Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Grupowicze. Jestem na forum od dzisiaj. Od września 2 klasa liceum. Niebawem będę musiał wskazać  przedmioty - rozszerzone na maturze. Najlepsze wyniki osiągam z studia.net/informatyka i angielskiego. Z innych przedmiotów nie jest źle. Moja klasa ma rozszerzenia z geografii wos-u i angielskiego. Jakie kierunki studiów moglibyście polecić ? Jakie uczelnie ? Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz informatykę, idź na informatykę. A jeśli angielski, idź na filologię. A przedmioty maturalne dobierz wg wymagań interesującej Cię uczelni. Anonimowi internauci nie wymyślą za Ciebie, co chcesz w życiu robić. Czemu w ogóle wybrałeś taką klasę? Zwykle już na poziomie wyboru klasy w liceum ludzie się na coś ukierunkowują, typu na nauki ścisłe, medyczne albo humanistyczne, a potem ewentualnie zastanawiają się na konkretnym kierunkiem, ale w obrębie tych zainteresowań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że nie zawsze od razu wszystko się wie .... Nawet maturzyści mają z tym problem, co chcą robić w życiu. Dlaczego jestem w tej klasie ? Z przypadku, bo było tylu chętnych do informatycznej, że przesuwali uczniów do innych klas. W jakim celu jest to forum, skoro nie można poprosić innych o podzielenie się swoimi doświadczeniami z kimś, kto o to pyta. Oczywiście, sam dokonam wyboru. Nie liczę, że ktoś za mnie to zrobi. Liczyłem na jakąś serdeczność i informacje na temat uczelni, na których inni studiują. Zawsze warto pytać, ale chyba nie tu. Pozdrawiam. Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale musisz podejść do tego inaczej. Od tego jest to forum żebyś wybrał to co chcesz robić. Odwieść Cię od myślenia o wyborze studiów po których jest pseudo praca bo to nieprawda. A musisz poszukać swojej nizszy. Piszesz że dobrze czujesz się w informatyce. Musisz pamiętać że na nią jest tyle chętnych że matematykę rozszerzona musisz zdać na 80%. A jak się czujesz z matematyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej 2018 napisał:

Liczyłem na jakąś serdeczność i informacje na temat uczelni, na których inni studiują. Zawsze warto pytać, ale chyba nie tu. Pozdrawiam. Maciek

Tylko co Ci to da, jak Ci napiszę, co ja studiowałam i gdzie?

Ok. Chodziłam do klasy humanistycznej. Na maturze zdawałam rozszerzone polski, angielski, historię i WOS. Skończyłam dziennikarstwo i anglistykę na UW. Pracuję w branży tłumaczeniowej. 

Dało Ci to coś? Nie? No właśnie. Mnóstwo osób może Ci napisać, co robi. Ten będzie studiował mechatronikę, a ten będzie astronautą. Ale to nie ma żadnego wpływu na Ciebie. Możemy Ci podpowiedzieć jakieś kierunki i drogi kariery, ale musisz chociaż mniej więcej wiedzieć, w którą stronę chcesz iść. Nie będziemy strzelać na ślepo nazwami kilkudziesięciu kierunków, bo to nic nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś dobry z studia.net/informatyka, to informatyka będzie dobrym wyborem. Jeśli interesują (nie mylić z: fascynują) Cię trochę dziedziny techniczne, to możesz celować w mechatronikę czy elektronikę, albo i AiR. Jeśli chcesz połaczyć to z rozszerzeniem swojej klasy, to zawsze możesz iść na geoinformatykę. Ale jestes dopiero w 2 klasie, przed Tobą jeszcze 2 lata na decyzje i wiele może się zmienić. Klasa nie ma żadnego znaczenia, w mojej dawnej klasie (mat-fiz) ludzie poszli na przenajróżniejsze kierunki jak medycyna, stomatologia, prawo, informatyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polerst napisał:

Jeśli jesteś dobry z informatyki, to informatyka będzie dobrym wyborem. Jeśli interesują (nie mylić z: fascynują) Cię trochę dziedziny techniczne, to możesz celować w mechatronikę czy elektronikę, albo i AiR. Jeśli chcesz połaczyć to z rozszerzeniem swojej klasy, to zawsze możesz iść na geoinformatykę. Ale jestes dopiero w 2 klasie, przed Tobą jeszcze 2 lata na decyzje i wiele może się zmienić. Klasa nie ma żadnego znaczenia, w mojej dawnej klasie (mat-fiz) ludzie poszli na przenajróżniejsze kierunki jak medycyna, stomatologia, prawo, informatyka.

Dziękuję za odpowiedź. Wczoraj dużo czytałem, przeglądałem kierunki z opisami. Jest bardzo duży wybór, ciekawe kierunki. I o dziwo, doszedłem do pierwszych refleksji, które potwierdziły się w Twojej odpowiedzi. Zainteresowała mnie ta geoinformatyka. Wtedy nastawiłbym się na rozszerzoną geografię. W niektórych uczelniach na Informatykę wymagana jest matura z tego przedmiotu. U nas w szkole nauczyciele przygotowują do rozszerzeń jeśli klasa ma taki profil. Raczej nie mogę już zdawać innych rozszerzeń. Dlatego geografia lub wos ... Angielski na pewno będę na obu poziomach. Okazuje się, że na niektórych uczelniach KUl nie wymagają chyba studia.net/informatyka na rozszerzeniu - na informatykę. Tego wszystkiego jest bardzo dużo. Muszę stopniowo zapoznawać się z tymi uczelniami i kierunkami. Z studia.net/informatyka miałem 6 - ocena do przepisania na świadectwo w 3 klasie, angielski 5  , geografia 4 ...... Najsłabiej chyba z matmy - 2 .. Od 2 klasy będę miał korki. Dziękuję za odpowiedź . Czy można jeszcze liczyć na pomoc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie osoby, które poszły na informatykę, nie zdawały rozszerzenia z studia.net/informatyka (na PW jest informatyka zamiennie z fizyką). Możesz się też sam przygotowywać do danej matury, nikt nie może Ci zabronić zdawania tego, czego chcesz - kwestia przygotowania. U mnie na mat-fizie były osoby same kujące chemię, na przykład :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, polerst napisał:

Akurat u mnie osoby, które poszły na informatykę, nie zdawały rozszerzenia z informatyki (na PW jest informatyka zamiennie z fizyką). Możesz się też sam przygotowywać do danej matury, nikt nie może Ci zabronić zdawania tego, czego chcesz - kwestia przygotowania. U mnie na mat-fizie były osoby same kujące chemię, na przykład :)

 

Kolega ma racje, nie mogą Tobie zabronić pisania matury z wybranego przedmiotu. Kwestią pozostaje tylko samodzielnego przygotowania się lub skorzystania z fakultetu, który będzie prowadzony w szkole ( musisz dogadać się z nauczycielem informatyki).  Sama osobiście byłam na rozszerzonej geografii, angielskim oraz wos'ie, a pisałam maturę z Studia na kierunku biologia
Mówiąc o twoich zainteresowaniach, @polerst dobrze wybrał kierunki. Poleciłabym Tobie to samo :) 
Powiedz nam tylko czy chcesz zostać w rodzinnej miejscowości czy wyjechać poza rodzinny dom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.