Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Jagoda4

Rekrutacja na drugi kierunek

Studiuje pewien kierunek, jestem teraz na 2 semestrze ale już wiem, że nie chce kończyć tych studiów. Chce składać na UEK, ale zastanawiam się jak to rozegrać. Nie chce tracić zniżki studenckiej, bo jak wypisze się teraz to muszę oddać legitymacje. Zastanawiam się, czy fakt, że miałby to być mój drugi kierunek studiów- wpływa jakoś na rekrutacje? Mogą mnie nie przyjąć, bo już coś studiuje, mimo że będę miała wystarczającą ilość punktów? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W rekrutacji zaznaczysz czy to Twój 1 czy 2 kierunek. Ostatnim czasy bywa tak że jeśli to 2 kierunek to jest osobna pula przyjec.  

Możesz tego nie zaznaczać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak właśnie myślałam.

A jak ktoś sprawdzi, że jestem już zapisana na innej uczelni to może wyciągnąć z tego konsekwencje? Może jednak lepiej byłby się wypisać? Najbardziej mi szkoda, bo mam kupiony bilet studencki. Może dobrym pomysłem będzie zadzwonienie do dziekanatu i zapytanie co robić w takiej sytuacji? 

Strasznie mi zależy, żeby się tam dostać i boje się, że przez ten drugi kierunek coś może być nie tak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze możesz "zgubić" legitymacje. Do czego nie namawiam bo to oszustwo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panie Łukaszu, jak to osobna pula dla osób chcących studiować drugi kierunek? Powiem szczerze, że pierwsze o tym słyszę. Czy to funkcjonuje już np. na UW?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak jest na UW ale od kiedy 2 kierunek jest ponownie finansowany przez Państwo powstały pewne ograniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi