Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

sabuliga

czy warto studiować na uwm ekonomię?

Czy warto studiowac ekonomie na uwm? A na studiach II stopnia przenieść się na fir czy logistykę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest topowa uczelnia a już na pewno nie ten wydział. Czy warto? Jeśli Cię to interesuje to tam. Kortowo jest super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uczelnia to średniaczek, a warmińsko-mazurskie ma słaby rynek pracy. Z drugiej strony w dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na różnych spec. od finansów jest tak duże, że to nie powinno być przeszkodą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale z Olsztyna jest blisko do Warszawy czy do Gdańska, więc zawsze można się przeprowadzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po studiach planuje wrócić do miasta przasnysz. I znależć pracę w tym mieście lub w ciechanowie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie większość ludzi na różnych forach piszą, że ekonomia to bez przyszłości kierunek i czeka po nim bezrobocie. Ale właśnie chciałbym pojść w kierunku matematyki bo z maty bede mial około 90 procent. Na licencjat poszedłbym na ekonomię a na magisterkę na finanse i rachunkowośc. Chciałbym się poradzić czy to dobry pomysł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. To bardzo dobry pomysł. Wiedzą ekonomiczną przydaje się przez całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, sabuliga napisał:

Właśnie większość ludzi na różnych forach piszą, że ekonomia to bez przyszłości kierunek i czeka po nim bezrobocie. Ale właśnie chciałbym pojść w kierunku matematyki bo z maty bede mial około 90 procent. Na licencjat poszedłbym na ekonomię a na magisterkę na finanse i rachunkowośc. Chciałbym się poradzić czy to dobry pomysł

Taa po ekonomii bezrobocie, a we wszelkich statystykach piszą, że brakuje spec. od finansów. No to po czym niby są ci specjaliści? po psychologii? :D Ale Przasnysz i Ciechanów to już trochę z grubej rury. Nawet w bardzo poszukiwanym zawodzie może być w takich miejscach trudno. Tak serio, to ludzie wracający w dzisiejszych czasach do swoich małych miasteczek zakrawają mi na wariatów. Dobrowolnie godzić się na tak słabe perspektywy... Strzał w stopę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niektórzy z własnej woli wyjeżdżają do małych miasteczek, bo brak miejscowych kandydatów przekłada się na wyższy niż w dużym mieście standard życia. Często dotyczy to m.in. farmaceutów i inżynierów. Natomiast ekonomista może mieć problem, bo na prowincji raczej trudno o miejsca pracy poza samorządem (znajomości) albo placówką banku, gdzie wykształcenie nie ma większego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kasia2609
      Witam, jeśli chciałabym studiowac ekonomię zaocznie, to lepiej składać papiery na UG czy PG? I dlaczego? 
    • Przez Mar
      Witam serdecznie. 
      Mam pytanie odnośnie podanych kierunków w temacie, czyli ekonomii,  logistyki oraz finansów i rachunkowości, jakie są szanse, aby dostać się na studia dzienne na UMK przy wynikach mniej więcej: 
      Matematyka poziom podstawowy 86%
      Język angielski poziom podstawowy 64% 
      Biorąc pod uwagę,  że przy wymienionych studiach mamy taki sam przelicznik, który daje nam około 65 punktów na 100 możliwych. 
      Proszę o odpowiedź w podanym temacie. Jakie są polecane przez Was kierunki na UMK, na które można się dostać z takimi wynikami? 
      Z góry dziękuję.  Przepraszam, jeśli istnieje już podobny wątek.  
    • Przez 12345
      cześć. wiecie coś o studiach w kierunku ekonomicznym na terenie rzeszowa? fir/ekonomia. moze oplaca sie myslec bardziej o jakiejs logistyce, zarzadzaniu? 
    • Przez modyfik
      Witam,
      rozpoczalem w październiku studia na UMK na kierunku informatyka. Mimo wielu pozytywnych opinii co do uniwersytetu to wydział matematyki jest totalną porażką - nie jest to tylko moje zdanie, blisko 30 osób zrezygnowało przed samą sesją. Ja planuje przenieść się do Warszawy. Nurtuje mnie kwestia wyboru studiów, bo zauwzylem ze informatyka to nie to co chce robić. Planuje iść na ekonomie/fir na UW lub SGGW. Pozostaje jednak kwestia przyszłości, od której nie mogę się opędzić - zarobki. Uważacie ze lepiej przemęczyć się na informatyce żeby później zarabiać czy iść za głosem serca na ekonomie? W tym sektorze niestety czytałem ze kokosów nie ma...
    • Przez Marysia_Janczak
      Cześć, potrzebuje waszej pomocy! Przesunął mi sie czas dostarczenia prac licencjackich, przez co muszę szybko uzyskać odpowiedzi na ankiete :(.
      Znajdziecie ją tutaj: https://www.surveymonkey.com/r/JJZDS3M 
      HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      JAK MOGĘ SIĘ ODWDZIĘCZYĆ?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Nie za dużo "poprawny " mi mówi, rozumiem że w przypadku elektrotechniki czy automatyki i robotyki można stwierdzić podobieństwo ale co z takimi branżami jak budownictwo czy Inżynieria naftowa i gazowicza.
    • Niektóre uczelnie mają analizę danych na pierwszym stopniu. 
    • To prawda, że wysokie progi nie zawsze są dowodem przydatności kierunku. (Jak szłam na dziennikarstwo, było 14 osób na miejsce ). Ale FiR to dobry kierunek, absolwenci są poszukiwani, a do tego Ci się podoba. Nie ma sensu kombinować z czymś, co tak naprawdę Cię nie kręci i się pewnie do niczego nie przyda. Lepiej poświęć ten czas na dodatkowe kursy językowe, to Ci bardziej zaprocentuje w przyszłej pracy zawodowej. Czy dzienne czy zaoczne to zależy od wielu czynników. Po pierwsze, czy ten kierunek da upchnąć w zajęciach weekendowy bez dużych strat w programie. Po drugie, na ile da się pracować w zawodzie jako student. W niektórych zawodach się da, w innych raczej niewiele zwojujesz, a pracować w sklepie, jak Cię kasa nie ciśnie, jest bez sensu. 
    • Witam wszystkich, Mam prośbę czy mógłby napisać ktoś jakie kierunek studiować na I stopniu, żeby studiować na II stopniu analiza danych ? Pozdrawiam
  • Najpopularniejsze tematy na forum