Skocz do zawartości
jacek678

Rezygnacja ze studiów po kampanii wrześniowej+ inny kierunek.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

piszę tutaj jako pierwszy wątek ponieważ potrzebuję szybkiej porady. 

Otóż studiuję na Politechnice Śląskiej na wydziale budownictwa, aktualnie posiadam kampanie wrześniową z jednego przedmiotu, który jest obligatoryjny. Pierwszy rok robię już dwa lata i wiem, że minąłem się z powołaniem ale do rzeczy. Egzaminy mam 12 oraz 14 września, natomiast zarekrutowałem się na inny kierunek na tej samej uczelni ale zaocznie, gdzie na drugi nabór (moja decyzja padła dopiero w sierpniu) trzeba donieść papiery 13 września. By dostać papiery (oryginały) muszę wcześniej poprzedzić to rezygnacją ? Pytam z tego względu, że w momencie składania rezygnacji i prośbą o wykreślenie z listy studentów nie mam możliwości zaliczenia przedmiotu we wrześniu ? Rekrutację przeszedłem od zera, tak jakbym nie studiował na tej samej uczelni, nie wybierałem "drugiego kierunku". 
Drugie pytanie o przepisanie ocen typu fizyka i matematyka: Oczywiście na zostań inżynierem budowlanym zaliczyłem te przedmioty, ale jakbym nie zaliczył drugiego semestru z innego przedmiotu, to te przedmioty  (matematyka i fizyka) dalej widnieją jako zaliczone i jest możliwość ubiegania się o przepisanie ich na innym kierunku ? 
Pytam bo nie wiem czy mam wypruwać sobie flaki przez najbliższy tydzień tylko po to, żeby zdać jeden przedmiot, w tym 1 rok i zacząć inny kierunek zaocznie albo dowiedzieć się, że muszę zrezygnować przed egzaminami, żeby rekrutacja przebiegła pomyślnie donosząc oryginały :) 

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wcześniej złożyć rezygnacji z dotychczasowego kierunku, aby zacząć inny. 

Można przepisać oceny z fizyki i matematyki, pod warunkiem, że sylabusy tych przedmiotów na Twoim aktualnym i przyszłym kierunku będą się zgadzały. Czasami niektóre uczelnie wprowadzają też zasadę, że np. przepisują tylko oceny minimum dobre.  

Aha, nawet jeśli zrezygnujesz i tak możesz przepisywać zaliczone przedmioty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.