Skocz do zawartości
Ja.123

Rekrutacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chce sie przeniesc z PWR mechanika i budowa maszyn- na inny kierunek- na ktorym nie ma ,,kresek,,

W rekrutacji  na PWR

1 miejsce informatykę( ale progi punktowe są baaardzo wysokie - ja mam ok 300 punktow)

2 miejsce cyberbezpieczenstwo- to jest dosc nowy kierunek-  czy duzo gorszy niz informatyka? Bo znacznie niższy jest próg punktowy..

3 miejsce zarzadzanie- jest to tylko po to..aby się dostac ponownie na Pwr ( jest to najslabszy kierunek na pwr?)

Dodatkowo wybrałam 2 kierunki na Ekonomiku ( chociaż wszyscy polecają  mi PWR)

1Międzynarodowe stosunki gospodarcze

2informatyka w biznesie

Wiem- ze to dosc inne kierunki..

Chciałam się sprawdzic na budowie maszyn - jednak rysunek,,kreski,, to nie jest moja bajka.. miałam z tym duży problem.

Który z powyższych kierunków jest najlepszy? Pomijając informatykę- próg punktowy raczej jest zbyt wysoki

Edytowane przez Ja.123
Błedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. cyberbezpieczeństwo - co to za kierunek? połączenie politologii z podstawowymi informacjami z studia.net/informatyka?

 odradzam

Podyplomówki z zarządzania to ciekawe studia dla samej nauki i zdobywania wiedzy. Dużo kompetencji miękkich. 

MSG - to samo. 

Informatyka w biznesie - jak nie uda się komuś dostać na informatykę to idzie tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na Pwr lepiej wybrać Podyplomówki z zarządzania niż cyberbezpieczeństwo?

Cyberbezpieczenstwo wydaje się być kierunkiem na czasie..ale jest dopiero od roku..

Jest bardzo niski próg punktowy na zarządzaniu.. i to może zrazić..

Ps. Czy lepsze jest Podyplomówki z zarządzania na Pwr czy Msg  lub informatyka w biznesie na Ekonomiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, na czym jest to cyberbzpieczeństwo. Jeśli na wydziel studia.net/informatyka, to będzie to po prostu informatyka ukierunkowana na systemy bezpieczeństwa (adminowi się chyba pomyliło z bezpieczeństwem wewnętrznym). Ale ogólnie to łatwiej przeczytać ze zrozumieniem program studiów niż pytać na forum. ;) Zarządzanie nie musi być słabym kierunkiem, ale trzeba mieć czym zarządzać, czyli na przykład założyć sobie potem firmę. Ma słabe opinie, bo po prostu chodzi na to wiele osób bez pomysłu na siebie, a takie osoby nie mogą sobie potem znaleźć pracy. 

 

Co zaś do wyboru uczelni, to uczelnia ekonomiczna jest po prostu uczelnią ekonomiczną, a politechnika uczelnią techniczną. Żadna nie jest lepsza albo gorsza. Są po prostu ukierunkowane na zupełnie inne rzeczy. Człowiek po studiach ekonomicznych zwykle zajmuje się czym innym niż inżynier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyberbezpieczeństwo jest na wydziale elektroniki - na całe szczęście, bo ten kierunek potrafi być na wydziale nauk politycznych lub być międzywydziałowym kierunek. Tu moze być lepiej ale i tak nie polecam. Lepiej zrobić informatykę i z cybezbezpieczeństwa zrobić podyplomowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie - ze lepsza jest infornaryka- ale progi punktowe są bardzo wysokie.. ja mam ok 300 punktow..informatyka jest od ponad 400..więc szukam dobrej alternatywy

Dzięki .

Pozdrawiam

Ps. Poniewaz juz jestem rok do tylu przez budowę maszyn- nie chce popełnic ponownie błędu z wyborem.. Na budowie maszyn trudność największa jest z ,,kreskami,,. Trochę z analizą..poza tym ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Łukasz napisał:

sprawdz informatykę na uczelni prywatnej

Nie chcę  płacić studia.

Myślę,że 300 punktow rekrutacyjnych wystarczy ,aby dostac się na dzienne.. tylko pewnie nie informatykę.

Dlatego zastanawia mnie cyberbezpueczeństwo na PWR i informatyka w biznesie na ekonomiku- a z tych co jest lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.