Skocz do zawartości
przyszlystudent99

Jaki kierunek na AGH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bede mial okolo 810 pkt na AGH, chcialbym studiowac przyszlosciowy kierunek po ktorym znajde dobra prace, jednak nie przepadam i nie umiem zbyt FIZYKI . Który kierunek byście polecali na AGH i ktory byłby subiektywnie najłatwiejszy? Myśle nad Elektorniką, Elektorniką i Telekomunikacją, Elektrotechniką,Energetyką. Myślałem też nad Zarz. i inż. produkcji ale chyba słabe perspektywy po tym. Proszę o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak przyszłościowy kierunek. Źle to interpretujesz. Przede wszystkim o "przyszłości owego kierunku" zadecyduje nie uczelnia a potrzeba gospodarcza kraju -> inwestycje czyli kapitał najcześciej zagraniczny #kasawpostaci firma X buduje zakład produkcyjny w PL a więc to jest jej inwestycja. Info dla studenta - nowe miejsca pracy, możliwości rozwoju. 

Przykład. Jaś skończył inzynierie nafty i gazu w Polsce na AGH ale po studiach zorientował się, że PL jeśli chodzi o złoża ma ich bardzo mało albo wg a więc Jaś się sfrustrowany bo jest jedna firma Y gdzieś tam w PL a w Krakowie jest mało firm takich albo wg. Myśli sobie jak to, przecież miałem tam 900 punktów i poszedłem na AGH i teraz mam ciężko z pracą? Jak to możliwe? a Krysia poszła na samo Podyplomówki z zarządzania na AGH i teraz zajmuje się podatkami w firmie X. Przecież to nie sprawiedliwe. Tylko nauki szlak trafił co ja teraz zrobie? Rada dla Jasia, musisz wyjechać np. do kraju X bo w kraju X, który posiada dużo złóż np. ropy znajdzie tam prace. Jasiu jedzie do kraju X, wysyła CV i nagle widzi, że o kurde mam branie. Wszyscy mnie chcą. Co do krysi, jest dużo w PL firm finansowych, w Krk mnóstwo w Warszawie jeszcze więcej a więc taka Krysia znajdzie prace. Po za tym Krysia lubi swoją pracę bo chciała iść w podatki. Przez to, że lubi swoją pracę, ma motywacje na zdobycie więcej wiedzy a więc po 5 latach krysia dostaje liczne awanse bo krysia lubi swoją prace.

Morał z tego taki, że studia to dopiero początek, nie myśl w ten sposób, że "skończę studia" i nie muszę już nic robić bo to złe myślenie. Żyjemy w czasach gdzie naprawdę znaleźć coś fajnego dla siebie to tylko wlaśnie kwestia "znalezienia" . Kolega Ci mówił "założ firmę" ale kolega nie wie, że 9/10 biznesów w PL upada. Kolega też nie wie w jaki sposób teraz się zakłada firmy, że jest to trudne i jest ogromna konkurencja. To nie są czasy Solorza, który dorobił się miliardów zaczynając od handlu. To nie są lata 80, 90. Teraz to wygląda zupełnie inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Beria012 napisał:

Przede wszystkim o "przyszłości owego kierunku" zadecyduje nie uczelnia a potrzeba gospodarcza kraju

 

14 godzin temu, Beria012 napisał:

Przykład. Jaś skończył inzynierie nafty i gazu w Polsce na AGH ale po studiach zorientował się, że PL jeśli chodzi o złoża ma ich bardzo mało albo wg

Fakt, ale rzecz w tym, że pewne kompetencje są w miarę uniwersalne i w związku z tym pozwalają odnaleźć się w różnych branżach, a inne stricte niszowe i w zasadzie nie wychodzą poza swoją wąską działkę. Nie dziwi więc, że np. inżynier elektryk ma większe możliwości (stanowiskowe i branżowe) niż wiertnik. I analogicznie - magister finansów wejdzie na rynek pracy łatwiej niż powiedzmy biotechnolog.

14 godzin temu, Beria012 napisał:

Morał z tego taki, że studia to dopiero początek, nie myśl w ten sposób, że "skończę studia" i nie muszę już nic robić bo to złe myślenie.

Słuszna uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.