Skocz do zawartości
Borys

Logistyka - Gdzie i na co?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Wiem, że to trochę późna pora jak na poszukiwanie porady, ale jak to mówią; lepiej późno niż wcale. Chciałem rozpocząć w tym roku studia logistyczne. Pracuję w firmie produkcyjnej w charakterze osoby zajmującej się obsługą zamówień klientów międzynarodowych, harmonogramem wysyłek towaru, sprawami celnymi, dokumentacyjnymi i czasami organizacją transportu. Pragnę podwyższyć swoje kwalifikacje i pozyskać wiedzę, której nie daje samo doświadczenie stąd też pomysł by rozpocząć naukę logistyki niestacjonarnie. Znalazłem coś takiego jak Operator Logistyczny na Bydgoskiej Szkole Wyższej (studia inżynierskie). Może jest tu ktoś kto będzie w stanie wyrazić opinię na temat tej uczelni i kierunku? Albo zasugerować inną, interesuje mnie coś bardziej na północy Polski (Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, może być trójmiasto), ale jeżeli będzie to w innym rejonie na pewno wezmę daną możliwość pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguagu,

Dzięki za odpowiedź, ta bydgoska uczelnia to był przykład, zanim podejmę jakąkolwiek decyzję rozglądam się za możliwościami. Co się tyczy samej odpowiedzi to słyszałem, że UMK to kosa z matematyki, jak to jest na prawdę? W planie zajęć widziałem, że tych godzin matematyki jest dość dużo (? tak mi się wydaje) i trochę się obawiam, bo z matematyki to ja słabiutki jestem ;) No i kwestia tego, czy moja praca, którą na co dzień wykonuje zostanie przyjęta w ramach praktyki zawodowej, ale to już będę załatwiać po rozpoczęciu studiów. 

Patrzyłem też na UTP, ale jakoś tego nie czuję :)

Czy ta kierunek logistyka w biznesie jest tylko taka dobra na UMK? Czy na innych uczelniach też warto ten kierunek studiować? Jeżeli zadaję dziwne pytania to przepraszam, w temacie studiowania jestem świeżynką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borys, jeśli pracujesz w zawodzie, masz stabilną sytuację zawodową i chcesz ciągnąć to dalej, to nie warto mierzyć zbyt wysoko. Jeśli rzucisz okiem na statystyki Ministerstwa Nauki - http://ela.nauka.gov.pl -, to zobaczysz, że absolwenci studiów zaocznych w przysłowiowych Wyższych Szkołach Gotowania Na Gazie radzą sobie naprawdę dobrze i zarabiają przyzwoite pieniądze. Doświadczenie jest wyceniane dużo lepiej od samego papierka renomowanej uczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co płacić za studia marnej jakości, które niczego nowego go nie nauczą? To się po prostu ekonomicznie nie opłaca jak za tę samą cenę można mieć dyplom renomowanej uczelni i jakieś prawdopodobieństwo, że czegoś się tam nauczysz. 

Co zaś do samej matematyki to na studiach ekonomicznych bywa ona z reguły łatwiejsza niż na technicznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko po co płacić za studia marnej jakości, które niczego nowego go nie nauczą?

Znam ludzi pracujących w zawodzie, których pracodawca wysłał na studia zaoczne. Oczywiście nie po to, żeby pogłębili wiedzę, lecz po sam papierek. Między innymi dlatego, żeby mając pod sobą absolwentów, mogli podpisać się przynajmniej "inżynier". W tej sytuacji głupotą byłoby męczenie się na renomowanej politechnice (zdobyta wiedza nie zostanie wykorzystana w pracy), jeżeli inż. daje też prywatna szkółka o niewygórowanych wymaganiach. Oczywiście pomijam wszelkiej maści urzędników, których ustawodawca obliguje do posiadania wyższego wykształcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie liczy się dla mnie ten papierek bo wiadomo, to zawsze przemawia za człowiekiem choćbym brał pod uwagę tylko kwestie finansowe, firma chciała mnie wysłać na studia zaocznie, ale nie przyjąłem z uwagi na to, że wiąże się to z podpisaniem kontraktu, a nie jestem pewien czy chcę związać swoje życie z moją obecną firmą na tak długi czas, już wolę postarać się o drobną podwyżkę i wyjdę na tym podobnie.

