Skocz do zawartości
Michalina Jedwabna

Praktyki ubezpieczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem: aktualnie odbywam praktyki studenckie. Nie odebrałam jeszcze dzienniczka praktyk z dziekanatu bo zapomniałam wykupić ubezpieczenie na te praktyki. Miałam je donieść do dziekanatu przy odbiorze dzienniczka ale jak go nie mam to mogą mi go nie wydać. Praktyki mam ustalone na 1-15 sierpnia a jest już 11 sierpnia i teraz pojawia się pytanie czy mogę gdzieś kupić ubezpieczenie "wstecz"? Potrzebuję go tylko po to żeby wydali mi ten dzienniczek bo zanim do nich dotrę to już będzie po praktykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być jakaś skrajnie patologiczna firma-krzak, w której odbywasz praktyki "na czarno". Żaden poważny pracodawca nie przyjmie praktykanta bez NNW, bo po pierwsze szanuje tę osobę i nie wyprze się jej w chwili wypadku, a po drugie nie chce mieć wtedy problemów. Inna sprawa, że umowy o praktyki zawsze zawierają punkt brzmiący mniej więcej "praktykant zobowiązany jest dostarczyć dokument potwierdzający objęcie ubezpieczeniem NNW najpóźniej w dniu rozpoczęcia praktyki", co samo z siebie mówi, że bez niego wstęp na teren zakładu pozostaje wzbroniony. Całe szczęście, że chociaż uczelnia przestrzega prawa i nie zjeżdża kulturą bezpieczeństwa pracy do trzeciego świata.

Cytat

i teraz pojawia się pytanie czy mogę gdzieś kupić ubezpieczenie "wstecz"? Potrzebuję go tylko po to żeby wydali mi ten dzienniczek bo zanim do nich dotrę to już będzie po praktykach.

Nikt nie sprzeda polisy z datą wsteczną i to nie tylko dlatego, że byłoby to wątpliwe pod względem prawnym, ale przede wszystkim z tego powodu, że chcący daty wstecznej może dokonać świadomego wyłudzenia odszkodowania. Wielu byłoby takich mądrych, co odżałują 60 zł "w ciemno" (tyle kosztuje karta ISIC z NNW w kraju), ale jak stanie się coś, to jednak chętnie wyłożą te drobniaki dla przytulenia zdecydowanie większej sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.