Skocz do zawartości
Merid25

Informatyka na Akademii Morskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym studiować informatykę i nie mam pewności, czy dostanę się na Politechnikę Gdańską. Na Akademii w Gdyni w tym roku otworzono ten kierunek i zastanawiam się, czy warto? Z racji tego, że to nowy kierunek, nie można nigdzie znaleźć o tym opinii... Złożę dokumenty też na UG, ale wolałbym studia inżynierskie. I jeszcze pytanie, jeśli dostałbym się i na Akademię i na Politechnikę, to co lepiej wybrać? Papierek niby ten sam, a na Politechnice podobno jest ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inzynier czy licencjat studia.net/informatyka nie ma znaczenia, bo nie liczy sie papierek, a wiedza. Co ciekawe, dawniej byl tylko licencjat z studia.net/informatyka. Inzynier z studia.net/informatyka to mozna bylo uzyskac na kierunku elektrotechnika. ;) Dlatego wg ludzi, z ktorymi rozmawialem i pracuja w IT twierdza, ze i tak trzeba samemu sie uczyc po godzinach, jesli chcesz cos osiagnac. Wiedza zdobyta to 10% na studiach 90% w domu i kola naukowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy informatyka na AMG jest na I i II stopniu? Bo jeżeli tylko na I to znaczy, że mają słabiutkie przygotowanie do prowadzenia kierunku. Sam tytuł inżyniera niczego nie daje, w tych czasach można go zdobyć nawet z gastronomii i hotelarstwa i absolutnie to nie jest żart. :) Liczą się posiadane kompetencje.

Cytat

Chcę wybrać takie studia, po których będę inżynierem. Wtedy będę mógł iść do pracy po 3 latach, a magistra robić zaocznie. Sam licencjat po UG niewiele mi da.

Inż. przed nazwiskiem sprawi tylko tyle, że będziesz studiować 3,5 zamiast 3 lat. Nie warto deprecjonować UG, bo tamtejsza informatyka jest dobrze znana na Pomorzu, czego nie można jeszcze powiedzieć o AMG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Jestem studentem AMG akurat i tego wydziału na którym jest informatyka - czyli elektryczny. Akademia ma przewagę, że są łatwiejsze egzaminy do zdania niż na PG.

Dużo osób, którzy odpadli z PG idą właśnie na AMG, bo po prostu jest łatwiej. A inżyniera tu i tu dostajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat dobra wiadomość, że jest łatwiej. Tylko ciekawi mnie, jaki tam będzie poziom nauczania i czy przedmioty będą czysto "informatyczne", czy jednak trochę "morskie". Trochę słabo by było, gdybym tam poszedł i niczego się nie nauczył.. A jeśli chodzi o inżyniera, to słyszałem, że w trójmieście często łatwiej o pracę z takim tytułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.