Skocz do zawartości
pavvel2505

Studia - co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dylemat jakie studia wybrać. 
Do wyboru mam politechnikę łódzką - elektrotechnika, politechnika krakowska - energetyka i politechnika opolska - informatyka (Opole daje raczej małe perspektywy jako miasto, dużo nauki jeżeli chodzi o kierunek - duża liczba osób odpada po pierwszym roku, ponad połowa, życie studenckie jest tam chyba na słabym poziomie i mało ciekawych miejsc do spędzenia ciekawie czasu)
Politechnika Krakowska - czym różni się specjalizacja odnawialne źródła energii elektrycznej, a energetyka odnawialna. Dostałem się na Wydział Mechaniczny.
Który kierunek jest ciekawszy elektrotechnika czy energetyka?
Do Łodzi mam najbliżej i idzie kilku do znajomych, do Krakowa, Opola samemu.
Politechnika Opolska w rankingach jest o wiele niżej niż Łódzka czy Krakowska.
Do wyboru mam jeszcze ekonomie na Uniwersytecie Łódzkim, ale to raczej odrzucam bo politechnika wydaje mi się być ciekawsza i więcej po niej się potrafi rzeczy praktycznych i łatwiej o pracę (mogę się mylić, jak z pracą po ekonomi - Kierunek ekonomia w Łodzi jest na 5-6 miejscu w Polsce. Po ekonomii wiadomo później magisterka może z finansów i rachunkowości.
Oczekuję na długie i ciekawe odpowiedzi, które by mnie jakoś przekonały do waszych racji.

Pozdrawiam

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczysz na dyskusję, a bezczelnie kopiujesz treści z innych forów tutaj? Wiesz co to jest edytor?

 

A dlaczego by Cię miały przekonać do naszej racji? Po co nam to? Po co mamy namawiać Cię do czegokolwiek. 

Masz wszystkie dane. Dla każdego każdy kierunek jest inny. I tak samo może być ciekawy lub nieciekawy. To kwestia indywidualna. Kieruj się tym co Cię najbardziej interesuje. Znajomych szybko poznasz. Kraków też daje dużo wieksze możliwości niż Łódź. Tylko co z tego jeśli kierunek może Ci nie pasować? Spacjalizacjami się nie kieruj bo nikt Ci nie zagwarantuje że się na którąś dostaniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.