 

Mimo wszystko chciałbym iść na studia, na których też się czegoś nauczę, owszem, potrafię wykonywać swoją pracę, ale kiedy spotykam się z jakąś nietypową sytuacją wolałbym zaglądać do własnej pamięci aniżeli podpierać się tym co wyczytam w googlach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się, szczerze mówiąc, z takimi januszowymi praktykami nie spotkałam. To chyba jednak rzadkość. Znani mi pracodawcy zatrudniają raczej po umiejętnościach i doświadczeniu, a studia ludzie raczej robią sobie z własnej inicjatywy, żeby sobie te kwalifikacje podnieść. Mnie osobiście w życiu o dyplom mało kto pytał, ale już umiejętności wyniesione ze studiów bardzo mi się przydały. Ale też szerokim łukiem omijam wszelkich Januszów biznesu. 

Z tym, żeby zrobienie studiów dla papierka miało się na coś zdać, spotkałam się tylko w budżetówce, a konkretnie w edukacji. Tam za odklepanie podyplomówki i zrobienie wyższego stopnia wtajemniczenia rzeczywiście jest realna podwyżka. Ale instytucje państwowe w ogóle żyją trochę w innym świecie. 

Z tego co zrozumiałam autor sam chce się dokształcić, a nie że ktoś mu każe zrobić dyplom, dlatego doradziłam lepsze szkoły. Jeśli go studia techniczne nie interesują, to UMK wydaje się najlepszym wyborem. Beż sensu byłoby się bujać do Gdańska albo Olsztyna, jak ma się dobrą szkołę pod nosem. 

Co zaś do praktyk, to się tego trzeba będzie dowiedzieć, ale zwykle tak się da, że Ci w pracy te papiery podpiszą i to wystarcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja się, szczerze mówiąc, z takimi januszowymi praktykami nie spotkałam. To chyba jednak rzadkość. Znani mi pracodawcy zatrudniają raczej po umiejętnościach i doświadczeniu, a studia ludzie raczej robią sobie z własnej inicjatywy, żeby sobie te kwalifikacje podnieść.

To bardzo częste zjawisko w przemyśle, zwłaszcza w szeroko pojętych utrzymaniu ruchu, produkcji i kontroli jakości, gdzie technik z doświadczeniem znaczy dużo więcej od mgr inż. bezpośrednio lub niedługo po czołowej politechnice.

Cytat

ale nie przyjąłem z uwagi na to, że wiąże się to z podpisaniem kontraktu, a nie jestem pewien czy chcę związać swoje życie z moją obecną firmą na tak długi czas, już wolę postarać się o drobną podwyżkę i wyjdę na tym podobnie.

Semestr studiów zaocznych rzadko kiedy kosztuje powyżej 3 tys. zł, więc nie jest to wydatek, który trudno pokryć z własnej kieszeni.

Cytat

No i kwestia tego, czy moja praca, którą na co dzień wykonuje zostanie przyjęta w ramach praktyki zawodowej, ale to już będę załatwiać po rozpoczęciu studiów. 

Oczywiście, że tak. Programy praktyk są ogólne do granic możliwości. Jedynym wymogiem jest to, by miała miejsce po rozpoczęciu studiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję za wypowiedzi, w sumie liczą się dla mnie obie rzeczy, żeby zdać i żeby coś wynieść z tego czasu, który poświęcę, po prostu troszkę się boję, że nie dam rady jeżeli za ambitnie wybiorę ;) tym bardziej, że od ukończenia technikum minęło już sporo czasu i dosyć ciężko będzie się znowu wdrożyć (w teorii powinienem teraz zaczynać studia II stopnia).

 

Aguagu,

Poważnie myślę nad tym UMK, do Torunia mam bliziutko (godzinka autobusem) więc nawet nie musiałbym zostawać na noc i oszczędziłbym trochę pieniędzy w ten sposób.  Trochę tylko boli, że to nie jest inżynierka, chyba, że źle coś wyczytałem.

Poza tym, nie powinienem się przejmować zanim jeszcze spróbowałem :D Najpierw zobaczę jak mi będzie szło, a później będę się martwić.

 

Edit:

No właśnie Gutek, mam odłożone na cały semestr, dlatego nie czuję takiej wielkiej potrzeby by się rzucać na tą propozycję finansowania studiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.