Skocz do zawartości
smbh

Sopocka Szkoła Wyższa - Finanse i Rachunkowość ACCA vs. Ekonomia UG ACCA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, 

 

Czy mógłby ktoś podzielić się opinią na temat samej Sopockiej Szkoły Wyższej jak i kierunku Finanse i Rachunkowość ACCA II stopień niestacjonarne bądź podyplomowe, jeśli ktoś miał z nimi styczność. Na papierze studia wyglądają super:

- angielski jako język wykładowy i ten w którym zdaje się egzaminy, 

- akredytacja ACCA - zwolnienie z 9 egzaminów.

https://www.ssw-sopot.pl/rachunkowosc-i-finanse-acca-2st/

 

Martwi mnie jednak mała ilość opinii na temat tej uczelni i kierunku.

 

Zwolnienie z 9 egzaminów uzyskuje się też na II stopniu Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim, jednak zajęcia jak i egzaminy są po polsku. Może to być problematyczne po ich ukończeniu, gdyż pozostałe kilka egzaminów trzeba zdać i tak po angielsku. Studia jednak też są akredytowane, a uczelnia jako uczelnia państwowa (przynajmniej na pozór) budzi większe zaufanie. Czy słusznie?

 

http://ekonom.ug.edu.pl/web/ACCA/index.html?lang=pl&ao=studia_na_specjalnosci_finanse_w_przedsiebiorstwach_akredytowanej_przez_acca

 

Będę wdzięczny za każdy komentarz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, smbh napisał:

II stopi niestacjonarne bądź podyplomowe

9 godzin temu, aguagu napisał:

Masz ciekawą definicję dobrej uczelni...

Jedne i drugie studia wybierają z reguły pracujący, którym wystawca papierka pozostaje raczej obojętny, bo doskonale wiedzą, że wartość rynkowa doświadczenia znacznie przewyższa sam dyplom. Dlatego ku zaskoczeniu (zwłaszcza dziennych) absolwentów czołowych uczelni warszawskich, osoby po szkołach o wątpliwej reputacji nierzadko bardzo dobrze radzą sobie na rynku pracy. Ministerialne badania ekonomicznych losów absolwentów nie kłamią. Oczywiście studia dzienne i praca poza swoją branżą to już przypadek daleki od tego schematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Oba kierunki są niestacjonarne. Bardziej chodziło mi o upewnienie się czy SSW nie jest uczelnią dla tzw. bananowej młodzieży. Spotkałem się z komentarzem, że idą tam Ci, których UG nie przyjął. Chciałem zweryfikować tę opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.