Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

gdzie mam szanse się dostać z podstawowa matematyka angielskim i polskim? A o czym muszę zapomnieć? Jakiś przyszłościowy kierunek? Czy prawo jest już przekreślone? Proszę o pomoc ;) 

wlasnie mam zamiar logować się na studia ale chciałam wiedzieć czy mam jakieś szanse z tymi przedmiotami na poziomie podstawowym, ogólnie nie jestem zdecydowana

Mogłabym pracować z ludźmi, coś z matematyka, prawem? Nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szansę się dostać na różne kierunki, bo teraz jest niż demograficzny i na wielu są nawet dodatkowe nabory. Tylko po co? Po co na siłę iść na studia, jeśli nic konkretnego Cię nie interesuje? Jest jakiś zawód, jaki chcesz wykonywać? Czy studia są do tego potrzebne? Studia dla papierka w dzisiejszych czasach nie robią na nikim wrażenia i nie zmienią niczego w Twojej sytuacji zawodowej. Nie lepiej od razu iść do pracy? Może porób sobie testy predyspozycji zawodowych, żeby się jakość zorientować, w którą stronę iść? Ba naprawdę nie ma sensu iść na byle jakie studia, a potem i tak wylądować w pośredniaku tylko kilka lat później. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aguagu napisał:

Masz szansę się dostać na różne kierunki, bo teraz jest niż demograficzny i na wielu są nawet dodatkowe nabory. Tylko po co? Po co na siłę iść na studia, jeśli nic konkretnego Cię nie interesuje? Jest jakiś zawód, jaki chcesz wykonywać? Czy studia są do tego potrzebne? Studia dla papierka w dzisiejszych czasach nie robią na nikim wrażenia i nie zmienią niczego w Twojej sytuacji zawodowej. Nie lepiej od razu iść do pracy? Może porób sobie testy predyspozycji zawodowych, żeby się jakość zorientować, w którą stronę iść? Ba naprawdę nie ma sensu iść na byle jakie studia, a potem i tak wylądować w pośredniaku tylko kilka lat później. 

Chciałam iść na prawo ale nie wiem czy jest w ogole sens logować się skoro te przedmioty są na poziomie podstawowym i nawet nie wiem jak je napisałam :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mika6196 napisał:

Chciałam iść na prawo ale nie wiem czy jest w ogole sens logować się skoro te przedmioty są na poziomie podstawowym i nawet nie wiem jak je napisałam :( 

Gdybyś myślała o tym na poważnie, to zdałabyś maturę z historii lub WOS-u, to takie minimum. Same podstawy z reguły piszą osoby, które nie chcą iść na studia. Zmieniłaś zdanie już po maturze czy co? Czy po prostu jesteś aż tak nieodpowiedzialna? 

Maturę zawsze można zdać drugi raz, ale najpierw trzeba wiedzieć, co się chce robić. Interesuje Cię to prawo, chciałabyś pracować w zawodach prawniczych czy po prostu tak sobie rzuciłaś, bo to brzmi prestiżowo? Bierzesz pod uwagę, że po studiach czeka Cię kilka lat aplikacji albo nici z pracy w zawodzie? 

Studia prawnicze niestety już dawno przestały być prestiżowe, bo każda najmniejsza nawet publiczna uczelnia plus kilka niepublicznych przyjmuje co roku po kilkuset studentów. Konkurencja jest duża, a absolwenci prawa bez aplikacji nie są rozchwytywani. Tym z aplikacją też nie jest jakoś bardzo łatwo się przebić. Dlatego do tego trzeba mieć trochę samozaparcia, jak ktoś tak sobie pójdzie z braku laku, nie wróżę mu wielkiej kariery. 

Jeśli jednak naprawdę czujesz, że tego chcesz, to mam i dobrą wiadomość. Studia prawnicze na tyle się upowszechniły, że stosunkowo łatwo się na nie dostać. Może nawet nie będziesz musiała płacić i uczyć się w szkole prywatnej. 

Prawo mają niektóre słabe uczelnie publiczne, na które większość kandydatów rejestruje się tylko na wszelki wypadek. Z pierwszej tury prawie nikt tam nie idzie i na te miejsca wskakują następni. Stosunkowo łatwo może być dostać się na prawo na Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Zielonogórski, Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, a może nawet na UP albo UE w Krakowie. A jak nawet w Radomiu nie będą Cię chcieli, zostaje jeszcze PWSZ w Łomży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.