Skocz do zawartości
Aneta97

Nauki o żywności, nauki o ziemi czy ochrona środowiska?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze zdecydowaniem się na który kierunek złożyć. Moje zainteresowania są dosyć wszechstronne i każdą wymienioną dziedzinę lubię równie mocno, przez co nie mogę się zdecydować który kierunek jest dla mnie najlepszy. Wiem, że nikt za mnie nie będzie wiedział co najbardziej bym chciała robić, jednak poza samymi zainteresowaniami chciałabym mniej więcej zorientować się po czym mam większą szansę na zdobycie zatrudnienia, co się najbardziej opłaca i czy studiowanie czegokolwiek związanego z naukami o ziemi ma sens. Słyszałam, że po geologii nie ma w ogóle pracy w Polsce, zwłaszcza dla kobiet. Podobne opinie krążą na temat wszystkich kierunków pokrewnych geologii.  Interesują mnie kierunki związane z żywnością (tj. technologia żywności, dietetyka, bezpieczeństwo żywności itd.), geologia, ochrona środowiska czy nawet inżynieria środowiska. Wiem, że żadne studia nie zapewniają pracy i wszystko zależy od mojego zaangażowania i chęci, ale jednak wolałabym wiedzieć w którą dziedzinę najbezpieczniej będzie zainwestować.  Interesuje mnie praca w Polsce jak i za granicą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy z tych kierunków chociaż podobny to trafia do zupełnie innych zainteresowań. Musisz sobie odpowiedzieć co najbardziej Cię interesuje i w czym chcesz się dalej kształcić. Być może zdobędziesz wiedzę i umiejętności na całe życie. Więc to ważne. Co do pracy to studia wprost pracy nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Największe możliwości spośród wymienionych stwarza inżynieria środowiska, ale wbrew nazwie, pod żadnym pozorem nie jest to kierunek przyrodniczy. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy kręci Cię nauka projektowania instalacji wodnych, kanalizacyjnych, CO, klimatyzacji itp.

Cytat

Interesuje mnie praca w Polsce jak i za granicą. 

Akurat bez stażu pracy w Polsce będzie Ci bardzo trudno podjąć pracę w zawodzie za granicą. W kraju konkurujesz o pracę co najwyżej z absolwentami z innych województw, a tam nawet z całego świata. W związku z tym trzeba coś sobą reprezentować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yourneutrality
      Czy są tu osoby studiujące dietetykę na UWM, albo czy ktoś się tam wybiera w tym roku? Czy jest tam bardzo trudno? Jak wyglądają zajęcia? Jacy są wykładowcy? Chciałabym się dowiedzieć jak najwięcej 
    • Przez różowapantera
      Cześć. Mam dylemat związany z wyborem studiów. Dostałam się na Uniwersytet Łódzki na chemię kosmetyczną oraz na dietetykę na uniwersytet przyrodniczy w lublinie. Nie wiem co wybrać aby mieć w przyszłości dobrą i ciekawą pracę z możliwościami. Proszę o pomoc i porady
    • Przez jarosky
      Witam, otóż dostałem się na studia stacjonarne na Uniwersytecie w Białymstoku na kierunek: ochrona środowiska, jest to kierunek, w którym nie ma nic dla mnie interesującego, perspektywy pracy po tym kierunku raczej mocno średnie, chociaż mieszkam na podlasiu w Białymstoku, w mieście który ma jakiś nacisk na ekologie, środowisko, przynajmniej tak mi się wydaje. Zastanawia mnie kierunek mechanika i budowa maszyn, który wydaje się być ciekawy, od zawsze interesowałem sie silnikami, samochodami, itp. Chciałbym pójść na studia zaoczne, aczkolwiek mam dylemat, ponieważ z matmy nigdy nie byłem dobry, czasami trafiały się jakieś tematy, które w miare rozumiałem, a wiadomo, że w tym kierunku matematyka to podstawa, a do tego fizyka... Czy ktoś mógłby mi doradzić, mam zamiar składać papiery na politechnikę białostocką, nie wiem czy to dobry pomysł i czy dam sobie radę.
    • Przez Karol19447
      Postanowiłem studiować dietetyke i zakwalifikowalem sie do PSW w Białej Podlaskiej i na Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach... Czy ktoś studiował na tych uczelniach (na innym lub podobnym kierunku) i mógłby wyrazić opinie o uczelni, poziomie nauczania, stypendiach...? 
    • Przez Kwiatus12
      Który kierunek bardziej przyszłościowy, co można po nich robić? Ktoś jest studentem któregoś z nich? Gdzie większe perspektywy pracy? Czy to ciężkie kierunki? 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.