Skocz do zawartości
Dexter

Architektura na uczelni prywatnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo chciałbym studiować architekturę ale nie wiem czy wogóle jest sens. Niestety nie idę na Politechnikę gdyż za późno zdecydowałem o kierunku a na Politechnikę są egzaminy wstępne wiec zamierzam iść na uczelnie niepubliczna. Kiedyś rysowałem regularnie , myśle ze całkiem niezłe mi to wychodziło Teraz znów zacząłem się w to bawić. Czy mam wgl szanse utrzymać się na architekturze bez kursu i szkoły architektonicznej ? Zamierzam bardzo się przyłożyć przez te 2 msc do rysunku jak i w czasie studiów. Pytanie tylko na jaka uczelnie prywatna iść i czy po takiej szkole są małe szanse na prace w zawodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz napisał:

A koniecznie musisz iść w tym roku na studia? Nie możesz rok poczekac? 

Nauczyć się i iść na wymarzoną uczelnie?

Zerknij tutaj na uczelnie 

https://www.studia.net/architektura

Właśnie rok już zmarnowałem gdyż nie trafiłem w kierunek :/ Ale czy prywatne uczelnie nie maja racji bytu ? Pracodawcy patrzą czy skończyłem architekturę na politechnice czy na prywatnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Łukasz napisał:

Tak, na pewno zwracają na to uwagę. Architektura na renomowanej politechnice ma duże wzięcie. 

Teraz pytanie czy warto pchać się w uczelnie prywatna , czy będzie problem później z praca :/ Mam jeszce możliwość studiowania na Politechnice Warszawskiej Budownictwa albo Inżynierii Środowiska ( plusem jest to ze jest to filia w Płocku wiec na uczelnie miałbym kilkanaście minut drogi) Natomiast nie wiem czy sobie poradzę na zostań inżynierem budowlanym gdyż słyszałem ze są to trudniejsze studia niż Architektura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak właściwie to dlaczego architektura czy budownictwo? Jesteś pasjonatem czy wybierasz z tego co jest? 

Czy będzie problem z pracą? Przecież w Polsce obecnie nie ma bezrobocia. Problemu z pracą nie powinno być. Pytanie czy znajdziesz taka pracę jaką chciał byś mieć. Tutaj kwestia tego jak wykorzystasz studia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej z mojego wyboru. Kwestia tego co będzie bardziej przyszłościowe Architekrura Czy Budownictwo. Lubię rysować, projektować ale tez chce mieć szersze możliwości po studiach dlatego zastanawiam się czy podjąć studia na prywatnej uczelni zaocznie na Architekturze czy zaocznie blisko domu na Politechnice Warszawskiej na zostań inżynierem budowlanym. Bardziej przemawia za mną Architekrura ale mam wybór prywatnej uczelni po której nikt nie będzie pewnie mnie traktować poważnie a Politechnika i Trudnym Budownictwiem. 

Obecnie pracuje w rodzinnej firmie zajmującej się klimatyzacja wentylacja i ogrzewaniem. Zastanawiałem się również nad energetyka zaocznie gdzie będę zdobywał doświadczenie w chłodnictwie i ogrzewaniu a energetyka myśle ze również była by ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu to pytanie: Czy budownictwo jest trudniejsze od architektury ( słyszałem ze jest to jeden z najtrudniejszych kierunkow studiów )i który kierunek daje lepsze perspektywy na przyszłość ( wiem ze w tej chwili jest lekki kryzys budowlany). Mam obawy czy da się pogodzić studia zaoczne na zostań inżynierem budowlanym czy architekturze z praca :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.