętka w Katowicach

- Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach

Wszystko jednak zależy od tego co chcesz studiować i na jakiej uczelni - prywatnej czy publicznej. Jeśli kierunki techniczne, to oczywiście politechnika. W przypadku gdy wybierasz filologie, nauki humanistyczne, etc, to dobrym wyborem będzie Uniwersytet Śląski. W prywatnych uczelniach również masz ciekawe programy studiów i dość spory wybór kierunków. Musisz jednak bardziej sprecyzować swoje oczekiwania odnośnie kierunku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy w Katowicach nie ma uczelni prywatnej, oferującej kierunek ekonomia? Nie znalazłem żadnej, jedynie w pobliskich miastach, Dąbrowie Górniczej i Gliwicach. Myślałem, że Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. gen. J. Ziętka oferowała taki, ale na ich stronie nic o ekonomii nie ma.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obecnie Zietek ma tylko zarządzanie.

Ekonomia w Katowicach jest tylko na Uniwersytecie Ekonomicznym

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tak, ale użytkownik pisał, że nie bardzo mu to pasuje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to niestety z tego co się orientuję to chyba nikt nie ma ekonomii w Katowicach oczywiście mówimy o niepublicznych. Może jednak weźmiesz pod uwagę np Dąbrowę?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do tych okolicznych miejscowości jest stosunkowo blisko i warto to rozważyć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mieszkam jakąś godzinę drogi do Katowic, może mniej. Pobliskie miasta nie wyglądają zbyt zachęcająco ;P Więc jak już, to studiowałbym tutaj zaocznie, ale perspektywy pracy raczej lipne, przynajmniej w miejscu, gdzie mieszkam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale wiesz, to nie ma żadnego znaczenia czy studiujesz w Katowicach czy Dąbrowie, czy gdziekolwiek indziej. Lepiej iść na wymarzony kierunek. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oprócz samych studiów chciałbym też zdobywać doświadczenie w tym kierunku, a z tym może być większy problem. Ewentualnie poszukać czegoś w Katowicach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Godzinę rano to przez większe miasto się jedzie :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W sumie to macie rację, nawet dzienne bym mógł wybrać i dojeżdżać, na pewno taniej wyjdzie od przeprowadzki do innego miasta, pytanie tylko, czy chcę tu spędzić kolejne lata ;P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znam sporo osób, które dojeżdżały do Katowic na studia nawet ponad godzinę i wiem że jest to do zrobienia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta